25.08.21, 08:01Screenshot Youtube - TVP Info

Prezydent Duda mocno o Nord Stream 2: Biznesowo-polityczny projekt z agresywnym dostawcą w tle

Polski prezydent wyraził przekonanie, że niemiecko-rosyjski gazociąg Nord Stream 2 doprowadzi do monopolizacji rynku przez państwo Putina. Andrzej Duda nie ma też wątpliwości, że Niemcy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Prezydent Duda w swej wypowiedzi dla TVP Info podkreślił, że nasi zachodni sąsiedzi zdają się nie widzieć problemu w niebezpiecznej hegemonii na rynku dostaw gazowych rosyjskiego Gazpromu.Ponieważ gazociąg przechodzi przez ich terytorium, więc uważają, że nie ma żadnego problemu” – skonstatował Duda.

Polski prezydent stwierdził również, że ów bezwzględny niemiecko-rosyjski projekt biznesowo-polityczny będzie w przyszłości „głęboko szkodliwy” nie tylko dla najmocniej sprzeciwiających się mu krajów, takich, jak Polska, Ukraina czy Słowacja, ale i dla całej Europy Zachodniej. Andrzej Duda wyraził przekonanie, że jedyną drogą dla Europy w tej kwestii jest mądra polityka dywersyfikacyjna.

 

ren/PAP

Komentarze

Anonim2021.08.25 15:45
Ten duduś to wyjątkowo tępy jest. Uczy się i uczy, zaś niewiele wie oraz logiki u niego też brak. Niemcy biorą od Rosji 15% swojego zapotrzebowania na gaz, a inne kraje Europy jak nie wezmą gazu od Ruskich, to nikt ich nie zmonopolizuje. Po prostu zmniejszają sobie koszty zużycia gazu. Oj duduś kiedy ty zmądrzejesz. Hahahahaha
OKOPZN2021.08.25 11:16
Polska gazem stoi !!!! https://www.youtube.com/watch?v=WqZCja-h_Qo
pije po 13 tej2021.08.25 9:59
Rosja ma gaz a Niemcy kasę żeby go kupić . Więc o co to larum - to normalne na wolnym rynku że państwa się ze sobą dogadują żeby robić wzajemnie korzystne interesy .A jak Polska uważa że może się między dwa znaczące kraje wcinać ze swoimi pobożnymi życzeniami żeby tego biznesu nie robiły to świadczy o głupocie jej decydentów . Siłą nic nie wskóramy a po dobroci może i owszem coś jako spolegliwym wasalom mogło by nam skapnąć z pańskiego stołu.
Anonim2021.08.25 11:29
Proste. Mogliśmy ciągnąć dutki za rurę przez Polskę, no ale Ukraina i rusofobia dla zdrajców ważniejsza od interesu Polaków. Szkopy i ruscy maja rację w tym sporze. Trzeba było zgodzić się na rurę przez Polskę, teraz mordy w kubeł!
robaczek2021.08.25 9:51
A JAK TEN NASZ ADRIAN SWIETNIE DZIALA W DYPLOMACJI!!! ;] ................................................ nikt go nie zaprasza i nikt do niego nie chce przyjechac ;] .................................................... IZOLACJA NA MAKSA ;] ......................................... ale ciiiiiiiiiiiiii to tajemnica ;]
Po 11 ...2021.08.25 9:29
To się już dzieje. Rosjanie modulują ciśnienie przesyłanego gazu. Jak odpalę kuchenkę, to palnik zmienia się w głośnik i słyszę skoczną piosenkę ***** ***, a jak odpalę drugi to muza jest STEREO. Jak myślicie piekarnik będzie robiła za subwoofer? Pytam bo trochę basów brakuje.
POPO2021.08.25 9:48
... a jak wsadzisz w piekarnik kokota ... to ... bidula odpieje ... marsz zalobny ... hehe .. nooooo zadymka jazzzzzowa gotowa ...
katolik2021.08.25 9:29
wiele jest opakowan z budyniem w sklepach
NEOS2021.08.25 9:49
... ale z pejsam i jarmulce to ... Mao kto zna ... hehe
katolik2021.08.25 14:57
tak, rzadkosć
Aldona2021.08.25 8:54
Za taki stan rzeczy bezpośrednio jest odpowiedzialny pan Blinken sekretarz i pan Prezydent USA Joe Biden. Pan Prezydent USA Trump zabezpieczył w budżecie poważne środki na wojskowe na zabezpieczenie egzekucji sankcji nałożónych na NS-2. Administracja NIEUDOLNEGO I SCHOROWANEGO PANA BIDENA zrezygnowała z tych środków a były to środki celowqe przeznaczone tylko na to!!! Nie nałożyła sankcji na główny podmiot i jego zarząd . Nie dosyć ,żę nie poinformowali Polski i sojuszników z NATO o swoich haniebnych planach to zrobili to z zaskoczenia kłamiąc o swoich poczynaniach. Na administracje Bidena nie ma co liczyć to najgorszy rząd od 100 lat nawet fajtłapa Truman był lepszy choć uzyskał rekord świata w zabijaniu ludzi na czas (Hiroshima i Nagasaki) Tera po kompromitacji w Afganistanie i upadku mitu USA jako państwa humanitarnego i demokratycznego. Polska powinna skupić sie na samej sobie. Wzmocnić obronność , szybko wdrożyć Nowy Ład. Oszołomów i wrogów Polski , którzy robia farse na białoruskiej granicy ośmieszać i zderzać z faktami. Mniej gadać a szybciej reformować.
Duda znowu się ośmiesza2021.08.25 8:54
Kwiczy (po niewczasie) ws. NS2 a jednocześnie robi "łaskę" żydom ws. ustawy medialnej.
OKOPZN2021.08.25 8:46
A po jakiego grzyba my sie tym zajmujemy ... wystarczy siegnac po nasze zasoby i starczy dla calej EjU na setki lat ... a ta "brat"rura im zardzewieje szybci jak jom zbudowali ... jak wieza babel .... https://www.youtube.com/watch?v=d_cKFQY1Ayw
Anonim2021.08.25 8:33
Jaka hegemonia? Przeca norweski, amerykańdski, kuwejcki gaz tańszy od ruskiego jest! Tak żeśta gadali przeca, tawariszczi.