01.11.19, 09:15zdj. screen Youtube

Prymas Polski: Droga do świętości jest dla wszystkich możliwa

"Sądzę, że dzień Wszystkich Świętych jakoś szczególnie nas zachęca i pokazuje, że droga do świętości jest dla wszystkich możliwa"-powiedział prymas Polski, abp Wojciech Polak. 

"Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla nas wszystkich szczególnym dniem, ponieważ przypomina nam o naszym powszechnym powołaniu do świętości, które jest na mocy chrztu świętego"-podkreślił prymas, który przypomniał, że każdy z nas, ochrzczonych, jest powołany przez Chrystusa do świętości, "do tego, żeby być świętym, jak święty jest sam Bóg".

"Kiedy myślimy o tym, to myślimy o realizacji tej świętości w codziennym życiu, czyli w życiu naszego powołania. Kiedy w tym dniu odczytujemy w kościołach Ewangelię błogosławieństw w "Kazaniu na Górze", widzimy, że jest to przede wszystkim kierunek do realizacji świętości, drogę świętości, która prowadzi poprzez wypełnianie błogosławieństw Chrystusowego "Kazania na Górze"-tłumaczył abp Polak. 

Jak wskazał prymas, dzień Wszystkich Świętych dotyczy nie tylko tych kanonizowanych, oficjalnie ogłoszonych w Kościele, ale wszystkich, również tych, których nazywamy niekiedy "świętymi z sąsiedztwa". W ocenie abp. Wojciecha Polaka, dzisiejsza uroczystość w sposób szczególny pokazuje nam wszystkim, że droga do świętości jest możliwa i zachęca nas do tej drogi.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

 

Komentarze

andrzejhahn32019.11.1 20:55
polak ..................SRAM TOBIE DO RYJA nierobie koscielny i pasozycie spoleczny
tadeusz2019.11.1 20:38
Mam poważne wątpliwości czy prymas wie o czym mówi. Jego postawa i działania nie prowadzą do świętości. Jest człowiekiem o różnych twarzach a to nazywa się zakłamaniem.
lady chapel2019.11.1 11:23
W niedzielę protest przed siedzibą abp. Sławoja Leszka Głódzia. Wierni gdańskiego Kościoła Katolickiego przepraszają za zachowanie abpa Sławoja Leszka Głódzia i za to, jak traktował swoich podwładnych. Wszystko przez materiał "Czarno na białym", ukazujący hierarchę stosującego mobbing. Gdańszczanie zapowiadają protest. https://natemat.pl/289299,gdanszczanie-zli-na-abpa-slawoja-leszka-glodzia-w-niedziele-protestuja
lola2019.11.1 11:23
Oto nowa tajemnica wiary - koniaczek, maybach i dolary. wszyscy biskupi polscy - santo subito!
PowołaniemAKowcówByłoOddaćŻycieZaBurdeleBanasia2019.11.1 10:40
Raz człowiek zobaczy wulgarnie spuchniętą od ochlaju mordę Głódzia i wie, że ten kleruch jest powołany wyłącznie do moczymordztwa, zapijaczenia i schlewania się.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.1 10:31
Niech się zajmie pedofilskimi wyskokami swoich podwładnych, a nie pierdzieli 3 po 3 o jakichś głupotach.