15.09.19, 13:10Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Prezes PiS: Polska jest i pozostanie wyspą wolności

"Te 4 lata to było udeptywanie ziemi do pojedynku z tymi, którzy chcą, by Polska nie stała się krajem silnym, zamożnym, liczącym się w Europie, by Polacy nie odzyskali pewności siebie"- powiedział podczas konwencji wyborczej w Legnicy prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

"W naszym hymnie jest mowa, że szablą odbierzemy. Wtedy chodziło o niepodległość i można ją było odbić tylko szablą. Dzisiaj też chcemy coś odbić. To wszystko, co utraciliśmy w ciągu ostatnich wieków. To co składało się na szansę, byśmy byli narodem tak silnym i zamożnym, jak narody na zachód od naszych granic"-mówił polityk. 

"Straciliśmy tę szansę przez nieszczęśliwe wydarzenia – zabory, I wojnę światową, (…) II wojnę światową, komunizm i w jakiejś mierze również przed okres postkomunizmu"-kontynuował Jarosław Kaczyński. Jak dodał, dziś nastały inne czasy i "nie chcemy i nie możemy sięgać do szabli", co jest zresztą zupełnie niepotrzebne. 

"Musimy tylko dobrze zorganizować nasze państwo i właściwie prowadzić politykę. Te 4 lata to było udeptywanie ziemi do pojedynki z tymi, którz chcą, by Polska nie stała się krajem silnym, zamożnym, liczącym się w Europie, by Polacy nie odzyskali pewności siebie"-przekonywał były premier. 

"To jest stawka tych wyborów. Pójdziemy dalej tą drogą, czy też będziemy zawracać, czy będzie wracało to, co było. Jeśli potraktować poważnie zapowiedzi naszych politycznych przeciwników, to będzie gorzej niż było, nawet dużo gorzej. Ten wybór musi być podjęty przez naszych rodaków w sposób świadomy"-mówił do mieszkańców Legnicy Jarosław Kaczyński. 

Jak ocenił polityk, w Polsce po roku 1989 panował postkomunizm, system "skrajnie niesprawiedliwy". 

"Można, trzeba tylko prowadzić przemyślaną politykę i mieć zacięcie, które odnosi się do interesów całego narodu, a nie tylko pojedynczych grup. Musimy ten interes przełamać. To jest w interesie nas wszystkich. Żeby było jasne, to jest też w interesie przedsiębiorców. (…) Bez tego postępu nie zbudujemy polskiej wersji państw dobrobytu"-przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości. Odnosząc się do konieczności podwyższenia płacy minimalnej, Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie chodzi tu o "gest przedwyborczy", ale odpowiedź na potrzeby społeczeństwa. Polityk poruszył również tematykę rodziny, która, w ocenie lidera PiS, jest "fundamentem wszystkiego". 

"Nasi przeciwnicy (…) twierdzą, że ja mam coś przeciwko matkom, które same wychowują swoje dzieci. To też są rodziny, my to szanujemy i wspieramy na różne sposoby. Ale to nie znaczy, że mamy zgadzać się na te inne proponowane modele – dwóch tatusiów i dzieci, dwóch mamuś i dzieci etc., czy mamy zgadzać się na to, że każdy może wybrać czy jest kobietą, czy mężczyzną"-podkreślił były premier. 

Kaczyński wskazał, że nie możemy pozwolić narzucić sobie tej występującej na Zachodzie tendencji kulturowej, ideologii, która "przeprowadza tutaj ofensywę, której nie możemy zaakceptować".

"W naszej drodze do wyznaczonego celu Polska pozostanie państwem wolności, wyspą wolności. (…) Żaden profesor nie będzie zawieszany z tego powodu, że napisał jakiś artykuł czy felieton". 

yenn/Fronda.pl

Komentarze

Jarek2019.09.16 9:48
Czytam nie na frondzie o planach PIS po wyborach: To rząd ma dawać zgodę na uprawianie zawodu dziennikarza, a Terlecki chce zabrać się za internet w Polsce. Czy będziemy mieli internet jak w Chinach? Chyba jednak tak - zatem, pytam Cię Kaczor, gdzie ta wolność, ciulu?
Joanna2019.09.15 22:08
Bhuaaaaaaaaaaaaaaa, że co i czym Kaczor nie kwacz takich kwaczych opowieści Daj na luz bolszewiku
Moly2019.09.15 20:14
Czemu wiec Polacy wyjezdzaja z tej wyspy, i dobrowolnie pchaja sie do zniewolenia
KKK2019.09.15 16:58
Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki i witam świrów tęczowej zarazy, ich symbole (cipki na patykach) i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić ! Otórz , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks i neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej.
2019.09.15 17:01
"Otórz", Pisi czopku? :) Do lekarza! Marsz! :*
Edward Gierek 19762019.09.15 16:55
Opieramy się na woli milionów. Przekuwamy ją w program realizowany wysiłkiem klasy robotniczej, chłopów i inteligentów polskich. Dzięki temu mogliśmy pójść naprzód i osiągnąć sukces, który przysporzył nam szacunku i uznania w świecie. W krótkim czasie Polska stała się silniejsza, a Polakom zaczęło żyć się lepiej, i jest to fakt niepodważalny, którego nie kwestionuje nikt, nawet nasi wrogowie.
anonim2019.09.15 16:30
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
AAAtomek2019.09.15 15:57
Mapa pedofilii księży katolickich i innej kościelnej pedofilli: www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1wetppM0lv2oIXLm23GoRr68Q_T9ul3M_&ll=51.77865638578323%2C19.819379791748815&z=5
2019.09.15 16:23
Masakra. Duszpasterze qwa mać! :(
Spoko2019.09.15 15:42
Polacy, mieliśmy wielkie szczęście, dane od Boga, że będąc na granicy katastrofy państwa po 8 latach rządów PO i PSL, zorientowaliśmy się, że to nie tędy droga, i w 2015 roku wybraliśmy zjednoczoną prawicę na czele z PIS-em, aby rządzili Polską i Polakami. Obecnie, po 4 latach wiemy, że wybraliśmy polityków prawdomównych i wiarygodnych, i mamy pewność na wspaniałą, bezpieczną ojczyznę i nadzieję dla nas i naszych rodzin na szczęśliwą przyszłość ! Obietnice wyborcze z 2015 zrealizowane, a dodatkowo piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego w realizacji. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! Podziękujmy im i podziękujmy Bogu !
BimkyGuy2019.09.15 15:40
Polacy ! Nie wzywamy was do osadzania kos na sztorc, do brania mieczy czy szabel do rąk, do przygotowania zbroi i skrzydeł husarskich. Nie wzywamy was do udziału w bitwie Warszawskiej, na odsiecz Wiednia, wyzwalanie krajów Beneluksu spod okupacji hitlerowskiej, walkę o wolność Włochów, Francuzów czy Anglików. Nie wzywamy was do przelewania krwi za ojczyznę. Polacy ! Ale wzywamy was do wzięcia dowodu tożsamości i pióra i pójście do najbliższego lokalu wyborczego 13.10.2019, by zagłosować na Polaków. Na Polaków mądrych i uczciwych, którzy nie twierdzą, że Polskość to nienormalność, na Polaków, którzy nie kłamią, nie kradną i nie są zdrajcami ojczyzny w UE. Zróbmy wspólnotę polską bez łajdaków !!! Mieliśmy ich w Polsce od 1945 roku do 2015. Dosyć !!!
Judasz2019.09.15 15:56
do 2019
anonim2019.09.15 15:36
Mam tylko nadzieję, że nie dla tych, którzy sprzedają nam pełną chemii, wywołującą raka i inne choroby"cywilizacyjne", a właściwie łapczywości producentów żywność! Nie może być tak, że zgniłe kurczaki odkaża się płynami dentystycznymi i sprzedaje jako tanie kurczaczki z rożna, w marketach, oczywiście! Dobrze byłoby powrócić w dziedzinie żywności do norm przedwojennych, które w stosunku do pewnych produktów : wędliny, chleb, obowiązywały jeszcze za komuny. I ratować to polskie rolnictwo przed modyfikowanymi nasionami, nawozami i upadkiem cóż tu dużo mówić!
anonim2019.09.15 15:09
Jarek powiedz coś o swojej bratanicy Marcie Kaczyńskiej-Sumińskiej-Dubienieckiej-Zielińskiej zawsze dziewicy i "normalnym" modelu rodziny czyli trzech chłopów i trzy dzieciaki każde z innego kija robione! a i pewnie dawała nie jednemu nieoficjalnie!
Urszula2019.09.15 15:36
W zamian powiem ci coć o twoich rodzicach. To dwóch capów, którzy nigdy nie powinni przyjść na świat. Tatuś, czerwony wieprz o odwróconym mózgowiu, a mamusia stara komunistka wychowała ciebie na debila !
anonim2019.09.15 14:50
W sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty, i nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać - zapewnił w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.
H!2019.09.15 14:15
Zgrywus!!!!
Jarek2019.09.15 14:00
A co z dziećmi którym odmawia się prawa do życia panie Kaczyński ?
Urszula2019.09.15 15:32
Odpowiem ci za Kaczyńskiego jak nie wiesz durniu: W Polsce o prawie do życia decyduje kobieta !
Jarek2019.09.15 16:43
Ja się pytam pana Kaczyńskiego a nie jakiejś obrażającej ludzi feministki terrorystki.
H!2019.09.15 16:51
Rozpędziłaś się Urszulko. Nikt w Polsce nie odmawia dzieciom prawa do życia!!!! Kobieta natomiast jest i być powinna DECYDENTEM, w sprawie zawartości SWOJEGO brzucha. Po urodzeniu, w sprawie życia nowego człowieka, już nic do gadania nie ma.
BimkyGuy2019.09.15 13:59
Niech żyje Kaczystan!
Hanys2019.09.15 15:29
Niech żyjeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!