05.01.21, 19:51Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Prof. Ryba: Niemcy rozrywają sojusz UE z USA

W „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam prof. Mieczysław Ryba oceniał, co zmieniło się w świecie w 2020 roku. Odniósł się m.in. do relacji pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, które w jego ocenie obecnie są rozrywane przez działania Niemiec, chcących wykorzystać nowe otwarcie i przejęcie władzy przez Joe Bidena.

Historyk i politolog zwrócił uwagę, że przed pandemią koronawirusa nigdy nie było w historii takiego wydarzenia, które zatrzymałyby cały świat. Przypomniał, że nawet w czasie II wojny światowej były obszary, które się w nią nie angażowały i nie prowadziły działań wojennych.

- „Teraz mamy do czynienia z sytuacją, która rozlewa się po wszystkich krajach. Reakcja na pandemię jest nietypowa, bo nigdy w historii nie decydowano się na taką skalę obostrzeń w sferze życia społecznego, gospodarczego czy politycznego” – zauważył uczony.

To również pandemia koronawirusa według prof. Mieczysława Ryby miała decydujący wpływ na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Porażka Donalda Trumpa natomiast będzie miała wpływ na sytuację w Unii Europejskiej.

- „Gdy Niemcy zobaczyły, że Donald Trump jest pod kreską, jest nowe otwarcie, czyli Biden obejmie władzę, przycisnęły kraje Wspólnoty, starając się umocnić swoją pozycję w Europie. Niemcy toczą równoległe rozmowy z Chinami, które częściowo otwierają swój rynek na produkty niemiecko-francuskie, więc rozrywany jest po kawałku sojusz UE z USA. Amerykanie nakładają sankcje na Nord Stream II. W perspektywie polityki światowej mamy do czynienia z próbą ustawienia się na nowe tory po kryzysie. Pytanie jest o to, kto będzie z przodu, a kto z tyłu? Kto będzie w rozpędzie, a kto w depresji? W Europie w rozpędzie wydają się być Niemcy, a w depresji chociażby Włosi czy Hiszpanie” – stwierdził wykładowca KUL.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze

