08.04.16, 13:30

Posłanka Kukiz'15 o aborcji: jak za czasów nazistowskich, kiedyś mieliśmy podludzi, a dziś mamy przedludzi

- Będę zawsze opowiadać się za tym, żeby każdy człowiek miał prawo do życia, żeby nikogo z tego prawa nie wyłączano. Żeby nie odbierano człowieczeństwa definiując - w tym momencie to już nie jest człowiek albo ten człowiek nim nie jest. To jest praktyka jak za czasów nazistowskich. Kiedyś mieliśmy podludzi, a dziś mamy przedludzi - mówiła w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Anna Siarkowska (Kukiz'15).

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której obowiązujący stan prawny, który zgodnie z konstytucją powinien gwarantować każdemu człowiekowi prawo do życia, pewne grupy ludzi spod tej ochrony wyłącza. Wyłączone są dzieci, które są chore, czyli osoby niepełnosprawne, także osoby, które poczęły się w takich a nie innych okolicznościach. Czyli same okoliczności poczęcia już wpływają na przyznanie (tej ochrony życia - przyp. red.) - tłumaczyła Anna Siarkowska

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której gwałciciel dostaje dwa lata pozbawienia wolności, a dziecko poczęte w wyniku gwałtu - dostaje wyrok śmierci. Czy dzieci z zespołem Downa są gorszymi ludźmi niż my? Czy mają prawo do życia? Jak to się dzieje, że zgodnie z obowiązującym prawem 95 proc. aborcji, to są aborcje eugeniczne, spowodowane tym, że dziecko ma zespół Downa - dodawała.

- Czy takie prawo jest sprawiedliwe? Czy tylko na takiej podstawie, że stwierdzamy, że ktoś jest niepełnosprawny, że jego komfort życia będzie gorszy niż nasz, to w takim razie ta osoba nie ma prawa do życia? Uważam, że takie prawo jest ogromnie niesprawiedliwe - powiedziała parlamentarzystka klubu Pawła Kukiza.

Siarkowska dodawała, że "prawo kobiety do wyboru jest jednak ograniczone prawem drugiego człowieka do życia".

- Mamy dwa dobra, które musimy zważyć. Każdy ma prawo do życia, nikt nie może go nikomu zabierać. A ustawa, która zabiera to prawo do życia, jest ogromnie niesprawiedliwa - przekonywała.

- Będę zawsze opowiadać się za tym, żeby każdy człowiek miał prawo do życia, żeby nikogo z tego prawa nie wyłączano. Żeby nie odbierano człowieczeństwa definiując - w tym momencie to już nie jest człowiek albo ten człowiek nim nie jest. To jest praktyka, jak za czasów nazistowskich. Kiedyś mieliśmy podludzi, a dziś mamy przedludzi - podkreślała Siarkowska.

gb/wp.pl

Komentarze

anonim2016.04.8 14:00
I pojawiła się pierwsza sprawa, która nie podoba mi się po objęciu rządów przez PiS. Moja babcia dostała 3 zł waloryzacji emerytury. W mediach cichutko. Dyżurny temat o aborcji i równie bzdetny, tyle że forsowany przez opozycję, temat o TK przyćmiewają wszystko. Ja rozumiem, że na 500+ trzeba skądś brać pieniądze, ale żeby od emerytek zarabiających 1200 zł? Nie spodziewałem się tego akurat po PiSie.
anonim2016.04.8 14:29
@Whitefire Widocznie Twoja babcia bierze ponad 2 tyś. a jeśli mniej, to pewnie sam zakosiłeś babci ten jednorazowy dodatek, który otrzymała,:) Co do artykułu, brawo dla tej dziewczyny młoda i normalna. Takich polityków nam potrzeba, którzy nie boją się iść pod prąd.
anonim2016.04.8 14:48
To jakie powinny być wyroki za aborcję skoro to zabójstwo? Może w końcu się zdecydujcie.
anonim2016.04.8 15:30
@Jahu: powtarzam to co wiem. Zawsze w kwietniu miała jakieś 40 zł więcej, tym razem 3 złote. Jeśli otrzymała albo ma otrzymać coś jeszcze to bardzo proszę oświeć mnie.
anonim2016.04.8 17:59
@Whitefire Waloryzacja rent i emerytur uzależniona jest od inflacji. Ponieważ w tym roku z tego względu podwyżka wychodziła na bardzo niskim poziomie rzędu 2 -3złotych. Wszyscy renciści i emeryci, którzy pobierają świadczenia poniżej 2 tyś. zł. otrzymali w marcu jednorazowe bonusy. Nie wiem ile emerytury ma Twoja babcia więc Ci nie powiem ile otrzymała bo kwota ta była uzależniona od wysokości świadczenia. Osoby które biorą poniżej 900zł dostały jednorazowy bonus 400zł. powyżej 900zł dostały 300 i im wyższe świadczenie bonus był mniejszy. osoby, które biorą 1500zł dostały po 50zł. Jeśli Twoja babcia bierze powyżej 2 tyś to nie dostała, jeśli poniżej to na pewno coś dostała. To tak z grubsza odpowiedź na Twoje pytanie.
anonim2016.04.9 8:31
Pani Aniu, święta racja. Największym barbarzyństwem jest mordować dzieci chore.Jak to możliwe.To czasem zwierzęta mają większe prawa od tych nienarodzonych.Dla nich prawo się nie liczy, oni mają tylko prawo umrzeć.
anonim2016.04.9 14:17
Mądra kobieta,Bóg jest z nią.