04.05.20, 20:49Prał. Lech Piechota dyrektorem biura w Papieskiej Radzie Kultury/Vatican Media

Prał. Lech Piechota dyrektorem biura w Papieskiej Radzie Kultury

Ojciec Święty mianował ks. prał. Lecha Piechotę dyrektorem biura w Papieskiej Radzie Kultury. Ks. Piechota ma 57 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 r.

Doktorat z teologii dogmatycznej uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim, którego następnie był też wykładowcą. W 1995 r. rozpoczął służbę w Stolicy Apostolskiej, najpierw w Kongregacji ds. Kultu Bożego, a następnie w Kongregacji Nauki Wiary. Od 2006 pracował w sekcji Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu. 1 stycznia 2013 został zamianowany minutante w tejże samej sekcji Sekretariatu Stanu. Od 2014 r. pracuje w Papieskiej Radzie Kultury. Przez wiele lat był bliskim współpracownikiem kard. Tarcisio Bertone, sekretarza stanu.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

GębaPrałataNaChipsachWaflowychWKształcieHostii2020.05.5 11:21
Prałat z Polski wylizał awans na dyrektora w Watykanie? To mu otwiera szansę wypuszczenia chipsów z podobizną własnej spasionej mordy.
matis892020.05.5 10:14
Być mianowanym przez Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika nie jest powodem do dumy tylko podejrzeń. Bergoglio lubi mianować lewaków, masonów i tęczowych.
Brawo2020.05.5 8:42
Gratulacje! Siekę będzie kosił!
R2020.05.5 3:35
bertone kradł i kłamał, a piechota milczał?
My2020.05.4 21:57
Przez fałszowanie świadectw pisanych i niszczenie dowodów oraz monopol kościoła na kształtowanie świadomości historycznej, Słowianie zostali okradzeni z ich własnej historii. Rozprzestrzenienie się języków germańskich w Europie było jednym z elementów wojny jaką prowadził kościół od samego swojego zarania ze słowiańskim kręgiem kulturowym, wojny która trwa do dziś i której uczestnikami jesteśmy ma wszyscy.
...2020.05.5 7:43
...gdy by nie Kościół....to wszystkich słowian Żydowscy handlarze odstawiliby na targach niewolników w Pradze, Kijowie i Bóg wie gdzie muzułmanom... ---nazywali się też saqeliba...--- byli niewolnikami muzułmanów od Maroka po Bagdad... ....ale o tym w szkole nie uczą. Mamy wysyp ignorantów z grupy turbo słowian, którzy są przekonani, że zamki ( Orle gniazda - wznieśli lechici ---- jeżdżą tacy i pokazują frajerom resztki renesansowych budowli zniszczonych przez Szwedów w czasie Potopu i mówią, że te ostatnie precyzyjnie obrobione kamienie, marmury, piaskowce - to wytwór zaginionej cywilizacji słowian... kolejny etap takiej edukacji to wysyp płaskoziemców... W swoim mniemaniu wiedzą najlepiej wszystko - bo reszta ludzi to katole i debile. A gdy się zwróci im uwagę na brak dowodów to są oburzeni.... bo wszystko zniszczyli katole... Tak! Katole na złość przynieśli na te ziemie pismo i naukę z której korzystają sami do dziś... i mają pretensje o rozwój, bo woleliby sami nadal z dzidami gonić renifery i mamuty, albo rzucać kamieniami w dinozaury jak kopacz... No ewentualnie, niektórzy może nadal marzyli by o posiadaniu czterokołowego wozu z dyszlem ( jak ten wyrysowany na wazie z Bronocic).
BOGAnieMA2020.05.4 21:44
ŻAŁOSNE!
Dzielni jak żydowski gajowy! 2020.05.4 21:10
Oj giwałt! 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏" uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! Oj giwałt! Powiedz mendo OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! Popatrz w swoją metrykę żydzie OBOJĘTNY, pierwszy z brzegu wirus będzie twoim ostatnim. Czy ci tego życzę? Take a wild guess jew motherfucker?!
ladychapel2020.05.4 21:03
Grupa transpłciowych seksworkerów, poszkodowanych w związku z epidemią koronawirusa, zwróciła się o pomoc materialną do papieża Franciszka. Głowa kościoła nakazała, by sprawą zajął się papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski. - Dziwię się, że to przyciągnęło tak dużą uwagę. To normalne, że kościół powinien pomagać poszkodowanym - powiedział kardynał cytowany przez agencję Reuters. Dlaczego Fryndzel tak mało pisze o tak wspaniałym duchownym jak kardynał Konrad Krajewski? Chyba dlatego, że dla Fryndzla jest niewygodny... Zajmuje się mniejszościami seksualnymi, uchodźcami, którym oddał nawet swoje mieszkanie...
katolicka kretynizacja polski2020.05.4 21:03
sprawdzili Piechotę jakie preferencje seksualne preferuje? żeby znowu nie było skandalu jak się okaże że lubi ciumkać dzieciaki po plebaniach!
IPN BU 0604/854 - zajrzyj tu, Keller to kapuś 2020.05.4 20:58
Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 gudłaj 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐤𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), skąd u niego takie zboczenie? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. - "Ja słysząc lub widząc Kaczyńskiego myślę c h u j ..." - marzenia 𝐋𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤.