22.11.14, 11:45prof. Andrzej Nowak (fot. Fronda)

Prof. Nowak: Zgoda na to, byśmy zaakceptowali ten wynik wyborczy, jest zgodą na kolejne fałszerstwa

- To jest rzecz potworna, rzecz, którą można zrozumieć i zaakceptować tylko, jeśli uznajemy, iż jesteśmy narodem kretynów, którymi mają prawo rządzić łajdacy - tak prof. Andrzej Nowak komentuje wydarzenia związane z organizacją wyborów samorządowych.- Tylko tak można zaakceptować biernie tego rodzaju scenariusz. Nie umiemy głosować, a więc pozwalamy, by rządzili nami ci, którzy przymykają oczu na tego typu procedury, ponieważ oni chcą czerpać korzyści finansowe ze sprawowania władzy w samorządzie - dodaje.

Nowak jest rozczarowany postawą PiS-u, który nie wyciągnął wniosków z przebiegu wyborów samorządowych w 2010 r., kiedy na Mazowszu oddano 20 nieważnych głosów  i nie zabezpieczył odpowiednio tych wyborów.

- To jest dramatyczna nauczka pod adresem partii opozycyjnej. Jeśli nie wyciągnie ona lekcji z tych wyborów, to przyszłe wybory na pewno zostaną sfałszowane - uważa Nowak.

- Zgoda na to, byśmy zaakceptowali ten wynik wyborczy, jest zgodą na kolejne fałszerstwa, manipulacje, a co najmniej na straszliwą bylejakość polskiego życia politycznego, polskiej demokracji. Albo zejdziemy z tej równi pochyłej, albo znajdziemy się… nie wiem nawet czy to Białoruś, czy jakie standardy. Na pewno nie kierujemy się w stronę realiów cywilizowanego świata - uważa historyk.

