03.09.21, 16:03Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Prof. Ryba: Platforma dąży do własnej klęski

„To świadczy chyba o niskim poziomie intelektualnym, bądź też moralnym niektórych działaczy, którzy nie działają już racjonalnie, tylko antyPiS przesłania im wszystko, włącznie z tym, co zwiemy interesem państwa polskiego” – mówi o działaniach opozycji przy granicy z Białorusią prof. Mieczysław Ryba, historyk KUL.

Portal Onet opublikował dziś wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Okazuje się, że aż 51 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu. Przeciwnego zdania jest 41 proc. ankietowanych, a odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 8 proc. respondentów. Zawzięcie krytykowane przez opozycję działania Zjednoczonej Prawicy popiera więc również duża część wyborców partii opozycyjnych. Tymczasem działania opozycji negatywnie oceniło 64 proc. ankietowanych, a pozytywnie zaledwie trochę ponad 20 proc. Tutaj zdania nie miało 15,4 proc. ankietowanych.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl, w odniesieniu do badań, działania opozycji skomentował prof. Mieczysław Ryba.

- „Patrząc od strony racjonalnej, nie da się tego wytłumaczyć, nie ma w tym logiki i nie ma w tym interesu”

- podkreślił.

Zwrócił przy tym uwagę, że sama opozycja jest poróżniona w kwestii migrantów. Inny przekaz prezentuje Donald Tusk, a inny jego podwładni.

- „To świadczy chyba o niskim poziomie intelektualnym, bądź też moralnym niektórych działaczy, którzy nie działają już racjonalnie, tylko antyPiS przesłania im wszystko, włącznie z tym, co zwiemy interesem państwa polskiego, a nawet poglądy Polaków na dany temat”

- ocenił historyk.

Ekspert zaznacza, że działania wbrew własnemu elektoratowi w sprawie, która dotyczy poczucia bezpieczeństwa, będą miały bardzo poważne konsekwencje dla Platformy.

- „To jest taki rodzaj działania, który doprowadzi do klęski. W momencie, kiedy Jarosław Gowin wyszedł z rządu, w momencie kiedy PiS ma trudności ze skompletowaniem większości parlamentarnej, Jachira czy inni latają na granicę i kompromitują swój obóz polityczny, wypowiedzi innych, w tym tego bezpośredniego zaplecza, Frasyniuka. Pokazują Platformę czy Koalicję Obywatelską jako partię szaleńczą, taką która jest niebezpieczna, gdyby doszła do władzy”

- podsumował rozmówca wPolityce.pl.

