12.09.20, 14:20Fot. Krystian Maj, KPRM

Premierzy krajów V4 jednym głosem ws. otrucia Nawalnego

V4 jednoznacznie potępia zamach na ważnego przywódcę rosyjskiej opozycji. Opinia publiczna zarówno w Rosji, jak i poza jej granicami, domaga się przejrzystego śledztwa w celu dokładnego zidentyfikowania prawdziwych sprawców i motywów, które nimi kierowały” – czytamy we wspólnym oświadczeniu Premierów krajów Grupy Wyszehradzkiej w sprawie Aleksieja Nawalnego.

Dalej dodano:

Ze względu na tragiczne doświadczenia historyczne społeczeństwo V4 jest szczególnie wrażliwe na wszelkie przypadki motywowanych politycznie prób uciszania opozycjonistów”.

Premierzy dalej dodają:

W związku z tym apelujemy do władz rosyjskich o przeprowadzenie dokładnego śledztwa, które doprowadzi do ukarania sprawców. Atak na Aleksieja Nawalnego z użyciem bojowego środka trującego musi spotkać się z odpowiednią reakcją społeczności międzynarodowej. Użycie broni chemicznej jest całkowicie niedopuszczalne w żadnych okolicznościach i stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego”.

Na koniec zaś czytamy:

Dlatego też należy przeprowadzić międzynarodowe dochodzenie w sprawie potencjalnego naruszenia Konwencji o zakazie broni chemicznej przez Rosję”.

gov.pl

Komentarze

Proponuję teraz użyć kolorowej kredy2020.09.12 17:37
jako sprawdzonego, skutecznego środka nacisku politycznego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.12 14:29
jak to całe v4 ma takie przebicie to może zwrócą się do ruskich o zwrot wraku