Ra/Wpolityce.pl

Komentarze

anonim2014.11.22 11:53
Zgadza sie wybory zostały wypaczone. stała się katastrofa bo uczciwe wybory to fundament demokracji. Ale droga to ich unieważnienia to sądy !!!
anonim2014.11.22 12:11
Oj, oj, panie Profesorze - bo zaraz pan Profesor zostanie ogłoszony klakierem Putina, rusofilem, czy co tam jeszcze. Linia partii... przepraszam, linia redakcji jest jasna. Uznajemy wybory, a każdy kto będzie je kwestionował chce w Polsce wprowadzić rządy Putina. No, przynajmniej do czasu jak pewna partia opozycyjna uzna że jednak wybory zostały sfałszowane. Wówczas oczywiście zwolennikami Putina będą ci którzy popierają wybory. Oraz Ruch Narodowy, bo wprawdzie mówił co należy, ale z nieodpowiednich pobudek.
anonim2014.11.22 12:58
Jest dokładnie tak jak prof Nowak pisze!. I do tego ci którzy tę potworność nam urządzili (mam nadzieję że przez swoją głupotę a nie ze złej woli) jak Komorowski i Kopacz śmią nas pouczać zamiast ze wstydu zapaść się pod ziemię.
anonim2014.11.22 13:08
Dopóki rządzi PO-PSL wybory już nigdy nie będą wiarygodne. Tak samo jak niewiarygodny jest Komorowski, Tusk i cala reszta. PO nie da się już obalić drogą wyborów. Została jeszcze tylko ulica, to znaczy Majdan.
anonim2014.11.22 13:19
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!!! Przypominam, że w ciągu 70 lat! "drobniutkie" wypadki przy pracy, to sześć miesięcy rządów Olszewskiego i niecałe dwa lata Kaczyńskiego (wspólnie zresztą z agenturą LPR i Samoobroną niestety...) Żadnych złudzeń panowie.
anonim2014.11.22 13:25
Czy Max49 ma chociaż jedną komórkę mózgową, której mógłby użyć w celu rozumowani a nie wyłącznie funkcji wegetatywnych? Ślepota,głuchota i głupota z ciemnota czy głębokie upośledzenie umysłowe lewą ideologią powoduje, że Max49 nie potrafi dostrzec całej masy rzeczy oczywistych dla co najmniej 85-87 % obywateli Polski Z marszu można wymienić kilkadziesiąt dowodów na - jak to określa Max49 - "intencjonalne fałszerstwo". No ale jak ktoś jest ociemniały to trudno wymagać, żeby zobaczył, że świeci słońce i też będzie pytał o dowód - "Chociaż jeden?" Szkoda takich biednych debilów jak Max49, bo to właśnie ci, którzy "uznają, iż są grupą kretynów, którymi mają prawo rządzić łajdacy" i chcą wcielić do niej Polaków.
anonim2014.11.22 13:56
Bardzo wyraźnie widać PO co Czempiński, Dukaczewski et consortes parę lat temu otwierali szampana. Brzydka panna bez posagu to było kiedyś. Teraz uaktualniamy i powoli staje się poobijaną dziwką w łapskach kilku alfonsów naraz...Byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna... Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!!!
anonim2014.11.22 14:40
Święte słowa Panie Profesorze. A może PIS po postu nie chce rządzić?
anonim2014.11.22 14:50
Jak oni to zrobili???????? Prostota zastosowanych rozwiązań jest POwalająca. Czy ktoś zwrócił uwagę na niesamowitą ilość zarejestrowanych Komitetów Wyborczych do Sejmików? :)) Później siłą rzeczy musiały być losowania do Komisji Obwodowych i w ten sposób wiele uczciwych Komitetów w ogóle nie miało swojego przedstawiciela w Komisjach Obwodowych - natomiast ten, kto zarejestrował lipne Komitety Wyborcze miał ich kilku. Teraz czekamy na ogłoszenie wyników do Sejmików i zobaczymy, ile głosów te lipne Komitety zebrały. Będzie ubaw.
anonim2014.11.22 15:35
No właśnie - wystarczy przeczytać wpis Maxa49 Lis 22, 2014, 3:26 po południu i wszystko jest jasne. Oczywiście niejest onjedyny, naprodukowali nam ich mnostwo - zdecydowanie za dużo... Oj będą miały sądy w wolnej Polsce pełne wokandy roboty, oj będą miały...
anonim2014.11.22 17:12
Max49, ja nie wiem czy Ty jesteś taki bezczelny i otumaniony propagandą czy taki niekumaty że nie widzisz tego że te niby 85-87% czy nie ważne ile tam procent jest bezsilna tylko i wyłącznie że ten postPRLowski bękart którym jest IIIRP rzuca na każdym kroku ludziom kłody pod nogi, grabi z dochodów, ogranicza wolność i często niszczy tych którzy usiłują sami sobie radzić? Nie widzisz ze duża część tych którym się jakoś wiedzie dają sobie radę nie tylko dzięki ciężkiej pracy tylko ale również dzięki temu że wiedzą komu "posmarować", wiedzą jak się ułożyć z władzą a taki stan rzeczy charakterystyczny jest dla państw niedemokratycznych raczej. Szubrawcy którzy stoją za łożeniem IIIRP i jej trwaniem idiotami nie byli więc zabezpieczyli się prawnie przed możliwością oderwania ich parszywych ryjów od koryt więc nic dziwnego że są ludzie którzy chcą wyjść na ulicę bo widzą na własne oczy niegodziwości władzy a jednocześnie słysza iż zgodnie z prawem nic się nie stało. Niestety duża część społeczeństwa ma już do tego stopnia zdegenerowane umysły propagandą ze bezmyślnie przyjmuje taką narracje że oburzające nie są niegodziwości popełniane przez władzę lecz oburzające jest mówienie i o nich i protestowanie przeciwko nim. Żałośni, bezrozumni obrońcy chorego systemu.
anonim2014.11.22 18:25
100% RACJA BIAŁORUŚ to kraina prawa w porównaniu z Polską.
anonim2014.11.22 21:18
Na szczęście żyjemy w państwa prawa i o ważności wyborów decydują sądy a nie politycy. Cała zgraja polityków i politykierów tego nie zmieni.
anonim2014.11.23 1:07
idiota a sądy od kogo biorą pensję?
anonim2014.11.23 14:11
Umizga się bo Kaczyński nie wystawił go na prezydenta.