11.08.20, 06:30Screenshot Youtube - Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda: Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo” – powiedział prezydent w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

Jak podkreślił, opozycja przecież kontroluje Senat,a Polsce potrzeba:

[…] odpowiedzialnej opozycji, takiej, która potrafi konstruktywnie wypełnić funkcję, która jej przypadła. Wyzwań, które będą wymagać naszej współpracy, nie zabraknie w najbliższym czasie”.

Pytany o kwestię drugiej kadencji i tego, czy prezydent będzie się dystansował od PiS, jak uważają niektórzy komentatorzy, prezydent Duda zaznaczył, że Polacy go znają i dobrze wiedza, jakie wartości wyznaje. Jak dodał – nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest i konsekwentnie trwa przy swoich ideałach.

Sprawy dla mnie i dla Polaków kluczowe to: rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność. Te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością”

- mówił prezydent.

Na pytanie o możliwość stworzenia przez niego własnego stronnictwa politycznego Andrzej Duda odparł, że stara się tworzyć swoją pracę oraz stronnictwo polskich spraw, o którym mówił w trakcie kampanii wyborczej. Jak dodał – to naprawdę potrzebne Polsce.

dam/GPC,Fronda.pl

Komentarze

Moly2020.08.11 12:29
Pozyjemy zobaczymy kto zdaza w strone alternatywnej rzeczywistosci. P. Duda nie ma pojecia o niczym. Robi pipidowska polityke i mysle ze jest wielkie mi ci co.A w miedzyczasie ludzie zyja jak ludzie i traktuja innych jak ludzie i widza na takich jak p. Duda jako aberracje.
Walter2020.08.11 9:42
Uważacie, że Polska różni się istotnie od Białorusi? Czym? Członkowstwem w UE, niezależnymi mediami, częściowo niezależnymi sądami? Pełna zgoda. Mam tylko problem z tym, że likwidacja właśnie tych rzeczy, które nas różnią od Białorusi, jest obecnie na agendzie naszych przywódców.
prawy2020.08.11 7:41
kochamy P.P.PREZYDENCIE WIERZYMY W MĄDROŚĆ PANA I ŻYCZYMY SPOKOJU ,WYTRWAŁOŚCI I OPIEKI NADOPRZYRODZONEJ w takim ataku d z i c z y już 6 rok !!!!!,dziękujemy za wspaniałą reprezentację POLSKI I POLAKÓW
SIE ADRIAN WYPIERD...... na skuterze!!! ;]2020.08.11 7:17
ALE CIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. bo znowu wychodzi na .............................. no na adriana ;]
elka2020.08.11 21:01
"Sie Adrian...." ! TY NAPRAWDĘ CHCESZ SIĘ DOIGRAĆ! ...OBRAŻASZ GŁOWĘ PAŃSTWA! ZA OBRAZĘ TAKICH OSÓB, GROZI DO 3 LAT BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA! ROZUMIESZ?...
Po 11 ...2020.08.11 7:03
Na pewno Duda tak powiedział, nie Łukaszenko?
Anonim2020.08.11 6:58
Duet: Duda-Morawiecki i koalicja " Jedna Polska, Polskie Sprawy"-Czemu nie. Cos jak Putin-Miedwiediew. Tylko mądrzej, bez korupcji
lloo2020.08.11 6:52
ten znowu plecie bzdury.Człowiek o nienachalnej inteligencji, który powinien łączyc