06.09.19, 17:45fot. EPP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Przyjęto raport komisji ds. VAT. Tusk i Kopacz przed Trybunał

Komisja śledcza ds. VAT Sejmu Rzeczypospolitej przyjęła raport końcowy. Postuluje się w nim postawienie byłych premierów Donaldka Tuska i Ewy Kopacz, oraz ministrów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka, przed Trybunałem Stanu.

Komisją kieruje poseł PiS Marcin Horała. Za przyjęciem raportu głosowało sześciu członków, przeciw było trzech.

"Donald Tusk z całą pewnością powinien posiadać [wiedzę] na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej. Wskazywały na to zarówno oficjalne dokumenty sporządzane przez urzędników Ministerstwa Finansów, raporty przygotowywane przez Komisję Europejską jak i apele pochodzące z branż szczególnie narażonych na negatywne skutki nadużyć" - pisze się w raporcie.

"Donald Tusk jako szef rządu kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT, które pod pozorem znoszenia zbędnych barier administracyjnych rozszczelniały system podatkowy, a następnie nie inicjował prac legislacyjnych nad środkami prawnymi, które w innych państwach Unii Europejskiej prowadziły do zahamowania przestępczości podatkowej" - kontynuuje się w dokumencie.
Podobne zarzuty raport formułuje pod adresem byłej premier Ewy Kopacz.

W raporcie stwierdza się też, że rząd Donalda Tuska od samego początku miał wiedzę na temat nieprawidłowości na rynku paliw ciekłych, od 2009 r. miał wiedzę o skali patologii występującej w branży złomowej, ale działania zapobiegawcze były powolne.
W efekcie raport przewiduje postawienie przed Trybunałem Stanu wymienionych polityków.

bsw/rmf24.pl

Komentarze

Elżbieta2020.04.16 10:07
Oby kara po przeprowadzonych postępowaniach była właściwa. Wątpię w siłę Trybunału
Zbigniew2020.04.15 16:47
Za oszustwa, złodziejstwa i przekręty - zrobią CYRK - Kopacz i Tuska Szatańskie wykręty?
piotr2019.09.7 23:20
przez 4 lata nikogo nie posadzili, a np. w Krajowej Administracji Skarbowej siedzą ci sami ludzie co za rządów PO , którzy przymykali oczy na wszystkie podatkowe przekręty
eRKa2019.09.7 11:42
Czy te oczy mogą kłamać, ależ TAK, bo Kopacz zapewniała, że przekopano na metr ziemię w Smoleńsku na poszukiwaniu ludzkich szczątków z TU-154, co było wierutnym kłamstwem, tak jak byli, a raczej NIE byli polscy patomorfolodzy przy zwłokach z tego samolotu, a drugi OSKAR - Tusk, że nie będzie starał się o fotel w Brukseli. Widać jak mocno SUWEREN dał się ponieś fantazji i uwierzył urodzonym kłamcom z PO, że będą rosły gruszki na wierzbie, a Polska stanie się "zieloną wyspą", a stała się "zielonym rajem" dla oszustów i złodziei, co okradali kraj nasz na PO-tegę. Dlatego należy z tego wyciągnąć daleko idące konsekwencje i nie głosować przy urnie wyborczej na takich oszustów i kłamców, bo ich interesem było, aby Polska była nienormalnością i kolonią niewolników oraz dzikich przybyszy, o pardon imigrantów zarobkowych, na utrzymanie których mieli pracować Polacy, bo taki był plan niemieckiej unii w Brukseli, a wykonawcą tego był NIE-rząd PO i PSL.
PO to samo zło !2019.09.6 20:35
Najwyższa pora !
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.6 20:23
Zobowiązujący ten raport tak jak kiedyś comiesięczne raporty szMacierewicza o zamachu! i czego tam nie było... mgły,hele,parówki, bomby itp. bzdury! nic nieudowodnione!
12019.09.6 20:27
Bredzisz, czerwony kacapie.
mordechaj2019.09.6 20:22
Podobno "zaginęło" 250 MILIARDÓW złotych, a komisja coś bredzi o śmiesznym Trybunale Stanu, co nic nie może. Zresztą wprowadzony został ten Trybunał jeszcze przez komunistów w 1982 roku, by po stanie wojennym zapewnić BEZKARNOŚĆ ekipie Jaruzelskiego. Nie rozśmieszajcie ludzi i nie kompromitujcie się.
KJZ2019.09.6 22:25
A ty" mordechaju", vel dumny geju" ...dzielnicowy .....itd. No co? To ty przestań zabierać głos, bo się naprawdę robi niedobrze, gdy widać twój wpis! To nawet nie jest śmieszne, zbiera na wymioty ! Przecież tyle osób o tym ci pisze ! Tak trudno zrozumieć ! Aż taki z ciebie beton !?
anonim2019.09.6 20:01
CELA + - ZADZIAŁA a ZŁODZIEJE MUSZĄ PONIEŚĆ KARĘ !
Jan Vincent z Bydgoszczu2019.09.6 19:27
Piniendzy nie ma i nie będzie !
Cogito ergo sum2019.09.6 18:49
Do kogo trafiła ta kasa
KJZ2019.09.6 22:20
Cogito! Do kogo ? Na ich konta w tzw. " rajach podatkowych" ! Albo jeszcze dalej, gdzie nie możemy im odebrać !
Spoko2019.09.6 18:48
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców (oboje premierów Tusk i Kopacz, Rostowski, Szczurek w drodze przed TS (Trybunał Stanu), wielu, w tym byli ministrowie, skazanych za korupcję, wielu z prokuratorskimi zarzutami). Szukałem przyczyny tego zjawiska i doszedłem do wniosku, że oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. Oni na prawdę mówią, że to manipulacja i odwrotnie. Stwierdziłem też, że nie ma żadnego sposobu, aby to zmienić. To jest po prostu niemożliwe ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. Proponuję więc eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... To jest jedyne wyjście dla Polski, bo inaczej będziemy żyć z tą ich nienawiścią latami i modlić się, aby za 4 lata, nie daj Boże, nie przejęli władzy.
taro2019.09.6 18:40
nie wiem po cholere stawiac bydla-kow przed trybunal, wyrok zaoczny i rozwalic, majatek kradziny na skarb spoleczenstwa przekazac.
PiS=UWbis2019.09.6 18:27
Pic na wodę. Po wyborach sprawa się rozmyje. Przypomnę kto przyczynił się do przyznania obywatelstwa polskiego Rostowskiemu - żydowi z londyńskiego City - nie kto inny jak Kaczyński!
JS2019.09.6 18:12
Program PO-PSL VI rozbioru Polski nie udał się dzięki min. modlitwom za Polskę i Ruchowi Kontroli Wyborów. Za to może uda się Trybunałowi należycie pociągnąć ich do odpowiedzialności np. finansowej. Pozdr.
Voina2019.09.6 18:08
Oj widze boli Was du*ka, ze zaraz Trybunal i Was czeka! :) Przykro mi, myslenie zyczeniowe nie dziala Frondellki!
man woman albo gender2019.09.6 18:03
Tusk i Kopacz przed Trybunał, a bsw na kurs angielskiego.
OTUA2019.09.6 18:02
buhahahahaha, peowskie przygłupy robią rude kupy ze strachu