kak/Onet.pl, wPolityce.pl

Komentarze

Po 11 ...2021.09.5 9:40
Ryba psuje się od PiSu.
alzara_2021.09.5 7:16
Platforma Obywatelska nigdy nie padnie, nawet jeśli zmieni nazwę. Zawsze będzie gromadzić najgorszych ludzi, jacy żyją w Polsce i to jest ich sukces..... Ludzie mądrzy, będą szukać innej przynależności, takiej gdzie jest Bóg, Honor i Ojczyzna.
Hue2021.09.5 17:00
Hmmm. Nie pamiętam aby za PO zmarło najwięcej ludzi od 2 wojny światowej. Aby rodzilo się najmniej dzieci. Aby inflacja i wszystko było tak drogie. Aby sklocono się ze wszystkimi sąsiadami, w tym najważniejszymi sojusznikami czyli USA.
Zygfryd De Leve2021.09.22 18:15
Z tymi dziećmi to wierutne kłamstwo (patrz, rocznik statystyczny), inflacja od 3% do 9% jest zdrowa bo pobudza wzrost gospodarczy (wymusza na ludziach kupowanie i inwestowanie, to najlepszy sposób na utratę wartości nabywczej pieniądza) a co do polityki to metoda pochylonej głowy jest skuteczna krótkoterminowo i powinno postępować się w myśl podstawowej zasady Brytoli: "Wielka Brytania nie ma wiecznych wrogów i nie ma wiecznych przyjaciół, Wielka Brytania ma wieczne interesy". Ot i wszystko na twoje wynurzenia.
linus2021.09.5 2:03
Panie Profesorze, czy Pan jest tak naiwny czy tak grzeczny? Przecież to ludzie bez czci i wiary, którzy dla własnego interesu sprzedaliby matkę i to poniekąd robią za srebrniki, których nie żałuje Berlin i Moskwa. Za późno na owijanie w bawełnę, nazywajmy rzeczy po imieniu: zdradę-zdradą, podłość-podłością, zaprzaństwo-zaprzaństwem. Jak ich poprzednicy - przedwojenni komuniści, zrobią wszystko, co każą zagraniczni mocodawcy, nie cofną się przed niczym.
Hue2021.09.5 16:34
Pięknie opisałeś elektorat pis, który demokrację sprzedał za marne 500 +. Zakupy robią w portugalskiej biedronce, bo taniej. A na mieście lansuja się niemieckimi autami.
ZiZi2021.09.22 18:20
Mądrala z ciebie nie ma co. Kupują tam gdzie taniej a jeżeli bolą cię niemieckie samochody daj mi polską alternatywę.
ZiZi2021.09.22 18:26
A co do 500+, to niejaki Rostowski Wincent minister finansów w rządzie niejakiego popychla niemieckiego, pożal się Boże premiera D.Tuska mawiał, "pieniędzy nie ma i nie będzie". Dlaczego? PiS znalazł i jeszcze mu zostało, tylko złodziejom vat-u ukrócił proceder.
No tak....2021.09.4 22:37
KUL i wszystko jasne. Jest bardziej skompromitowana uczelnia?
smyk2021.09.4 6:09
niestety maja elektorat twardy-więzienia ,psychiatryki i resortowych potomków.
Dam2021.09.4 12:58
Psychiatryki to akurat elektorat PIS. Niektóre więzienia ostatnio też. A patrząc na ilość byłych PZPRowców w partii rządzącej to tutaj też kwestia sporna.
Dam2021.09.4 5:11
PIS do tego nie dopuści. końcu na kogo będą zrzucać własną niekompetencję, jak zabraknie Platformy?
Roman2021.09.4 3:57
Niepotrzebnie Prof Ryba się niepokoi. Wlasnie o to chodzi aby opozycja gadała i robiła głupoty. Dlatego nie ma szans wygrać kolejnych wyborów Prawdziwe nieszczęście by było gdyby przywódcy opozycji sie opamietali , ale na to się dzięki Bogu nie zanosi..
Hue2021.09.5 17:06
A od kiedy pis jest mądre? Inflacja szaleje, wszystko drogie.. Budują elektrownie w ostrolece za 1 mld, a potem rozbierają. Karetki nie jeżdżą, a pis buduje pałac saski. Dalej wymieniać głupotę pisu?
Anonim2021.09.3 21:08
Coś wam wyznam w zaufaniu. Ale niech to zostanie między nami! Otóż, jestem tzw. kryptopedofilem (to taka nowa płeć – nr 213 wg najnowszej klasyfikacji WHO). Mój plan jest taki: wszędzie w Kościele tropię pedofilów. Wiem, że ich praktycznie tam nie ma, a ci nieliczni to są geje, którzy zmylili czujność przy rekrutacji do seminariów. Niektórzy z nich to byli też TW bezpieki, którzy za kasę donosili na Kościół. Zatem, jeśli będę bez przerwy piętnował księży-pedofilów, to - mam nadzieję - moje wstydliwe skłonności jakoś się ukryją i ujdzie mi to na sucho. Fajnie to wymyśliłem, co? Pozdrawiam Lucyfera swoim obleśnym, chrapliwym buhahahahaha!!!
Tzw.profesor Ryba zjadłby jakąś dżdżownicę.2021.09.3 20:37
Doopa
odp2021.09.3 20:24
Awangardą PO jest grupa tępych narcyzów rozumiejących i celebrujących samych siebie. Jakie to żałosne, a jak źle świadczy o ich "fanach"
Anonim2021.09.3 16:22
ryba, to tylko przykład ,że platfusy skreciły w lewo i wzieły na pokład wszystkich lewych kretynów ,a przecież oni mieli własnych kretynów na stanie ,to jak przyszłość ich czeka?
Anonim2021.09.3 16:17
Gdyby PiS uchwalił zakaz uderzania głową w ścianę, to pozbylibyśmy się problemu z opozycją.
Anonim2021.09.3 16:17
Nie jest to nasz problem, choć przydałaby się mądra, merytoryczna, konstruktywna opozycja.
Anonim2021.09.3 16:18
Inne państwa mają sensowną opozycję - a u nas same NItrasy.
Tymczasem poza waszą bańką2021.09.3 16:12
Ponad 23,6 mln zł straty za 2020 rok. To najgorszy od lat wynik Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie. Biegły rewident ostrzega, że są "poważne wątpliwości co do zdolności Spółki do kontynuacji działalności", a ujemna rentowność oznacza "ryzyko utraty płynności".