23.01.19, 08:27fot. screen TVP

Prof. Staniszkis uderza w PiS! ''Brakuje pomysłów''

"Podstawowym problemem jest sytl sprawowania władzy przez partię rządzącą. Brakuje pomysłów na to, jak zmieniać system i w co inwestować, a za dużo jest bieżącej, personalnej, walki politycznej, która może doprowadzić i doprowadziła do tragedii" - mówiła prof. Jadwiga Staniszkis komentując tragiczne wydarzenia w Gdańsku oraz ich ewentualny wpływ na politykę.

W rozmowie dla Rzeczpospolitej prof. Staniszkis mówiła między innymi o wnioskach, jakie powinna wyciągnać partia rządząca i cała scena polityczna po zabójstwie Pawła Adamowicza.

"Każdy z nas, włącznie ze mną, szczególnie jeżeli uczestniczy w życiu publicznym, powinien przemyśleć, czy nie przyczynia się do podsycania nienawiści politycznej. Podstawowym problemem jest styl sprawowania władzy przez partię rządzącą. Brakuje pomysłów na to, jak zmieniać system i w co inwestować, a za dużo jest bieżącej, personalnej, walki politycznej, która może doprowadzić i doprowadziła do tragedii" - komentowała Staniszkis.

Komentatorka sceny politycznej zapytana została również o, jej zdaniem, najlepszy sposób ochrony przed takimi wydarzenami.

"Każdy polityk występujący publicznie mógłby nosić kamizelkę ochronną, co mogłoby uratować jego życie w sytuacji zagrożenia. Ochrona powinna być lepiej wyszkolona i aktywna. Adamowicz nie był otoczony ludźmi, którzy mogli go bronić. Nie należy też lekceważyć sygnałów o ludziach ziejących nienawiścią, bo ich złe słowa mogą łatwo przerodzić się w zbrodnię" - mówiła.

Jednocześnie w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem zauważyła, że jej zdaniem, to co wydarzyło się w trakcie finałowego koncertu WOŚP w Gdańsku nie będzie miało wpływu na zbliżające się eurowybory czy też wybory parlamentarne.

"Śmierć Pawła Adamowicza nie będzie miała wpływu na wybory. W Polsce takie emocje szybko się pojawiają i szybko znikają" - podkreśliła.

mor/RP.pl/Fronda.pl

 

Komentarze

Batko2019.01.23 11:19
Kobieta nie umie zapomnieć ,obojętność Prezesa wobec Jej umizgów.
Kazek2019.01.23 11:11
jak sięgam pamięcią ta pani zawsze coś wieszczyła i ZAWSZE się to nie sprawdzało. taka "profesor" jaki poziom jej komentarzy.
Urszula Lipska2019.01.23 12:34
A ty jesteś profesorem? Życzyłabym ci takiego umysłu jaki ma pani PROFESOR.
retro2019.01.23 9:21
PO CO JA DRUKOWAĆ !? STAROŚĆ JEJ ZASZKODZIŁA.
Agnieszka2019.01.23 10:54
Jeśli będziesz miał szczęście też będziesz kiedyś stary.
Stachu2019.01.23 8:37
"Pani Karolina z Gdańska kilka dni temu udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia transmisji pogrzebu prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Transmisja, którą oglądała pani Karolina, była emitowana w TVP3 Gdańsk. Na ekranie można było zobaczyć napisy pochodzące z filmu przyrodniczego. "Stado pawianów musi trzymać się razem", "Najwyraźniej pora opuścić to miejsce", "Małpy rozchodzą się" i "Stado pawianów powiększyło się o nowych członków"."
kibic2019.01.23 8:32
Babciu, Pani mózg domaga się wypoczynku od wysiłku intelektualnego.
Stachu2019.01.23 8:40
Ty też kiedyś będziesz dziadkiem. Z racji tego, że mężczyźni żyją krócej od kobiet, prawdopodobnie nie dożyjesz wieku pani profesor. A z powodu niezdrowego kibicowskiego trybu życia, wątpliwe jest byś zachował do końca swoich dni światłość umysłu i sprawność mózgu na poziomie tej, z jakiej słynął pan profesor Bartoszewski.
An2019.01.23 10:47
Pan Władysław Bartoszewski nie miał tytułu profesora.
Urszula Lipska2019.01.23 12:31
Pawłowicz tez tego tytułu nie ma