06.07.21, 14:51fot. yt/episkopat.pl

Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę za Papieża Franciszka

- Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dla Radia Watykańśkiego.

 całego świata napływają do Watykanu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Papieża Franciszka. Kierują je zarówno przywódcy państw, jak i przedstawiciele różnych wspólnot religijnych i episkopatów.

O szczególną w tych dniach modlitwę w intencji Ojca Świętego poprosił za pośrednictwem Radia Watykańskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – mówił papieskiej rozgłośni abp Gądecki. – Nasze życzenia wspieramy modlitwą pełną ufności w Boże Miłosierdzie. Ufamy, że podobnie jak św. Jana Pawła II w Klinice Gemelli, tak również Papieża Franciszka Bóg Wszechmogący otoczy swoją opieką i czułą troską. Niech dzisiejsza patronka Matka Boża Uzdrowienie Chorych stoi tuż przy łóżku samego Papieża i pozwala mu patrzeć z ufnością w przyszłość”.

vaticannews.va / BP KEP


mp/episkopat.pl/vaticannews.va

Komentarze

kaka2021.07.6 18:43
Staszek --po co mamy sie modlic za tego pastora---ma on 85 lat i JESLI DOBRZE SLUZYL BOGU PAN PRZYJMIE GO Z OTWARTYMI RAMIONAMI----HAHAHHAHA---BOISZ SIE ZE JEST INACZEJ ??? I POWINIENES SIE BAC ---ON NIE SLUZY BOGU BO NAWET W ARGENTYNIE NIE ZGIA NIGDY KOLAN W ADORACJI PRZED SAKRAMENTEM-------NA JEGO I TWOIM MIEJSCU ZAPAD BYM SIE POD ZIEMIE------A SWIETY PAWEL MOWI STRASZNA TO RZECZ W PASC W RECE BOZE----ZA WASZE BLUZNIERSTWA OBOJETOSC I NISZCZENIE KOSCIOLA----CZEKA CIE STRASZNY LOS.
Ala2021.07.6 17:27
Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja…
Damian2021.07.6 16:36
Brakuje mi w tej intencji jeszcze prośby o łaskę nawrócenia dla Papieża Franciszka.
Anonim2021.07.9 19:19
nie papieza a bergolio...
Biskup Stanisław Gądecki2021.07.6 16:19
"Kościół Konfederacji" - ostrzeżenie! --------------------------- Ich "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Chłopcze2021.07.6 16:24
podszywasz się. Brak ci polotu. A nawe zwykłej treści......Swórz coś co inni bedą chcieli preczytać. I Agnieszce poniżej (która zrobiła dobry wpis dużo wcześniej) też daj spokój
Agnieszka2021.07.6 16:16
Kiedyś jak byłam młoda, ale nigdy piękna, to marzyłam o ch ujach takich jak Jagger aby obciągnąć. Radziłam się rabina, napiierdalałam łbem w Talmud, nawet za sprawą Geremka (jemu tez obciągnęłam) pojechałam do Izraela na modlitwy przy tej ścianie. Ale ktoś oszczał mnie z góry. Ale wszystkie te moje marzenia pewnego dnia spełniły się! Podczas służbowego wyjazdu na Krym ... Korwin w majtkach się pojawił. I stało się!
Biskup Stanisław Gądecki2021.07.6 16:09
proszę o gorące modlitwy gdyż po tym diable Konklawe ma wbrać prawdziwego Antychrysta. Mamy 50-ciu nowch Kardynałów; wszyscy bluźniercy, apostaci i homoseksualiści - nie mogą się doczekać nowej szansy . Ale ja i tak będę ich słuchał bo mam to wszystko w dvpie
Józef2021.07.6 15:51
A to lekarze coś źle zrobili, zapomniałem jak wyzdrowieje to będzie dlatego że Gądecki się modlił.
Bogusław2021.07.6 15:37
Ja od wczoraj odmawiam nowennę za papieża wg. św.Faustyny. 33razy Okrwi i Wodo któras wypłyneła z Najświoętszego Serca Pana Jezusa Ufam Tobie. Tak przez 9 dni. To jest ta nowenna wg,Dzienniczka
Człowieku..!2021.07.6 15:43
co robisz?!
Anonim2021.07.6 15:34
Kleruchy modlą się, żeby papież jak najszybciej walnął w kalendarz, może wróciłyby stare, dobre czasy jak za Lolka - bezkarność i przyzwolenie dla pedofilii.
Ten 'papież'2021.07.6 15:41
tyko deklaruje walkę z pedofilami. Nominuje prawie wyłącznie z homo - pedo klucza plus lewacko-przekrętowe mendy. Dziś Watykan jest tym zabetonowany. Kleruchem jestem ja i życzę Kościołowi prawdziwch osób konsekrowanych którzy wymagają od siebie i od innych
Agnieszka2021.07.6 15:29
Kiedyś jak wielu modliłam się za Nergala o zdrowie, przeżycie i wymodliłam zdrowie, życie, które wykorzystuje do niszczenia Kościoła i siebie. Teraz postanowiłam więc sprawy zdrowia, dłuższego życia pozostawić woli Bożej bez narzucania swoich pomysłów a modlić się tylko o nawrócenie - i tylko tak będę się modlić za papieża Franciszka, bo to co robi nie raz wygląda na niszczenie Kościoła bardziej szkodliwe od Nergala. Stanowczo przydałby się lepszy papież, ale o szybszą śmierć się nie modlę a o nawrócenie, choć trudno mi je sobie wyobrrazić.
Agata2021.07.6 15:42
Mam podobne odczucia
klikklak2021.07.6 15:23
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
klikklak2021.07.6 17:25
To ty AAAtomek vel BBBetonek? No debilu znowu zmieniam nicka. Mogę to robić codziennie w miarę potrzeb. Mnie tam wsio rawno - to chyba UB-eku zrozumiałeś?
klikklak2021.07.6 15:22
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
klikklak cd2021.07.6 15:23
Kto pamięta Bolesława Piaseckiego? Działacz ONR-u, po wojnie na usługach NKWD - UB -SB, założyciel kolejnego "polskiego narodowego kościoła" pod nazwa "księża patrioci". Na usługach bolszewizmu oczywiście. "Księża patrioci" pewnie do dzisiaj gdzieś po kątach piją wódkę, może nawet z tymi z Loży Polin. . . . A Bolesław Piasecki? Zamordowali mu syna, za grzechy ojca. A kto? Żydzi nazwiskiem Szyja Szewc, Rodziewicz i chłopcy z SB Kossowski, Toruńczyk i Kostański którzy znaleźli schronienie .... w Izraelu.
klikklak2021.07.6 17:24
To debilu znowu zmieniam nicka.
Biskup Stanisław Gądecki2021.07.6 15:19
proszę o gorące modlitwy gdyż po tym diable Konklawe ma wbrać prawdziwego Antychrysta. Mamy 50-ciu nowch Kardynałów; wszyscy bluźniercy, apostaci i homoseksualiści - nie mogą się doczekać nowej szansy . Ale ja i tak będę ich słuchał bo mam to wszystko w dvpie
klikklak2021.07.6 15:07
Mogę co najwyżej pomodlić się o jego nawrócenie i pokutę za uzurpację Tronu Piotrowego. Ale św. Jan Apostoł napisze, że "jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie; mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono." (1J 5:16)
klikklak2021.07.6 15:10
Twój "papież" wprowadził ostatnio sodomię do doktryny więc przestań księżulu bredzić coś o trosce jego zdrowie bo już o trosce o zbawienie powierzonych ci owiec to dawno zapomniałeś. Zaczynam myśleć, że pewne dawne opowieści o służbach PRL-u były prawdziwe...
katolik2021.07.6 15:06
Polacy to naprawdę ostatni dzwonek, aby zwrócić się do Boga o pomoc. Masoni SSPIS , naziści mają plan wymordowania Polaków pseudoszczepionkami chemii genetycznej, nieustannie kłamiąc we wszystkich sprawach i podejmując mordercze decyzje. Uwierzcie, ze tylko modlitwa może nas uratować!! Jesli ziemia by się zapadała, może byście uwierzyli, ale uwierzycie, jak trup będzie leżał na ulicy po pseudoszczepionikach chemii genetycznej, wtedy bedzie na modlitwę za póżno!
Po 11 ...2021.07.6 15:06
O! Widzę, że episkopat czyta moje wpisy :)
Gmina żydowska2021.07.6 15:16
My też i jesteśmy z was dumni.
katolik2021.07.6 15:21
czyli masz posłuch u ABp Gądeckiego pewnie podpowiedziałeś, aby się modlić za Papę Franciszka
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.6 15:02
9-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolik2021.07.6 15:01
Abp proszę się modlić leżąc krzyżem z całym ludem wiernych i Księży o nawrócenie ludzkosci i zwrócenie się do Boga, bo to co czeka ludzkość z powodu masońskich szczepień chemią genetyczną jest początkiem końca ludzkości. Masono- naziści mordują ludzkość, to jest prawdziwe wezwanie na dziś. Abp Gądecki zawierzył wiernych i Księży, razem z Papieżem Franciszkiem masonom, mordercom ludzkości. Perfidnym jest udawać, że sie nie wie, ze chodzi o depopulację ludzkosci przez pseudoszczepionki.