30.09.19, 12:12(fot. youtube)

,,Przestańmy liczyć na interwencję z Watykanu''. O. Kowalczyk mocno o pomyśle ,,teolożki'' z Tygodnika Powszechnego

Zuzanna Radzik, teolog związana z Tygodnikiem Powszechnym udzieliła wywiadu "Gazecie Krakowskiej", w którym dokonuje ostatnio modnej krytyki abp. Marka Jędraszewskiego. Według niej, nastąpił "czas,  byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu". Do słow "teolożki" odniósł się o. prof. Dariusz Kowalczyk.

- Może najwyższy czas, byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu. Właśnie w tym tygodniu pomagałam zorganizować pod Warszawą spotkanie rozmaitych ruchów działających na rzecz reformy Kościoła - stwierdziła w wywiadzie Zuzanna Radzik

Wypowiedź publicystki skomentował jezuita, o. Kowalczyk.

- "Czas, byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu" – proponuje postępowa teolożka Radzik. Słusznie! Tylko że świeccy są bardzo różni. Jedni organizują "Polskę pod krzyżem", inni wspierają LGBTQ. - podkreślił duchowny

Komentarze

blumkwist2019.09.30 23:26
- "Czas, byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu" - "Czas, byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu" - "Czas, byśmy - jako świeccy - wzięli odpowiedzialność za Kościół w Polsce, przestali liczyć na Episkopat czy interwencję z Watykanu" ...tak mniej więcej wygląda ten tekst. Czy ktoś tam jeszcze redaguje te teksty?
igor2019.09.30 18:41
już jedna taka teolożka posłuchała szatana i zjadła owoc za co płacimy grzechem pierworodnym
anonim2019.09.30 17:53
Szczególnie świeccy niewierzący powinni wziąć odpowiedzialność, wszak to sól ziemi!
andrzejhahn32019.09.30 17:05
kowalczyk ty nierobie i pasozycie spoleczny ......................jaki z ciebie jest ojciec gnoju
kt2019.09.30 15:08
Ta Pani to taki znak końca czasów. Czy cały Kraków jest przeżarty złem, skoro tam się takich promuje: rzeczników zboków, jakieś jogi, sekty i takie różne? Koszmar. Kto ją dopuszcza do poważnych pism? Kiedyś taki Znak to była jakaś firma, a dziś? O Tygodniku nie wspomnę, bo o nich to juz nawet JPII pisał... Piąta kolumna w Kościele marzy sobie o Wir sind die Kirche.
Leon Napoleon2019.09.30 12:43
Teolożka a jaka niedouczona! Rozpacz. To są wykształciuchy.
Judasz2019.09.30 12:34
Już czas by za kościół wziął odpowiedzialność wymiar sprawiedliwości!