17.09.20, 16:02Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Prezes IPN: Wyrok SN to hańba

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek przy okazji uroczystości związanych z 81 rocznicą sowieckiej napaści na Polskę skomentował wczorajszy wyrok SN dot. tzw. esbeckich emerytur. Podkreślił, że decyzja sądu, który de facto podejmował decyzję we własnej sprawie, jest haniebna.

Izba Pracy Sądu Najwyższego orzekła wczoraj, że przy sprawach dot. obniżenia emerytur funkcjonariuszom służb PRL powinno dokonywać się indywidualnej oceny czynów poszczególnych funkcjonariuszy. Nie może natomiast, zdaniem SN, decydować sama służba w aparacie systemu totalitarnego. Szczególnie oburzającym jest fakt, że przewodniczącym składu sędziowskiego był prezes Izby Pracy Józef Iwulski, były funkcjonariusz Wojskowej Służby Wewnętrznej. W 1982 roku orzekał on w sprawach dot. działaczy opozycji niepodległościowej jako sędzia sądów wojskowych.

Wczorajszy wyrok SN skomentował dziś prezes IPN Jarosław Szarek:

- „Wczoraj niepodległa Polska przegrała. Wyrok Sądu Najwyższego — haniebny wyrok — jest przegraną w niepodległej Polsce. Wyrok, który łamie wszelkie standardy, nawet dobrego obyczaju i przyzwoitości, bowiem na czele składu orzekającego stał człowiek, który orzekał we własnej sprawie” – ocenił.

kak/polskieradio24.pl, PAP

Komentarze

Ja, Szatan2020.10.13 17:01
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Beno2020.10.10 21:32
W kościele odpowiedzialność zbiorowa. Kościół ma wypłacać wysokie odszkodowania. W esbecji to co innego. I to jest kur.... prawo i sprawiedliwość polskich sądów? Niech szlag trafi taką sprawiedliwość.
12345672020.10.10 15:43
Odpowiedzialność zbiorową stosowali np.hitlerowcy.
Jakub2020.09.23 6:40
Ludobójcy komunistyczni powinni ponieść należytą karę. System komunistyczny był ludobójczy w większym stopniu niż hitlerowski faszyzm. Na przestrzeni od 1917 r. do połowy lat 90-tych komuniści wymordowali, w większości w sposób okrutny ok. 100 mln ludzi. Nigdy nie powołano Norymbergi dla komunistów ani dla komunizmu. Każdy popierający komunizm jest ludobójcą. Powinno się również opodatkować wszystkich członków pzpr, przedtem ppr, przedtem kpp specjalnym podatkiem dekomunizacyjnym. Także ich potomków w pierwszym pokoleniu. Także pełnoletnich członków tppr, nie mówiąc o ubowcach, wojskówce i innych komunistycznych organizacjach. Zwolnieni od tego podatku powinni być ludzie, których w brew ich woli do takich organizacji wcielono.
Pfft2020.09.19 23:04
"Izba Pracy Sądu Najwyższego orzekła wczoraj, że przy sprawach dot. obniżenia emerytur funkcjonariuszom służb PRL powinno dokonywać się indywidualnej oceny czynów poszczególnych funkcjonariuszy." Uzasadnienie, które powinno być absolutnie oczywiste dla każdego racjonalnie myślącego człowieka. Przeraża mnie fakt, że Polską rządzą ludzie, którzy się nie zgadzają z tym stwierdzeniem i popierają odpowiedzialność zbiorową, trafiającą rykoszetem niewinnych ludzi.
mr2020.09.17 20:48
sąd orzeka na podstawie prawa , a nie na podstawie poglądów politycznych .. czyli jak pisze w ustawie że jak należało się do organizacji "SB" i coś się nie należy ...to tak stanowi litera prawa , której sąd nie może zmienić .. może to nie zmienić a ocenić TK i po orzeczeniu TK coś tam sejm ewentualnie powinien wyprostować ... i dlatego to orzeczenie SN to kompletna kompromitacja prawników ... naprawdę trzeba zrobić opcje "0" i nie kompetentnych z roboty wywalić bo im się mylą porządki ... bo chcą orzekać no okej .. ale chcą być TK ,i nie formalnym sejmem , z uprawnieniniami prezydenta do bo nawet rzekli że jacyś sędziowie to nie sędziowie.. kpina na resorach .. .
Foster2020.09.17 18:04
Przecież Ty chłoptysiu się wcale nie znasz na prawie. Odpowiedzialność zbiorową przerabiali w Stalinowskiej Rosji, w Nazistowskich Niemczech, w Komunistycznych Chinach, w Kampuczy. Chciałbyś Nam urządzić taki ustrój ?. Weźcie się za robotę i ścigajcie tych, którzy rzeczywiście dopuścili się przestępstw przeciwko ludzkości. Sam służba w formacji jeszcze nie oznacza, że wszyscy byli zbrodniarzami.
Karol2020.09.17 18:52
Spadaj UB-eku na drzewo liscie pompowac ! Ruska onuco !!!
Pfft2020.09.19 23:08
Te bluzgi to jest jedyny "kontrargument" jaki masz na obronę tej chorej odpowiedzialności zbiorowej, prawda? Bo racjonalnie się twojego stanowiska nie da obronić - i doskonale o tym wiesz. Tylko wyzwiska od UB-ków ci zostały.
Randka juz dzis2020.09.17 16:34
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Karol2020.09.17 18:56
Ty juz od 24 wiosen szukasz wrajera, ale z twoja " facjata " trudno ci bedzie znalezc, no ale szukaj, szukaj !
Torchwood2020.09.17 16:27
Odpowiedzialność zbiorowa nie ma prawa funkcjonować w demokratycznym kraju - odpowiadać można tylko za własne występki, a nie za organizację, do której się . Szarak, i inni pachołkowie PiS powinni się z tego cieszyć - nie będą musieli w przyszłości odpowiadać zbiorowo za przestępstwa rządów PiS.
JanP2020.09.17 16:14
Ten prezes IPN, to jakiś oszołom do potęgi. Nie podobają ci się wyroki SN, bo nie są po twojej myśli, to podaj się do dymisji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.17 16:11
zobaczymy czy to samo szarek będzie pyerdolił jak będą odbierać jemu i innym PiSdziakom emerytury oraz konfiskować majątki za służenie kaczemu zaszczanemu dyktatorkowi!