sołtys2021.01.6 12:58
Szkopy wiedza ze dojdzie do konfliktu USA i Chin i zajmuja z góry upatrzone pozycje chca dzielic świat z Chinami
gracz2021.01.6 8:27
Biden zobaczy fotel prezydencki jak świnia grzmot.
To oczywiste2021.01.6 7:30
szwabom zawsze było bliżej do kocmołuchów
Już jutro Kościół2021.01.6 2:58
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia. Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry.
c.d2021.01.6 3:00
c.d 2021.01.5 20:28 Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
Obywatel2021.01.6 1:01
Zasuszam kawałem swojego kału aby dać na wośp!
Obywatel2021.01.6 7:21
Teraz zesram się na ryj mojej matki.
KaitlinBegay2021.01.6 0:18
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........... workreviews10.com
Prawda2021.01.5 23:56
Niemcy chcą się pozbyć z Europy USA i prowadzą polityke jak w 1939 roku ===
matis892021.01.5 23:12
Niemcy i Francja robią wszystko by Rosja i Chiny podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Beno2021.01.5 23:12
Każdy dba o swoje interesy. Polska też bardziej dbała o sojusz z USA niż z UE. Polska pierwsza razem z Wielką Brytanią, bez zgody Europy przystąpiła do wojny przy boku USA w Iraku, a przecież nawet papież Jan Paweł II przestrzegał, by nie angażować się w tą niesprawiedliwą wojnę. Polska jedna z pierwszych unznała Kosowo jako państwo, a przecież w czasie II wojny światowej to Serbowie walczyli przeciwko faszystowskim Niemcom. A czy Niemcom nie wolno uprawiać swojej polityki zagranicznej i gospodarczej? Niemcy wpuścili emigrantów z Afryki i Azji. Co nie wolno im? Zło Niemiec polega jedynie na tym, że mieszają się do polityki innych państw i narzucają wszystkim swoją hegemonię, a przede wszystkim Polsce i Węgrom.
Andy Semicki Rabin2021.01.6 1:58
Myślę, że wielu rzeczy jeszcze nie zrozumiałeś. Nie zrozumiałeś np. że za rozbiciem Jugosławii stały właśnie Niemcy. To tylko przykład na błędy w Twoim rozumowaniu.
NaziBarbi2021.01.5 23:02
Niemki po IIWŚ na polskich ziemiach zachodznich były bite i gwałcone. Mimo to cieszyły się, że żyją. Rolnicy brali je za pooc w polu i do prac nocnych. Niektóre niemki były służacymi u Polek... To ja poprosiłabym o taką służącą. Ktoś musi posprzątać mój pokój.
Józef K.2021.01.5 22:54
Demontaż sojusz USA - EA rozpoczął właśnie Trump , który ma biznesowy ogląd świata i wg niego polityka zagraniczna powinna być podporządkowana amerykańskiemu interesowi gospodarczemu. Reszta wg niego to są pierdoły. UE dla Trumpa jest przede wszystkim konkurentem gospodarczym , a że widział w Niemczech główny silnik napędowy europejskiej ekonomii , starał się go osłabić , zmniejszając w ten sposób siłę gospodarczą UE. Co z tego wszystkiego miałaby Polska . Wielkie nic, bo nasz kraj dla Trumpa to ekonomiczne peryferie świata, które czasem można wykorzystać w roli pożytecznych idiotów. Czy rola naszego kraju w amerykańskich oczach urośnie pod rządami Bidena ? Pytanie pozostawiam otwarte , bo nie mam pojęcia.
Ty Olo..!2021.01.5 22:15
Co ty biedaku wiesz o USA? O polityce USA? Ani języka nie znasz, nigdy ciebie tam nie było i już nie będziesz... NO WIĘC OLO, CO TY TU PIERRDOLISZ TAKIE GŁODNE KAWAŁKI!
Olo2021.01.5 23:45
Już ci pajacu odpisałem, a teraz na dobranoc miernoto intelektualna skocz na banieczkę do klozetu.
Olo2021.01.5 21:43
Szwaby budują IV rzesze, już nawet tego nie ukrywają, wypchnęli GB z UE która im przeszkadzała, małymi krokami wypychają USA z Europy, ciekawy list wystosowali do kongresu po wygranej Bidena, podpisali umowę handlową z Chinami, wiedzą że tą częścią świata będą musieli się podzielić z ciągle rosnącą potęgą Chin, a w USA Biden obiecuje że wróci do tego co było, czyli się cofnie, bo "żeby było tak jak było" tylko pogłębi kryzys w USA, na co liczą i szwaby i Chinole. Problemem USA jest brak długofalowej strategi przy obecnej sytuacji geopolitycznej, ich elitom się ciągle wydaje że są najlepsi. Opcja trój-morza pozwoliłaby USA na balansowanie sił w Europie, mogli by szwabów tym odpowiednio utemperować, chinolom też było by to klinem, skorzystali by na tym trochę kacapy, ale jak to mówił Piłsudski że my mamy interesy na wschodzie, zachód jest dla nas pasożytem, wystarczy prześledzić przepływy kapitału przez ostatnie dekady.
Felek2021.01.5 22:22
W jaki sposób Niemcy wypchnęły UK z Unii? Masz jakiś dowód na to czy tylko sobie bajasz z głowy. Bo dowodów na to, że UK samo chciało opuścić UE, przy wzmożonych rozmowach innych stron by tak się nie stało, jest mnóstwo.
Olo2021.01.5 23:10
Mój brat mieszka w UK od jakiś 16 lat, dzieciaki się tam porodziły, często bywam u niego, kiedyś nawet częściej bo miałem na uniwerku w Notts fuchę, gdzieś oko 2011 zapytałem kolego z uczelni że coraz częściej widzę naklejki na autach agitujące o opuszczeniu UE przez GB, odpowiedział że oni wygrali dwie wojny światowe z Niemcami i teraz jakiś szwab ma decydować o ich ekonomi, co im wolno a co nie.
Felek2021.01.6 12:32
Opinia twojego brata to nie żaden dowód na to, ze Niemcy się pozbyły UK. Populiści w w Wielkiej Brytanii oszukali sporą część społeczeństwa. Jeździli wielkim autobusem z napisem, że te miliardy co to niby idą na Unię pójdą na służbę zdrowia. Cały Brexit ich kosztował 10 razy więcej niż jakakolwiek kontrybucja do budżetu Unii, a służba zdrowia nie zobaczyła jeszcze żadnych pieniędzy. Gdyby nie Covid to Torysi by nadal wmawiali ludziom, że oni się interesują losem szpitali, pielęgniarek etc. Wielu drobnych przedsiębiorców co głosowało za wyjściem z Unii, złapało się za głowę jak zdali sobie sprawę jakie będą mieli problemy natury urzędniczo-ekonomicznej i tez wielu z nich boi się o przetrwanie swoich biznesów, co przyznali publicznie w BBC. Ostatecznym dowodem na to jaka była świadomość ludzi na temat Uni Europejskiej w UK, były dane ujawnione przez Google, gdzie najczęstszym hasłem wpisywanym na wyspach w wyszukiwarkę po referendum było: "Co to jest Unia Europejska". A mówi się, że to Polacy są zacofani.
Prof. Ryba:2021.01.5 21:29
Niemcy rozrywają sojusz UE z USA. ... W „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam prof. Mieczysław Ryba oceniał, co zmieniło się w świecie w 2020 roku. Odniósł się m.in. do relacji pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, które w jego ocenie obecnie są rozrywane przez działania Niemiec, chcących wykorzystać nowe otwarcie i przejęcie władzy przez Joe Bidena. Historyk i politolog zwrócił uwagę, że przed pandemią koronawirusa nigdy nie było w historii takiego wydarzenia, które zatrzymałyby cały świat. Przypomniał, że nawet w czasie II wojny światowej były obszary, które się w nią nie angażowały i nie prowadziły działań wojennych. - „Teraz mamy do czynienia z sytuacją, która rozlewa się po wszystkich krajach. Reakcja na pandemię jest nietypowa, bo nigdy w historii nie decydowano się na taką skalę obostrzeń w sferze życia społecznego, gospodarczego czy politycznego” – zauważył uczony. To również pandemia koronawirusa według prof. Mieczysława Ryby miała decydujący wpływ na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Porażka Donalda Trumpa natomiast będzie miała wpływ na sytuację w Unii Europejskiej. - „Gdy Niemcy zobaczyły, że Donald Trump jest pod kreską, jest nowe otwarcie, czyli Biden obejmie władzę, przycisnęły kraje Wspólnoty, starając się umocnić swoją pozycję w Europie. Niemcy toczą równoległe rozmowy z Chinami, które częściowo otwierają swój rynek na produkty niemiecko-francuskie, więc rozrywany jest po kawałku sojusz UE z USA. Amerykanie nakładają sankcje na Nord Stream II. W perspektywie polityki światowej mamy do czynienia z próbą ustawienia się na nowe tory po kryzysie. Pytanie jest o to, kto będzie z przodu, a kto z tyłu? Kto będzie w rozpędzie, a kto w depresji? W Europie w rozpędzie wydają się być Niemcy, a w depresji chociażby Włosi czy Hiszpanie” – stwierdził wykładowca KUL.
Styki2021.01.5 21:28
Niemcy to najwiekszy burdel w Europie, doslownie i w przenosni, dlatego padnie jak ten w Kolonii.Pascha był zwierciadłem niemieckiego społeczeństwa multikulturalnego i zbankrutował. Pascha był jednym z największych w Europie domów uciechy. Jeżeli chodzi o branżę burdelową to Niemcy są krajem wiodącym w Europie. W każdym mieście powyżej 10 tys. mieszkańców znajduje się burdel. Do lat 1970-ych prostytutki spacerowały po starówce w Kolonii, aż administracja miasta się wkurzyła i wyrzuciła je na przedmieście. Tak powstał pod inną nazwą w przebudowanym 10-cio piętrowym biurowcu na ulicy Hornstrasse burdel znany pod obecną nazwą Pascha. Pascha zameldował niewypłacalność na początku września 2020 roku, po tym jak usługi w tej branży zostały wiosną zabronione. Pamiętajmy też o tym, że burmistrzyni Kolonii Reker bełkotała ongiś o odstępie łokcia. W październiku Pascha mógł otworzyć na trzy tygodnie, ale drugi lockdown doprowadził spółkę zatrudniającą 60 osób do bankructwa, dokładnie 28 grudnia 2020.
KaitlinBegay2021.01.5 21:22
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... smartlife3.com
Co by nie było, każdy kto jeździ po świecie2021.01.5 21:11
to powie, że najmilsze do przytulania są Azjatki: https://www.youtube.com/watch?v=pM2w6MzMsac
1232021.01.5 21:10
Zrównać szwabów z ziemia i tyle .
dyzio752021.01.5 21:05
Niemcy mądrze robią. Że też nigdy nie potrafimy się od nich uczyć
ryszard2021.01.5 21:05
To nie Niemcy tylko Chiny przejmują inicjatywę.
Do ak2021.01.5 20:54
Twoja wypowiedź jest absurdalna bo podważa naszą podmiotowość. Lepiej dostać po łapach próbując być niezależnym niż ciągle uginać karku, bo i tak dostaniesz po łapach.
ak2021.01.5 20:37
Jedno pewne, co wprost nie wynika z owocnych rozważań pana Ryby to to, że Polska jak zwykle dostanie po łapach. Tym razem w wyniku głupiej polityki pisu.
B522021.01.5 20:34
Świat bez niemeic był by piękniejszy i zdrowszy dla wszystkich a i nowe zło żółte które urosło do rangi potęgi tandetnej masówki trzeba roznieść w pył jak Wietnam .
E.U.2021.01.5 20:23
SZWABSKIE ŚWINIE ZDRAJCAMI EUROPY NAJPIERW KAPITALISTYCZNA AMERYKA ICH ODBUDOWAŁA A TERAZ SIE WYPIELI NA NICH I Z KOMUCHAMI TRZYMAJĄ POWINNI W BIEDZIE ZYC A NIE LUKSUSACH ZŁODZIEJE PEDOFILE MORDERCY GWALCICIELE OBY SOJUSZ INTERESY PRZYJAZŃ Z KOMUNISTYCZNYMI CHINAMI IM BOKIEM WYSZEDŁ.
Taka parwda2021.01.5 20:31
yebać komuchó i złodziei z berlina