"Sądzę, że dzień Wszystkich Świętych jakoś szczególnie nas zachęca i pokazuje, że droga do świętości jest dla wszystkich możliwa"-powiedział prymas Polski, abp Wojciech Polak. 

"Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla nas wszystkich szczególnym dniem, ponieważ przypomina nam o naszym powszechnym powołaniu do świętości, które jest na mocy chrztu świętego"-podkreślił prymas, który przypomniał, że każdy z nas, ochrzczonych, jest powołany przez Chrystusa do świętości, "do tego, żeby być świętym, jak święty jest sam Bóg".

"Kiedy myślimy o tym, to myślimy o realizacji tej świętości w codziennym życiu, czyli w życiu naszego powołania. Kiedy w tym dniu odczytujemy w kościołach Ewangelię błogosławieństw w "Kazaniu na Górze", widzimy, że jest to przede wszystkim kierunek do realizacji świętości, drogę świętości, która prowadzi poprzez wypełnianie błogosławieństw Chrystusowego "Kazania na Górze"-tłumaczył abp Polak. 

Jak wskazał prymas, dzień Wszystkich Świętych dotyczy nie tylko tych kanonizowanych, oficjalnie ogłoszonych w Kościele, ale wszystkich, również tych, których nazywamy niekiedy "świętymi z sąsiedztwa". W ocenie abp. Wojciecha Polaka, dzisiejsza uroczystość w sposób szczególny pokazuje nam wszystkim, że droga do świętości jest możliwa i zachęca nas do tej drogi.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl