16.04.21, 18:31Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, Wirtualna Polska)

Poseł Nowacka potraktowana gazem na ,,Strajku Kobiet’’. Prokuratura: Policjant działał właściwie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie stwierdziła, że funkcjonariusz, który w listopadzie ub. roku użył gazu wobec posłanki Barbary Nowackiej, nie popełnił przestępstwa. Parlamentarzystka zapowiada złożenie zażalenia.

Chodzi o zdarzenie z 28 listopada 2020 roku. W czasie nielegalnej manifestacji tzw. „Strajku Kobiet” wskutek działań policji ucierpiała posłanka KO Barbara Nowacka. Na nagraniu policji widzimy, że parlamentarzystka ignorowała wezwania funkcjonariuszy. W pewnym momencie podeszła tuż do policjantów i wyciągnęła rękę przed twarzą jednego z nich. Ten użył wówczas ręcznego miotacza gazu wobec osoby próbującej naruszyć tworzoną przez kordon linię bezpieczeństwa.

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie złożono zawiadomienie w tej sprawie. Według zawiadamiającego mogło dojść do czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Dziś portal RMF24.pl poinformował, że prokuratura wydała postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania.

Decyzję tę, jak wyjaśniła w rozmowie z PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, podjęto po przeanalizowaniu m.in. nagrania z monitoringu, nagrania umieszczonego w sieci oraz dokumentacji policyjnej.

- „Po dokonaniu analizy zgromadzonych dowodów prokuratura doszła do przekonania, że w zachowaniu funkcjonariusza policji, który użył wobec posłanki na Sejm RP środka obezwładniającego w postaci gazu pieprzowego nie było znamion czynu zabronionego”

- podkreśliła prokurator.

Do sprawy odniosła się na antenie RMF FM sama poseł Nowacka, która zapowiada złożenie zażalenia.

- „Składam zażalenie w sprawie tego umorzenia, jestem gotowa na pełną drogę prawną w tej sprawie, zresztą nie tylko ja, bo kilka osób było poszkodowanych. Absolutnie kuriozalne uzasadnienie tej decyzji, kilka spraw na raz potraktowanych całościowo, czyli również sprawa posłanki Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, której też w tym czasie immunitet został naruszony”

- stwierdziła parlamentarzystka.

kak/PAP, RMF FM

Komentarze

Pusty dzban.2021.04.19 9:11
Tyle lat w polityce, a wstyd, że reprezentuje Polskę. Won na Kacapię.
Iga2021.04.17 13:36
Szkoda, że jeszcze pałą jej nie potraktowali.
LKOP2021.04.17 7:29
Tak powinno traktować się Tego, kto łamie Prawo. Brawo Policjant, brawo Prokuratura.
ta ma być2021.04.16 22:28
BRAWO PROKURATURA ...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.04.16 19:21
Jak gazować Kalego to być okrutniki, a jak Kali gazować to być dobry gazownik.
Prokurator-dekorator2021.04.16 18:58
Jestem na bani.
Anonim2021.04.16 18:46
Cześć, jestem Anonim. Znacie mnie dobrze od dawna, tyle że pod różnymi nickami. Moje sympatie są ateistyczno-komunistyczno-masońskie. Słowem szatańskie. Dlatego nienawidzę Eucharystii, Krzyża i Różańca. Nienawidzę też katolickiej Polski – każde jej niepowodzenie wywołuje we mnie chwilową euforię i chęć spuszczenia nadmiaru jadu. Jestem wiernym potomkiem faryzeuszy – obłudnie „troszczę się” o dzieci zarzucając każdemu księdzu pedofilię. Religię przedstawiam jako bzdurną bajkę dla naiwnych „wymyśloną przez pasterzy 2000 lat temu”, zaś ateizm reklamuję jako „wolność” i „postęp”. Moją metodą jest kłamstwo, cynizm, wulgaryzmy, a także nachalna reklama aborcji i LGBT, czyli grzechów, które nawet w piekle budzą wstręt. A moim ostatecznym celem jest jak największa liczba potępionych na wieki.
Anonim2021.04.16 20:24
Dowody uznania - zawsze mile widziane.
TRES2021.04.17 13:21
Faryzeusze w grobach się przewracają po takich wyznaniach anonima.