15.08.20, 09:44fot. prezydent.pl

Prezydent o studencie uwolnionym z Białorusi: ,,Dzielny i rzeczowy Gość''

Polskie służby dyplomatyczne prowadziły starania uwolnienia z białoruskich więzień czterech Polaków. Do ich uwięzienia doszło podczas protestów na Białorusi po wyborach prezydenckich. Protesty te są wynikiem niezgadzania się społeczeństwa białoruskiego z wynikami wyborów, a niektórzy zarzucają nawet ich sfałszowanie.

Polacy zostali uwolnieni w piątek i są już w kraju. Byli jednak bici i torturowani przez wiele godzin przez białoruskie służby.

Na swoim profilu na Twitterze prezydent Andrzej Duda poinformował, że rozmawiał z jednym z nich, Kacprem Sienickim, studentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezydent napisał:

- Właśnie odbyłem długą rozmowę z Panem Kacprem Sienickim, który wrócił dziś z więzienia na Białorusi. Bardzo cenna i aktualna relacja o sytuacji na ulicach Mińska i nastrojach w białoruskim społeczeństwie. Sporo przeszedł. Dzielny i rzeczowy Gość

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze

JanP2020.08.15 12:47
Ten niby torturowany gostek wyglądał, jak aktor z Hollywood. Popatrzcie na gębę zwykłego boksera po walce.
Agnieszka2020.08.15 14:44
Na jednym z wywiadów wyraźnie nie jest zadowolony, że nie koncentruje całej uwagi mediów, gdy drugi z uwolnionych Witold Dobrowolski coś do jego odpowiedzi dodaje. A tamten - nagrodzony reporter wojenny - widać, że oberwał, bo ma porządnie podbite oko. Podobno jakiś towarzysz z Krytyki Politycznej (niejaki Witkowski) zrobił na niego nagonkę, gdy jeszcze go trzymali na Białorusi, że jest neofaszystą czy neonazistą, co jeździł na front w Donbasie. Szkoda, że to z nim prezydent nie był łaskaw porozmawiać, bo chyba ma więcej doświadczenia, żeby ocenić sytuacje i zdać relację prezydentowi.
yhy, gadka szmatka "torturowanego"2020.08.15 12:17
od Prezydenta oczekuje się więcej DYSTANSU i DYPLOMACJI i mniej emocjii!!!
k azioo2020.08.15 12:03
Pochwalanie wtrącania się w sprawy innego państwa przez tego młokosa jest obrzydliwe..
STANISLAW2020.08.15 11:29
Te wyjazdy na protesty zagraniczne zawsze szkodzą miejscowym, jak w Polsce czarne marsze, pełne zgranicznych zboczeńców. Jeśłi się mylę, proszę podać choć jedną informację co do charakteru pobytu na Białorusi, bo dotąd nie czytałem.
Szybka Randka2020.08.15 11:26
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
ychy "sporo przeszedł"2020.08.15 10:41
Panie Prezydencie! niech Pan się aż tak nie wychyla! bo Pan wypadnie ...... blado i nawet 6kolorowa płachta matki "pana(?) Kacpra" nie przywróci Panu witalnych kolorów, jakie Pan czerpie od Narodu Polskiego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.15 9:52
czemu PADofil na zdjęciu ma taką skwaszoną mordę jakby znowu dostawał opyerdol o żoliborskiego smierdziela?
.2020.08.15 9:49
Oddałem dziś mocz. Pozdrawiam.