13.04.19, 13:15Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

Premier jasno i wprost: Europejskie wynagrodzenia- TAK, europejskie ceny-NIE!!!

"Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? Nie jest w interesie Polski przyjmowanie tej waluty w najbliższym czasie"-podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konwencji regionalnej PiS w Lublinie.

Szef rządu kontynuował rozpoczęty wcześniej w wystąpieniu prezesa PiS wątek ewentualnego przyjęcia przez Polskę euro. Koalicja Europejska opowiada się za tym rozwiązaniem, Polska, na mocy traktatu akcesyjnego, jest zobowiązana do przyjęcia unijnej waluty, nie sprecyzowano jednak, kiedy powinno to nastąpić. Prawo i Sprawiedliwość na dzisiejszej konferencji podkreślało, że na tym etapie przyjęcie euro nie będzie korzystne dla naszego kraju. Morawiecki podkreślił, że powinniśmy przyjrzeć się krajom UE, które przyjęły euro. Nie wszystkie bowiem radzą sobie tak dobrze jak Niemcy. 

"W przypadku Włoch czy Hiszpanii mówimy o utraconej dekadzie, a nawet dwóch. Przyjęto euro w niewłaściwym czasie, w układzie zdecydowanie nieadekwatnym na ówczesnym etapie rozwoju gospodarczego krajów południa Europy. Warto wyciągnąć dla Polski wnioski z tej porażki krajów południowych"-wskazał szef polskiego rządu. 

"Jesteśmy na dobrej drodze do budowy silnej gospodarki, która ma w zamyśle doprowadzić do zrównania życia mieszkańców regionów, które są gospodarczo słabsze, do unijnego średniego poziomu życia"-zapowiadał premier podczas lubelskiej konwencji. 

"Koalicja Europejska chce nas jak najszybciej wciągnąć do strefy euro. My pokazujemy, że zgodnie z teorią, praktyką, doświadczeniem, nie opłaca nam się, dzisiaj w szczególności, przyjać euro, a opłaca się opierać polską gospodarkę o polskiego złotego"- wskazał Mateusz Morawiecki. Polityk zwrócił uwagę, że Polska to jeden z "z najszybciej rozwijających się krajów Unii Europejskiej", natomiast nasz wzrost gospodarczy jest już niemal trzykrotnie szybszy od średniego poziomu wzrostu w UE.

"Niedługo będzie rocznica podpisania unii lubelskiej między Polską a Litwą, która była prawzorem Unii Europejskiej. To my, poprzez dobrowolną współpracę między narodami pokazaliśmy, jak wobec dobra szerszej wspólnoty zachowywać jednocześnie interes narodowy i budować silne państwo. Lubelszczyzna jest akurat mniej więcej w połowie drogi do poziomu dochodu rozporządzalnego i zarobków do średniej UE"-mówił szef rządu. 

"Nie chcemy, by piękne regiony Polski pustoszały. Chcemy rozwoju odpowiedzialnego, zrównoważonego, także terytorialnie. (…) Czy ktoś mnie pyta, czy cieszę się, że Polacy emigrują, to nie tylko się nie cieszę, nie tylko bardzo mnie to smuci, ale to element, który szkodzi naszemu rozwojowi gospodarczemu. Przecież jak wyjeżdżają kolejne pokolenia, to w mniejszym stopniu może pracować na podatki, na rozwój, także o to, by podwyżki dla nauczycieli były szybsze."- podkreślał Morawiecki. 

Szef rządu odniósł się również do strajku nauczycieli. Przypomniał, w jaki sposób traktował tę grupę zawodową poprzedni rząd. 

"Przez cztery lata nauczyciele nie otrzymali ani grosza podwyżki od naszych poprzedników. Ten diabeł nie tylko ubrał się w ornat, ale jeszcze w komżę, wziął do ręki świecę i ogonem na mszę dzwoni."-stwierdził polityk. Jak zapewnił, jego rząd chciałby, żeby podwyżki dla pracowników oświaty były jak najszybsze. 

"Proponujemy okrągły stół, zapraszamy wychowawców, pedagogów, związkowców, ale także rodziców, wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły. Nasza polska złotówka ma z tym również wielki związek. (…) Bo chcemy europejskich wynagrodzeń, a nie cen. I z tym ma też związek polska złotówka"- mówił premier Morawiecki. 

"Tylko prawdziwe transfery, z jakimi mamy do czynienia między Niemcami zachodnimi a wschodnimi, czy biedniejszymi regionami Hiszpanii, czy we Włoszech, to pokazuje, że mimo tych wielkich transferów, które są narodowo akceptowalne, różnice w poziomach życia się nie zmniejszają"-zauważył. Prezes Rady Ministrów wskazał, że dziś w Unii Europejskiej trzeba walczyć o każdy miliard czy milion euro. 

"Jesteśmy na dobrej drodze, ten budżet będzie dla nas dobry. Niewątpliwie to właśnie wspólna waluta powoduje, że importuje się bezrobocie, a eksportuje miejsca pracy. (…) My mamy najniższe bezrobocie w Polsce od 30 lat. Nie chcemy importować czyjegoś bezrobocia do Polski! "-wskazał. 

