25.09.19, 09:20Fot. Kancelaria Premiera via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: PO ma wpisane w DNA bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław

Znając ich <<wiarygodność>> z ośmiu lat rządów, to prędzej zabiorą 600 zł, niż dołożą. Tak jak było z wiekiem emerytalnym – obiecywali nie podwyższać, a podwyższyli” - powiedział premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do zapowiedzi PO dotyczącej 600 zł dla aktywnych pracowników.

W rozmowie z „Gazetą Polską” niezwykle ostro mówił o rządach Platformy Obywatelskiej:

Nawet jeśli założymy, że PO chce dziś dobrze, to i tego nie będą potrafili zrobić; oni mają wpisane w swoje DNA: bylejakość, lenistwo i wiarygodność na poziomie Żuław”.

Przypomniał, że PO w trakcie swoich rządów straciła miliardy złotych, które powinny trafić do budżetu, a zamiast tego zostały skradzione przy zupełnie biernej postawie państwa.

Cztery lata temu twierdziła, że Polski nie stać na program 500 plus. A dziś chce dawać pracownikom co miesiąc 600 złotych? Przecież ta ekipa przez osiem lat udowodniła, że jest mistrzem w traceniu pieniędzy, a nie w ich zarabianiu”

- stwierdził szef polskiego rządu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Dam2019.09.25 10:38
Kłamca zapomniał powiedzieć, że PIS głosował przeciw JPK, który teraz pozwala na skuteczniejsze ściąganie VAT, i że opracowała i przegłosowała go PO. A obecnie nauczyli się od PISu, że w tym kraju można ludzi po prostu przekupić własnymi pieniędzmi, więc to robią. Po co się starać, po co coś budować, wystarczy wprowadzić kilkanaście nowych podatków i rzucić groszem z tych podatków zabranym. Jak przy takich rządzących i opozycji ma być w Polsce lepiej?
qwerty2019.09.27 10:48
A jednak nie masz racji!!!PIS bardzo dobrze rządzi co oznacza że przy takich transferach budżet nie ma prawie deficytu.
Marek212019.09.25 10:00
No tak. Skoro Tusk to nieudacznik to jak mógł podłożyć bombę w Tupolewie? Nie ma prawa być nieudacznikiem!
anonim2019.09.25 9:48
Panie Premierze nie zgadzam się z Panem,działania PO były metodyczne,zamierzone,przygotowane.Budowa dróg i prywatyzacja służby zdrowia oraz polskiego przemysłu nie była przypadkiem , nieudanym przedsięwzięciem.Zarówno likwidacja polskiego przemysłu stoczniowego jak i przekazanie największych kontraktów na autostrady to był deal PO.Skąd jedna z najwyższych cen za 1 km po terenie gładkim jak stół po Polsce?Można by tak porównać z ceną w Chorwacji.Skąd pomysł na zaoranie kopalń i ekspansja włoskich,niemieckich czy hiszpańskich farm wiatrowych?Biznes nie jest przypadkowy.PO to gang post wszystkich jeszcze mogących.Pamiętam słowa Czempińskiego a przecież z zawodu nie był akuszerką.Nie można PO rozgrzeszać "nieudałoctwem"
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.09.25 10:12
Panie premierze, pan firmował PO swoją twarzą i nazwiskiem doradzając premierowi Tuskowi. Krytykuje pan siebie również?
czarna2019.09.30 0:11
Doradzić się wtedy nie dało, natrafił na beton, ale teraz padło ziarno na dobry grunt i przynosi plony.