25.01.22, 07:15Fot. via Pixabay

Potężna modlitwa za zatwardziałych grzeszników

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła. Jest to jedyne święto w kalendarzu liturgicznych, w którym czcimy nawrócenie danej osoby. Nawrócenie św. Pawła odmieniło świat. Z tej okazji prezentujemy kilka modlitw za zatwardziałych grzeszników.

 

Modlitwa do św. Pawła

Święty Pawle, wielki nawrócony, wypraszaj łaskę nawrócenia dla największych grzeszników i prześladowców Kościoła. Niech ich nawrócenia będą świadectwem wielkiej mocy Bożej i Jego przedziwnego działania w świecie. Święty Pawle, Apostole Narodów, prosimy Cię również o siłę, gorliwość misyjną dla Kościoła powszechnego – aby z mocą, odwagą, zaangażowaniem a często z heroizmem niósł światło Ewangelii wszystkim narodom.

Modlitwa za grzeszników

Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz pragniesz, aby się przez pokutę nawrócił, który nie odrzuciłeś Mojżeszowej, chociaż z naleganiem, modlitwy za ludzi grzesznych i który utyskujesz nawet, gdy Cię nikt nie zatrzymuje w gniewie przeciw grzeszącym; znam się być Panie w wielu i ciężkich grzechach! ale że sam kazałeś nam się modlić jednym za drugich, abyśmy zbawieni byli; otóż stąd powziąwszy ufność, odważam się przystąpić do Tronu łaskawości Twojej z pokorną prośbą o miłosierdzie dla wszystkich zostających w grzechu. Odpuśćże im więc, Ojcze Niebieski, bo nie wiedzą, co czynią. Odsłoń ich oczy, a daj im poznać, jak zła i gorzka jest rzecz, że Cię Pana boga swojego, grzesząc odstąpili, i jak ciężkie im biada! gdy się też Ty oddalisz Panie! Otwórz im uszy, a daj im usłyszeć, jak łaskawie ich wzywasz do siebie, a jak im surowo grozisz sądem i piekłem jeżeli się do Ciebie nie nawrócą.

Zmiękcz zatwardziałe ich serca i daj im się tem brzydzić, w czem się kochali, a w tem się kochać co nienawidzili. Wspomagaj ich, o Boże! tak skuteczną łaską, aby w gorzkości duszy swojej przypominali sobie wszystkie grzechy swoje; aby za nie serdecznie dla Twojej miłości żałowali, i przyzwoicie pokutowali; aby je z siebie wyrzucili przez świętą spowiedź i nigdy się do nich nie wracali. A Ty miłosierny i dobrotliwy Boże! odpuść im wszystkie nieprawości, również i nam grzechy nasze. Amen.

Komentarze

rebeliant2022.01.25 14:21
Ewangelia Zabrzańska definitywnie obaliła propagandę o "zbawicielu". Zbawiciel to tylko knebel do zagryzania, aby uciskana hołota miała w swojej wyobraźni współcierpiętnika. Jezus nie był ofiarą gwałtów, więc mit Jezusa zbawiciela idzie na półkę z mitami obok bogatej historii wykorzystywania jego postaci do przekonywania samych poszkodowanych, że to oni są winni i żeby nie wierzgali.
Anonim2022.01.25 13:20
Módlmy się także za Żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. ... modlitwa za zatwardziałych grzeszników: Wszechmogący wiekuisty Boże, który od miłosierdzia twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucisz; wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez tegoż Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
Adeptus2022.01.25 12:18
"Otwórz im uszy, a daj im usłyszeć, jak łaskawie ich wzywasz do siebie, a jak im surowo grozisz sądem i piekłem jeżeli się do Ciebie nie nawrócą" Czyli jak zwykle - miłosierdzie i łaska boska sprowadzają się do "Jeśli się przede mną ukorzysz, uratuję Cię... przed tym, co Ci zrobię, jeśli się nie ukorzysz". Z terrorystami się nie negocjuje! Tak długo, jak Bóg grozi piekłem za nieposłuszeństwo, nieposłuszeństwo jest imperatywem moralnym! Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
MVD2022.01.25 11:32
Przecież to czyste pogaństwo ! nie ma potężnych modlitw ! bo to nie są zaklęcia! modlitwa to rozmowa z Bogiem, spotkanie ect, a nie klepanie zaklęć!
MVD2022.01.25 11:29
Potężna modlitwa, to chyba myślenie magiczne ! czyste pogaństwo! to nie są zaklęcia ! że jak dobrze się powie to siądzie!
Krych2022.01.25 9:43
Błagam Panie Boże, zlituj się i okaż miłosierdzie 65- letniemu jedynemu bratu mojemu, aby wrócił do rodziny naszej Rodziny Chrześcijańskiej.
Nie wrócę!2022.01.25 10:26
Spadaj!
Anonim2022.01.25 8:41
Zastanawiam się, czy zatwardziały grzesznik wie, że jest grzesznikiem, jeżeli nikt go o tym nie informuje. Bo dobrego Boga lubimy, ale jego praw i zaleceń nie lubimy, rozumiem, że dobry Bóg źle zaleca i daje złe prawa.
Anonim2022.01.25 8:40
😁😁😁😈