24.01.21, 20:05Fot. via Pixabay - jarmoluk

Rekordowe wyniki mieszkaniówki

Dzięki dwóm rekordom jakie padły w mieszkaniówce w grudniu 2020 roku, cały rok zakończony został na plusie. Marcin Kaźmierczak w serwisie bankier.pl podsumował wyniki branży w minionym roku.

Jak czytamy, w grudniu mieliśmy do czynienia z rekordem, który pozostawał niepobity od czterdziestu lat. Chodzi o największą w historii liczbę mieszkań oddanych do użytku oraz pozwoleń na budowę.

Dodano jednak, że wysyp tych ostatnich związany był z nowymi, restrykcyjnymi normami energetycznymi, które weszły w życie w tym miesiącu.

W grudniu ubiegłego roku w Polce udało się oddać do użytku 25 537 mieszkań. To najwyższa liczba w historii. W porównaniu do listopada 2020 roku, liczba oddanych mieszkań wzrosła o 30,4 proc.

Dzięki wynikowi z grudnia, cały rok branży udało się zakończyć na plusie, na dodatek z rekordem. W całym ubiegłym roku do użytku oddano 221 978 mieszkań, a więc o 7 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Co więcej, w grudniu padł też rekord liczby otrzymanych pozwoleń na budowę mieszkań – 34 589. To aż o 56,1 proc. więcej w porównaniu do listopada. Więcej informacji w artykule, który można znaleźć tutaj.

za:bankier.pl

Komentarze

MaxFiend2021.01.25 13:15
To teraz wystarczy się pochwalić stanem realizacji pisowskiego sztandarowego programu mieszkanie+ a nie efektywnością prywatnych przedsięwzięć, z których wyciąga się jeszcze wysokie haracze w formie podatków :-D
Anonim2021.01.25 12:22
A to wszystko pomimo bałaganu jaki zafundowała nam pani Emilewicz nowym Prawem Budowlanym. Nowe przepisy to m.in. oświadczenie o sprawdzeniu możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej (nawet na wsi zabitej dechami). Setki bzdurnych analiz (n.p. analiza ograniczenia hipotetycznej zabudowy na działkach sąsiednich). PIS nie robi nic żeby uprościć procedury. Ważne żeby stołeczki swoimi obsadzić.
gumowa kaczka2021.01.24 21:09
Teraz wystarczy jedynie popracować kilkadziesiąt lat za średnia krajową i tuż przed emeryturą kawalerka w dużym mieście czeka na ciebie ,tak brawo Polska