09.04.20, 18:22Premier Mateusz Morawiecki//YT/KPRM

Premier: Po Świętach gospodarka powoli rusza

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest dynamiczna. Tak więc i wprowadzane zmiany są dostosowywane do zmieniającej się sytuacji.

Mówił o tym na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Nadmienił, że po Świętach niektóre restrykcje w stosunku do funkcjonowania gospodarki będą znoszone, co będzie też wymagało od wszystkich Polaków dostosowywania się do nowych rozporządzeń.

Premier zaznaczył jednak:

- Nie oznacza to, że to są już ostatnie tygodnie takiego naszego funkcjonowania, te daty, które podałem. Być może pewne obostrzenia będą obowiązywać dalej, ale też chcemy po świętach przedstawić bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych plan pewnego powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Tak bym to określił. Dotychczasowa rzeczywistość, która była przed pandemią, przez długi czas, może nawet przez lata nie wróci, ale to nie znaczy, że nie mamy mieć nadziei. Ta nadzieja jest we mnie coraz większa, że świat poprzez programy gospodarcze, zbliżające się lato i odpowiednie rygory i obostrzenia, Polska będzie w stanie poradzić sobie z tą epidemią

 

mp/300polityka.pl

Komentarze

Wladimir Putin dzwoni....2020.04.10 14:05
Czego się spodziewać po matołuszu? Tak wam "ruszy po świętach" że zawyjecie jak barany.
Elektor2020.04.10 11:07
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
klar2020.04.10 14:24
PiS popierają stare dziady byli członkowie PZPR bo program PIS to program komunistów.
Pisbusters2020.04.10 11:04
Wyborcy PO to chorzy z nienawiści osobnicy. Mają kompleksy. Nie czytają książek ani gazet, analfabeci. Powtarzają tylko przekazy z TVN. Oni gardzą Polakami !! Ile w nich nenawiści i ochydy !!! Ale odPOwiedzą za to wszystko !
Piotr Nowak2020.04.10 11:02
Kłamstwo i prawda ! Kłamstwo, to domena lewactwa. Jest dobrze, ale oni kłamią, że jest źle ! Robią to, kłamią jak najęci, jak wytresowani, jak wyćwiczeni specjalnie do tego. Ba, Tusk mówi otwarcie do swoich – kłamcie ! Bo kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą dla głupich ludzi. Jasno z tego widać, że politycy lewaccy i ich partie są popierani tylko przez głupich ludzi ! Prawda, to domena prawicy. Jarosław Kaczyński mówi, że polityka to służba narodowi i każdy polityk musi być prawdomówny i uczciwy i sprawiedliwy. Za każde złamanie tych reguł , wyciągane są surowe konsekwencje. Nic dziwnego, że mamy wspaniałego Prezydenta, wspaniały rząd z Ministrami fachowcami i najlepszym Premierem w Europie, a może i na świecie ! Ich program zrównoważonego rozwoju kraju i polski model zmierzający do dobrobytu, to ewenement na skalę światową ! Polacy, pokażmy światu to, że większość z nas to mądrzy ludzie ! Jest ku temu okazja w najbłiższej przyszłości, mianowicie wybory prezydenckie !!!
Doradca2020.04.10 6:51
Ho ho ho.cały świat nam zazdrości , a nasz kraj stawiany jest przez wszystkich jako wzór genialnych rozwiązań zainspirowanych geniuszem Pana Prezesa i błyskotliwym wykonawstwem jego wiernego ucznia Pana Premiera. Po trzykroć im chwała !
tfu!!2020.04.10 0:55
ten psiki knur klamie, bo ma piski obowiazek, swinia pedala kaczki.
tfu!!2020.04.10 0:56
kto smieciowi zlodziejkiemu , sludze pedala kaczki wierzy? tepole i na zasilku smieci. zebrak niemeicki polskaczek smierdzacy.
ABC2020.04.10 8:12
.........powieś sobie portret Tuska,on jest lekiem na wszystko.Uzdrowi gospodarkę migiem...............Tylko ten rząd może czegokolwiek dokonać w te trudne czasy.A emeryturki nie podniosą,trzeba żyć tak jak większość Polaków sobie radzi.
ja2020.04.9 23:28
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Andrzej Malik2020.04.9 20:02
Nic nie ruszy. 24 maja będziemy mieli szczyt zapadalności, i zacznie nam brakować miejsc w chłodniach.
ABC2020.04.9 22:54
A ty co Kaszpirowski czy Jackowski ?
anonim2020.04.9 23:39
Nie trzeba być jasnowidzem ,ale mieć oczy i uszy otware i myśleć . .
ABC2020.04.10 8:07
.....według Ciebie nic nie robić,tylko usiąść i biadolić snując czarne scenariusze.Każdy kraj musi dostosować się do tej pandemii, i nauczyć się z tym żyć.Nie ma innego wyjścia.
Pisbusters2020.04.10 11:06
No Malik, będziemy się zapadać pod ziemię, albo w głęboki sen ?! No nie - debilu ?!
mordechaj2020.04.9 18:34
Gospodarka nie ruszy przez najbliższy rok. Nie opowiadaj Pinokio bajek. Ludzie pójdą na bezrobocie, nie będą mieli pieniędzy, to kto kupi towary ? Kto zapłaci za usługi ? Kto spłaci raty kredytów, jak starci pracę ? NIKT. PiS dąży tylko to zachowani koryta, stąd parcie do wyborów, nawet po trupach Polaków. Pinokio bredzi, że będą "uruchamiać gospodarkę", to taka pijarowa ściema, by oszukać ludzi, że nie ma zagrożenia koronawirusem i można iść na wybory. Tylko po to te BREDNIE opowiada.
ABC2020.04.9 22:51
......a co rząd ma zrobić i tak zrobił bardzo dużo.Przecież taka sytuacja jest wszędzie na świecie .Tobie żółć przysłania racjonalne myślenie.Coby rząd nie zrobił to źle......jak tak narzekasz to pakuj manele i wyjedź jak otworzą granice. Tam będziesz miał lepiej.
Polak2020.04.10 8:10
Co zrobił, kupił w drugiej połowie marca 210 limuzyn i wynajął dodatkowe 70 samochodów? Defraudowanie pieniędzy publicznych przez pisowskich kolesiów nie jest pomocą dla gospodarki.
ABC2020.04.10 8:16
.....uczepiłeś się tych limuzyn z braku argumentów.Były potrzebne to kupili,trabantami nie będą jeździć.To nie jest żadna defraudacja.
Pisbusters2020.04.10 11:05
Gdzie studiowałeś ekonomię debilu ?!