02.03.19, 14:15screenshot twitter - Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Promocja LGBT i komunizmu w podstawówce?! Szkoła zabrała głos

W sieci znalazło się zdjęcie szokującj wystawy przygotowanej w jednej ze szkół podstawowych. Widnieje na niej nie tylko symbol LGBT, ale i… komunizmu.

Wraca stare. Kiedyś były szkołach gablotki na setną rocznicę urodzin Lenina, równie spontaniczne i oddolne.#StopDewiacji”

- napisała Kaja Godek udostępniając zdjęcie wystawy, które zamieścił Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu na twitterze.

Z kolei prezes instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski napisał:

Zapytamy dyrekcję szkoły o tryb organizowania tego wydarzenia. Ustalimy, czy dochowano zasad określonych ustawą prawo oświatowe, ale także zażądamy wyjaśnienia pojawiającej się symboliki komunistycznej”.

Głos w sprawie zabrała już Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach, w której miała miejsce wystawa. Tłumaczenia są, co tu dużo mówić, kuriozalne:

Organizatorzy akcji profilaktycznej STOP MOWIE NIENAWIŚCI przepraszają wszystkich, których w jakikolwiek sposób uraziły symbole umieszczone na plakatach – między innymi odwrócony symbol sierpa i młota, układający się w jedną z liter w wyrazie tolerancja. Zaznaczamy, że przedstawienie symbolu w sposób odwrócony oznaczało jego negację i brak aprobaty”.

Szkoła przekonuje, że cel akcji był zupełnie inny i pisze dalej:

Z bólem stwierdzamy, że symbol komunistyczny był przedstawiony w taki sposób i w takim kontekście , że nie przewidzieliśmy konsekwencji jego użycia”.

Zapowiedziano też, że w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną lekcje uświadamiające uczniów na temat znaczenia symboli, których użycie jest niestosowne.

dam/twitter,Facebook

Komentarze

M.2019.03.3 14:18
"Ładna" tolerancja ze znakiem okultystycznym na początku.... Cyt. Znak anch wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie, jako hieroglif, oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga-słońce. Związany był z wyobrażeniami o przezwyciężeniu śmierci, z czego powstała nazwa „klucz życia”. W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną.
zyzio2019.03.3 1:30
https://wprawo.pl/2018/11/16/pelni-nienawisci-walczymy-z-mowa-nienawisci-kacik-kom-kultury-2/ https://wprawo.pl/2018/11/24/juz-teraz-walka-plci-osiagnela-znacznie-wieksze-rozmiary-kacik-kom-kultury-3/ https://wprawo.pl/2018/11/28/niech-moc-waginy-bedzie-z-toba-czyli-ana-suromai-kacik-kom-kultury-4/
Marek2019.03.2 22:14
Nie dziwi mnie nadzwyczajna aktywność lgbt. Tylko w sieci czy lewicowych mediach mogą sprawiać wrażenie, że jest ich dużo. Filmy przedstawiają homoseksualistów jako ludzi szlachetnych, wrażliwych itp. w podtekście lepszych od większości heteroseksualnej. Bujda na resorach. Podobnie jak tworzone przez zwolenników LeGoBoTów pseudonaukowe kierunki na uczelniach. Badania pokazują, że często homoseksualiści mają w ciągu roku do kilkudziesięciu partnerów, a ponieważ jest to zaburzenie również na poziomie emocjonalnym,to najzwyczajniej nie są zdolni do trwałych związków emocjonalnych. Ot i tyle w skrócie. Legoboty cieszyły by się większą tolerancją gdyby nie dobierały się do naszych dzieci. Mój kolega jest homoseksualistą, bywa w moim domu i dopóki nie będzie dobierał się do mojego tyłka albo rościł sobie nieuzasadnione pretensje by nazywać swój związek małżeństwem, wraz z jego konsekwencjami, dalej będzie tolerowany przeze mnie.
andrzejhahn32019.03.2 17:30
a co z promowaniem w szkolach ciemnoty i zacofania .............czyli sekciarska religia sekty katolickiej
słowiczek poznański2019.03.2 17:33
daj se spokoj lesiu keller
słowiczek poznański2019.03.2 17:29
@JaKi Absolutnie nie jest mi wstyd. Homo-kloaka czy jest w kościele, synagogach, meczetach czy pośród dawnych twoich towarzyszy z PZPR-u jest tym samym bez różnicy - kloaką. Także tu na blogach. pani słowiczek poznański
anonim2019.03.3 16:48
Słowiczek, to ten co narodził samych naukowców, jak się wcześniel chwalił. Dlatego używa tak wykwintnego języka i ten wysoki poziom dyskusji.
POstępowa pedagogika2019.03.2 17:24
Dlaczego tylko LGBT ? A kiedy wystawa dotycząca Zoofilów ,Nekrofilów i miłośników Kazirodztwa ?
JaKi2019.03.2 17:14
Czy widok symbolu katolickiego czyli krzyża może doprowadzić ateistę do katolicyzmu? Każdy odpowie że nie. Czy rozmowa o tolerancji może doprowadzić do homoseksualizmu? Każdy odpowie że nie. Odkąd Godek wstąpiła do Korwina całkiem zgłupiała.
kosa2019.03.2 15:48
Pederaści chyba mają dyżury na Frondzie...tyle czerwonych łap od czerwonych zboków
JaKi2019.03.2 17:15
Myśli pan że aż tylu księży tu łapkuje?
Grizzly2019.03.2 15:28
Rodzice muszą własnoręcznie przepędzić ze szkół tych zboczeńców!
Jozin z Bazin2019.03.2 14:48
W szkole dzieci mają zdobywać wiedzę z matematyki, języka ojczystego, geografii, historii itd. ale nie z tego jak się onanizować i tyłki sobie wąchać, że gejostwo to ok. Jak można na to pozwolić ? Jeszcze chwila a będą zamykać hetero za sam fakt bycia normalnym. Chłop z chłopem baba z babo w jednym łóżku... kliknijcie na link stary proroczy film. https://www.youtube.com/watch?v=DRXY70Tl9FU
słowiczek poznański2019.03.2 14:30
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 2 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - prawie 100% pedofilia pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał najmniejszej skruchy. Inaczej mówiąc, są pozbawieni wszelkiej ludzkiej empatii wobec swych ofiar. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen. Możesz być z siebie dumny", dumny geju-pedofilu. Klikaniem nie zaklikasz prawdy.
JaKi2019.03.2 17:16
Dlaczego pan atakuje Kościół Katolicki i duchownych tego kościoła? Nie wstyd panu?
anonim2019.03.3 16:42
To jest stara pinda, wypalona umysłowo. Żaden pan.
Marcin2019.03.2 14:28
"Tolerancja" słowo klucz... bedziemy z całą surwością karac tych którzy są nietolerancyjni dla tolerancji totalnej ;)