Polityk podkreślił, że Polska stoi przed wielką szansą, "której wypełnienie było marzeniem naszych wielkich Polaków i każdej zwykłej rodziny". Jak powiedział Mateusz Morawiecki, tę szansę możemy wykorzystać "Z polską złotówką, silną polską gospodarką, spójnym polskim narodem, z patriotyzmem".

yenn/Fronda.pl

Komentarze

Max Fiendlich2019.04.15 15:04
Sam zacznie wypłacać te europejskie wynagrodzenia z własnej kieszeni? Bo przy jego rządach na wzrost poziomu zamożności Polski nie ma cienia szans.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 14:52
Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedzmy NIE katolickiej ideologii! Zbiórka dla Mikołaja https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
asia2019.04.13 19:58
przestań bredzić z tym swoim apelem , czy we wszystkich rodzinach tak jest ? Poza tym skończył 18 lat jest pełnoletni i nie wiadomo jak tam jest w tej rodzinie Wiele osób podejmuje wcześnie prace bo ich sytuacja wymusza
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 23:31
Wszystko wiadomo czytaj uważnie, albo nie piierdol zakłamana homofobko. Do tego prowadzi wasza cudaczna katoideologia syf kiła i mogiła!
Foster2019.04.13 14:40
To tak brzmi jak: Europa TAK, UE - NIE.
Ja2019.04.13 14:26
Wiele cen mamy WYŻSZYCH jak w Niemczech !!! Na prawie to samo.Bo często pod tą sama nazwą INNY GORSZY skład. Syrop fruktozowo-glukozowy ładują u nas aż się kurzy !!!
Foster2019.04.13 14:05
Chciałbym zarabiać w Euro.
Jozin z Bazin2019.04.13 13:59
PiS =PZPR TA SAMA ZYDO-KOMUNA
Jozin z Bazin2019.04.13 13:52
PO =PZPR TA SAMA ZYDO-KOMUNA
anonim2019.04.13 13:48
W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii dla Kościoła na niespotykana dotąd skalę.
spederalizowana europa2019.04.13 13:43
https://www.smava.de/eurozone-schulden-uhr/ zegar długu , wiele wyjaśnia
koszerna gnida2019.04.13 13:41
FOSTER Z KRAJU TO UCIEKAJA ZDRAJCY WASI TYPU GONSIOROWSKI BAKSIK WNUCZEM DZIADKA Z WERMAHTU
Foster2019.04.13 14:41
Dziękuję - czyli mogę spokojnie spać.
Foster2019.04.13 13:35
A co będzie jak działacze PIS uciekną z kraju - kto o Nas będzie dbał ?
szcze na PiS i Kaczyńskiego2019.04.13 13:31
Zatem po co PiSie ciule kandydują tam gdzie płacą tymi zgniłymi euro? skoro to nie jest ich bajka? !
Jozin z Bazin2019.04.13 13:51
A PIS NA CIEBIE 😁
dawa\305\202a na lewo i prawo2019.04.13 13:27
"Nie jest w interesie Polski przyjmowanie tej waluty w najbliższym czasie" żoliborski pokurcz i pinokio pchają nas cały czas w łapska putina i dlatego optują za rublem oraz srebrnikami dla pazernego szamana z Torunia!
koszerna gnida2019.04.13 13:38
WASZ CZAS ZYDZIE MINOL WYNOCHA DO IZRAELA
szcze na PiS i Kaczy\305\204skiego2019.04.13 13:47
do> koszerna gnida PiSi trollu! niech was w na kursach w Moskwie też uczą poprawnie PiSać po polsku!
zdziseg2019.04.13 13:26
Czy ja wiem czy polskie ceny tak mocno odstają od niemieckich? Najtańsze rzeczy są nieco tańsze, najdroższe nieco droższe, ale nie wiem na ile to wynika z tego, że faktycznie w niemczech są nieco wyższe ceny produktów z najniższej półki cenowej a na ile z tego, że w Niemczech najtańsze rzeczy są lepsze jakościowo niż w Polsce. No, chyba, że mówimy o warszawie, wtedy rzeczywiście miłoby było gdyby panowały tam "europejskie ceny"
Cogito ergo sum2019.04.13 13:24
Póki co jest na odwrót, a inflacja jeszcze pogarsza sytuację. No ale co tam, najważniejsze że bieda i niziny dobrze zagłosują, bo dostaną po parę stów z kasy podatników, budżetu i tak już nie ma, więc jak szaleć to szaleć. Gierek nas zadłużał prawie tak samo jak pis, a ile szkół, szpitali i dróg powstało za jego czasów, a co powstało za pisu?
ardo2019.04.13 14:38
Piewca Gierka. Emeryturkę odebrano czerwonemu błaznowi, czy skończyły się machloje na Vacie.?
Cipak2019.04.13 16:34
Z wypowiedzi Matousza wynika jednoznacznie, że swój elektorat i pieski frondelka, ma za absolutnych KRETYNÓW, bo oni to z entuzjazmem kupili. Przyjmijcie do wiadomości frondelkowi geniusze, że ilość dóbr i usług na rynku wyrażona w cenach, jest równoważona ilością pieniędzy wypłacona obywatelom. Wprowadzając europejskie place i niskie ceny - osiąga się PUSTE PÓŁKI - nawet bez octu!!!! Premier - finansista - mówiąc takie bzdury - musi mieć absolutne przekonanie, że ma do czynienia z idiotami.