15.09.19, 09:25Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

Program PiS już pobraliśmy. A gdzie program opozycji?

Na stronie Prawa i Sprawiedliwości pojawił się program partii na wybory parlamentarne 2019 zatytułowany "Polski model państwa dobrobytu".

Program liczy 232 strony. Całość można pobrać >>>TUTAJ<<<

Całość programu dzieli się na cztery główne rozdziały: "Wartości i zasady"; "Diagnoza. Od postkomunizmu do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu"; "Plany i dokonania" - w skład których wchodzą m.in. rola państwa, polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój, edukacja; ostatnią częścią są "Wyzwania", a wśród nich zaznaczona realizacja wartości takich jak: wolność, solidarność, godność oraz tożsamość.

"U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla godności każdego człowieka. Obowiązek ochrony tej godności przez tworzenie odpowiednich warunków ludzkiej egzystencji spoczywa na państwie i jest racją istnienia wspólnoty politycznej. Godność człowieka ujawnia się, a także odsłania swój potencjał we wspólnocie i w instytucjach, które ją organizują wokół podstawowych zasad dobrego społeczeństwa. Trzy z tych zasad mają szczególne znaczenie – ochrona życia, gwarancja wolności oraz ludzka solidarność"-czytamy we wstępie.

"Życie ludzkie to dla nas wartość nadrzędna. Wierzymy w państwo, które gwarantuje swoim obywatelom bezpieczeństwo. W Polsce nie ma miejsca na jakiekolwiek akty agresji, w tym te na tle politycznym, rasowym, narodowym, ideologicznym czy kulturowym"-podkreślają.

"Jesteśmy głęboko oddani idei świata, w którym w stosunkach międzynarodowych panuje pokój, a państwa są wolne od przemocy władzy. Polska, jako nowoczesne państwo, zobowiązana jest do walki z zagrożeniami dla życia, także takimi jak ubóstwo czy akty agresji. Wierni greckiej tradycji, która jest jednym z fundamentów cywilizacji europejskiej, wierzymy, że spory wpisujące się na stałe w relacje międzypaństwowe, można rozwiązywać w sposób cywilizowany, z respektowaniem godności i praw człowieka"-zaznaczają autorzy.

"Tradycji judeochrześcijańskiej, drugiej po greckiej tradycji stanowiącej fundament cywilizacji zachodniej, zawdzięczamy przekonanie, że obowiązkiem człowieka jest odpowiedzialność za otaczający nas świat. Pamiętamy jednak o przerażających eksperymentach totalitarnych XX-wieku i z obawą podchodzimy do wszelkich prób uczynienia z człowieka pana życia i śmierci. Eutanazja, eugenika, eksperymenty na ludzkim genomie, aborcja na życzenie – współczesny świat dysponuje nieomal nieograniczonymi możliwościami ingerowania w naturę ludzką. Jesteśmy przekonani, że granicą naszej wolności jest ludzka godność. Nasz szacunek dla życia rozciąga się na całe jego trwanie. Dlatego stanowczo bronimy życia i przeciwstawiamy się każdej formie przemocy, która mu zagraża, zarówno fizycznej, jak i ideologicznej"-deklarują.

Tysol.pl

 

Komentarze

katolik2019.09.15 20:16
a czym jest PO?, jest tylko PIS
Jerzy2019.09.15 12:26
Witam Gdzie jest SOLIDARNOŚĆ - jedni przechodzą na emerytury po przepracowaniu 15 i 20 lat stażu pracy, a robotnik po przepracowaniu 50 lat stażu pracy. Pozdrawiam
Hanys2019.09.15 11:35
W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
Spoko2019.09.15 11:05
Lewacka zaraza właściwie nie ma żadnego programu dla Polski. Oni prowadzą otwartą wojnę hybrydową przeciwko Polsce, na zasadzie kłamstw, manipulacji i pomówień, i prezentują kilka głupich pomysłów ograniczających się do likwidacji tego co przeszkadzałoby im w korupcji. Po pierwsze chcą opanować Gdańsk, a następnie zlikwidować CBA i urzędy wojewodów, a tym samym odciąć wpływ rządu i kontroli na samorządy. Obecnie forsują jak mogą ideologię LGBT. Dlaczego ? Ulica nie wychodzi, bo już nawet ich zwolennicy nie chcą w tym brać udziału. Zagranica ma ich dość, a Tusk za jego pracę jest ostro i systematycznie krytykowany. No to pozostali im zboczeńcy, którzy organizują w miastach tzw. „marsze równości”, w których nie chodzi im o tolerancję, ale o walkę z Kościołwm i z PIS-em.
Urszula2019.09.15 11:21
Za to komunistyczna zaraza rozdaje i ograbia Polskę jak nikt dotąd.
Spoko2019.09.15 11:27
Tak, masz rację ! A czterech z tej komunistycznej zarazy dostało się na plecach PO i Sketyny do PE, bez żadnych kosztów kampanii wyborczej. Teraz walczą o sprawy Polski tzn. donoszą na Polskę i żądają kar dla Polski. Po powrocie też będą wykastrowani !
JS2019.09.15 10:41
Oni sami nie wierzą już w to co mówią. PO-KO idzie na DNO. Capitano Schetyna wkrótce ucieknie ze statku. Precyzyjny Donald i Merkel pewnie mocno się wściekają na widok utraty panowania nad Polską. Króluj nam Chryste bo to elektryczno-mechaniczno-betonowo-plastikowe królestwo szatana wkrótce przestanie istnieć. Pozdr.
anonim2019.09.15 10:26
"Polski model państwa dobrobytu" czyli recepta jak rozje_ać państwo i uczynić z Polski bankruta!
Urszula2019.09.15 11:07
Ty mylycjant, czy ciebie mamusia wychowała w ideologii komunizmu ? Pytam, bo twoje komentarze śmierdzą lewactwem, pogardą do normalności i nienawiścią.
Urszula2019.09.15 11:19
Ooo, podszywacz sie pojawił. Pismatoła nie stać na swoją ksywkę. Nawet tego nie potrafi. :D:D:D
Urszula2019.09.15 11:31
Oooo, przepraszam, zapomniałam przez chwilę mojej ksywki. Mam tak zamącone mózgowie, bo przed 4 laty mój mózg obrócił sią sam o 90 stopni.
kapiszon Kaczynskiego2019.09.15 11:24
Te, janosik, jesteś wczorajszy? Znów mordę zachlałeś i nicki ci sie pierd...olą?
Urszula2019.09.15 10:15
Guzik tam program. Ziebro! Do roboty. Banda złodziei wyprowadziła z kasy klubu miliony złotych. Zmienić w końcu to prawo i za takie bezczelne złodziejstwo i głupotę złodziei (myśleli, ze ich nie złapią?) karać nie tylko więzieniem, ale odebraniem w całości ukradzionych sum. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/porazajace-kulisy-wyprowadzania-pieniedzy-z-wisly-krakow/g332rk9#slajd-2
Jarek2019.09.15 11:09
No, a działaczką złodziejką była członkini PO !