21.06.21, 12:16Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Premier zaprezentował program inwestycyjny Polskiego Ładu! Ogromne wsparcie dla samorządów

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Świdniku premier Mateusz Morawiecki zaprezentował program inwestycyjny Polskiego Ładu. Szef rządu zapewnił, że zaprezentowane rozwiązania „podniosą poziom produktywności całej polskiej gospodarki”.

Polski Ład to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, który ma pozwolić polskiej gospodarce podnieść się ze światowego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa i zasypać przepaść dzielącą Polskę od najbogatszych państw Europu Zachodniej. To oparty na pięciu filarach program, który poprawi jakość życia wszystkich Polaków.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował dziś program inwestycji, które będą realizowane w ramach Polskiego Ładu.

- „Nasza nowa polityka gospodarcza odpowiada na główne wyzwania, które nie były w wystarczającym stopniu realizowane w III RP. Czego przede wszystkim potrzebuje polska gospodarka? Potrzebuje inwestycji, innowacji, infrastruktury, eksportu i budowy dużych projektów”

- mówił premier w Świdniku.

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: program inwestycji strategicznych, wsparcie dotrze do gmin, powiatów, miast i województw w całej Polsce. Każda jednostka samorządu terytorialnego będzie mogła otrzymać bezzwrotne dofinansowanie do wybranego projektu inwestycyjnego. Środki trafią przede wszystkim na inwestycje komunikacyjne i ciepłownicze; projekty związane z rozwojem usług społecznych jak żłobki, przedszkola czy domy opieki dla seniorów; inwestycje kulturalne i rozwój infrastruktury.

- „Mówimy o programach, które w ciągu najbliższych trzech lat mogą przekroczyć 100 mld zł, podczas gdy roczne łączne wydatki inwestycyjne wszystkich samorządów to 50 mld zł”

- podkreślił premier.


kak/300polityka.pl, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, DoRzeczy.pl

Komentarze

oficer LWP2021.06.22 11:17
przypominam, że to jest pożyczka, która będzie głupie goje spłacać o czym oficerowie propagandy PIS-u z Frondy, którzy z premedytacją zgodnie z rozkazem Morawieckiego celowo przemilczają,
dosc tej farsy i kłamstw2021.06.21 20:54
…” wskazujemy państwa , które maja ogromne zasoby, na których zależy ich korporacjom , załatwiajac im ogromne pożyczki z banku światowego, które trafiają nie do kraju, tylko do korporacji, a one budują infrastruktury. Wzbogaca się garstka wybrańców, a państwo zostaje z ogromnym długiem. Zbyt dużym aby spłacić, odwiedzają kraj domagając się sprywatyzowania sektora energetycznego i sprzedajcie go amerykańskim lub wielonarodowym korporacjom. Tak działa bank światowy i MFW..Wpedzają kraj w długi, które nie może splacić, a potem dokonują refinansowanie zadłużenia, przy znacznie wyższym oprocentowaniu. Warunkowość dobrego rządzenia oznacza wyprzedaż zagranicznym korporacjom zasobów naturalnych firm użyteczności publicznej, szkolnictwa, systemu penitencjarnego, i ubezpieczeniowego, to gigantyczny przekręt"...
Dam2021.06.21 17:17
Inwestycje zarznęliście zaraz po dojściu do władzy, bo musiały się znaleźć pieniądze na rozdawnictwo. Innowacje zarznęliście wraz z inwestycjami. Infrastruktury przez 6 lat nie byliście w stanie żadnej większej wybudować, wszystko co ukończono za waszych rządów rozpoczęła PO. Jak budujecie duże projekty, najlepiej pokazała Ostrołęka. Zgadzam się, że Polska potrzebuje tych rzeczy, ale mieli 6 lat i wszystkie zależne od rządu dołują. PIS do nich nie doprowadzi. Ludzie by do nich doprowadzili, jakbyście im nie przeszkadzali.
robaczek2021.06.21 16:46
bo...............daj daj daj daj daj daj............................. to taka piosenka PISOWCÓW ;] ......................... ij PANIE I PLEBANIE MOJ.......................daj daj daj daj daj daj daj ;] ..................................... pańszczyzna siedzi w chlopacj polskich tak głęboko ze zawsze w ukłonie przed PANEM I PLEBANEM ;]
Detonator2021.06.21 15:36
Czyli kolejnych wyborców chcą sobie kupić - urzędników samorządowych. I jak tak kupią sobie większość wyborców to będą jak Merkel i Putin - wiecznie żywi w polityce.
Portofino2021.06.21 13:18
No ale jak dadzą tej Dulkiewicz z Gdańska to ona przepije!
katolik2021.06.21 12:40
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- Chociaż wiem, że nie stac was na przeciwstawienie się nazistom, nawet jak mordują, lepiej zachowac pokerową twarz Kościoła--- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami
Anonim2021.06.21 12:35
Nie ma dnia, żeby premier nie zaprezentował jakiegoś rewelacyjnego i zbawiennego dla Polski planu, albo żeby kogoś nie odwiedził, np. piłkarzy, albo pogorzelców. A więc wszystko opiera się na pijarze, czyli nie robieniu nic pożytecznego i ukierunkowane jest na ogłupianie ludzi.
katolik2021.06.21 12:38
to plan przedwyborczy, jeśli wygrają to będą mordować, zniewalac. Wszystko, aby Polacy połaszczyli się na kasę. Wtedy otworzą się oczy, to bedzie Totalny koniec końców. Nowy Ład to plan śmierci , zniewolenia i zamordyzmu.
robaczek2021.06.21 12:30
MARIUSZ------------------alez ty wiarygodny jestes ;] ............................ ;]
matis892021.06.21 12:30
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
POdPIS2021.06.21 12:20
Wszystko pięknie o ile nie odbędzie się to kosztem Polaków którym galopująca inflacja szybko ruguje oszczędności życia.
katolik2021.06.21 12:42
nic nie jest pięknie i nie będzie, drożyzna wyciągnie oszczędności Polaków i o to chodzi masonom!!
POdPIS2021.06.21 12:51
Inflacja jest faktem a rząd nie potrafi jej zatrzymać bo tracą zwykli obywatele a precyzyjniej obywatele zaradni życiowo którzy poczynili oszczędności .Żelazny elektorat PIS żyje z dnia na dzień i wie że KRUSowcom włos z głowy nie spadnie i na ich ochronę zdrowia dołożą jak zawsze ZUSowcy.
katolik2021.06.21 12:19
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami