06.02.17, 19:56Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 / domena publiczna

Prof. Witold Kieżun: Rząd realizuje ideologię zgodną z tą, o którą biliśmy się w Powstaniu Warszawskim

"Mam jednak satysfakcję, że ideologia realizowana przez rząd jest zgodna z ideologią, o którą walczyła AK, i za którą biliśmy się w czasie Powstania Warszawskiego.” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Witold Kieżun.

Z profesorem Witoldem Kieżunem, który walczył w Powstaniu Warszawskim, a dziś obchodzi 95 urodziny, rozmawiał portal wpolityce.pl. Profesor w rozmowie ocenił m.in. rządy Prawa i Sprawiedliwości:

„Generalnie oceniam (rządy PiS – przyp. red.) pozytywnie. Jednak uważam, że z pewnych obietnic rząd powinien się wycofać, chodzi mi przede wszystkim o skrócenie wieku emerytalnego.”

Dodał także:

„Rząd ma jeszcze dużo do zrobienia. Mam jednak satysfakcję, że ideologia realizowana przez rząd jest zgodna z ideologią, o którą walczyła AK, i za którą biliśmy się w czasie Powstania Warszawskiego.”

Skrytykował też działania opozycji:

„Opozycja nie ma nic kreatywnego ani sensownego do zaproponowania. W imię swojego, wąsko pojętego interesu prowadzi walkę polityczną z rządem dla samej walki, żeby znowu czerpać korzyści z rządzenia. Głoszenie haseł, że nie ma w Polsce wolności w sytuacji, gdy stale odbywają się antyrządowe manifestacje, jest nonsensowne.”

Prof. Kieżun na koniec dodał:

„W TVN24 ciągle widać bezpodstawne opluwanie rządu, a przecież wolność jest dużo większa niż dawniej.”

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl