01.10.21, 16:28Fot. screenshot - YouTube (Obiektyw Podlaskie24pl)

RMF: Większość migrantów nie prosi o azyl w Polsce

Opozycja od początku próbuje przekonywać Polaków, że szturmujący polsko-białoruską granicę migranci chcą złożyć wniosek o azyl w Polsce. To jednak okazuje się nieprawdą. Wedle ustaleń Krzysztofa Zasady z RMF FM, zaledwie 43 proc. migrantów, którym udało się nielegalnie przekroczyć granicę i trafili do strzeżonych ośrodków, złożyło wniosek o udzielenie pomocy międzynarodowej. Większość jednak takiego wniosku nie chce złożyć.

„Okazuje się, że osoby, które dostają się do Polski przez zieloną granicę z terytorium Białorusi, w większości nie chcą składać wniosków o udzielenie pomocy międzynarodowej.”

- donosi RMF FM.

W zamkniętych ośrodkach dla migrantów w Polsce przebywa obecnie około 1450 osób. Dlaczego większość z nich nie chce prosić o pomoc w Polsce? Powód jest powszechnie znany. Migranci ci nie chcą zostać w Polsce, ale opuścić nasz kraj i ubiegać się o ochronę w krajach Europy Zachodniej.

Krzysztof Zasada dowiedział się też, że połowa migrantów przebywających w polskich ośrodkach to obywatele Iraku. Informacje te podważają kolejną forsowaną przez opozycję tezę, wedle której migranci przy naszej wschodniej granicy są uchodźcami z opanowanego przez talibów Afganistanu.

kak/rmf24.pl

Komentarze

S - poszukajmy zdrowego rozsądku2021.10.1 20:54
No to jedziemy. Widzę, że zaraz obłudnicy będą tu całą Biblię cytować..... 1. Imigranci na naszej granicy z Białorusią pochodzą z krajów gdzie nie są prześladowani. Żaden z nich - nie słyszałem - aby ubiegał się u nas o azyl. 2. Są to w większości młodzi mężczyźni, zadbani, dobrze ubranymi i odżywieni - a zatem nie cierpieli głodu ani nędzy. 3. Znaleźli się tam ponieważ uwierzyli, że to jest dobra trasa do Europy Zachodniej. Pytanie czy zatem spełniają kryteria ofiar prześladowań, katastrof naturalnych lub są ofiarami działań wojennych, którym Chrześcijanie w miarę możności winni udzielić pomocy. Nie!!!! Dodatkowo możemy zadać sobie pytanie dlaczego ludzie innej religii uciekają do kraju chrześcijańskiego. Gdzie zatem są ich bracia w wierze, którzy widząc ich w nędzy winni im nieść pomoc i ratunek? Dlaczego wykazują się taką obojętnością. Dodatkowo Chrześcijanie podobnie jak Muzułmanie są zobowiązani do niesienia pomocy potrzebującym - to jest fakt - należy jednak pamiętać, że jest tam warunek, iż ważąc takie sytuacje Chrześcijanin ma prawo brać pod uwagę w pierwszej kolejności dobro swoich najbliższych. Dodam również od siebie, że zdrowy rozsądek nakazuje mi zapytać jakie są intencje gromady dobrze ubranych i odżywionych "ofiar" stających pod drzwiami mojego domu.
ano2021.10.1 20:06
tak dla przypomnienia katolikom. jak już się należycie krzyżem na ziemi to pomyślcie o tym Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
A2021.10.1 20:24
Ty gdzie będziesz stał?
Pani profesor2021.10.1 20:34
Bardzo ładnie ano - szkolny przykład manipulacji z wykorzystaniem fragmentu tekstu ważnego dla osób religijnych przeciwko nim samym. Ofiara znajduje się w błędnym przekonaniu, że postępuje niegodnie natomiast manipulujący zyskuje pseudo splendor szlachetności.
Anonim2021.10.3 0:55
Byłem naiwny, a wykorzystaliście mnie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.10.1 18:15
Hej żydku Lesio Keller-Krawczyk, podoba mi się twój żydo-ciotowski nich ✡️🌈😎🕎. Wiesz, że dzisiaj jest szabes i moje yebanie cię w pysk. Pamiętaj abyś pysk wymył, włożył protezę do szklanki i posprzątał te psie gówna z twojej wycieraczki. Sąsiedzi się skarżą.
Rumcajs2021.10.1 18:03
Czas na realną pomoc ze strony Kościoła: postawić jakiś dzwon w intencji tych dzieci na granicy czy coś.
🌈😎2021.10.1 17:40
- [ ] Premier Morawiecki wizytował Polskę: Zajechał do małej wioski z dala od dużych miejscowości. Popatrzył sobie, z ludźmi pogadał, na koniec pyta - a jakie tu macie problemy u siebie? Mamy tylko dwa problemy panie premierze, powiedział Sołtys - jeden to taki, że my tu w ogóle lekarza nie mamy. Ach tak, zatroskał się premier, postaram się pomóc; wyjął telefon, w klawisze postukał i mówi: Tu premier, jestem w wiosce takiej to a takiej, oni tu lekarza wcale nie mają, można im pomóc jakoś? Tak, naprawdę? Na jutro będzie? O, doskonale, zaraz przekażę. Jutro będzie tu lekarz do Waszej dyspozycji, mówi premier mieszkańcom. A jaki macie ten drugi problem, pyta? Drugi nasz problem jest taki, mówi Sołtys, że my tu w ogóle zasięgu nie mamy...
Anonim2021.10.3 0:58
Przeróbka anegdoty o początkującym adwokacie, do którego przyszedł człowiek mylnie wzięty za klienta, a tak naprawdę monter, który miał podłączyć telefon.
żydki, żydki ...2021.10.1 17:16
Ci "uchodźcy" MUSZĄ się ubiegać, zgodnie z prawem nie tylko unijnym o prawo pobytu czy azylu w PIERWSZYM KRAJU, do którego przybyli. W tym przypadku to jest BIAŁORUŚ! Ale im nie chodzi ani o Białoruś, ani o Polskę, tym o Niemcy. POLSKA ma prawo ich wypyerdolić na zbity pysk. Nawet jak się Niemiec dostaną to zostaną odesłani do POLSKI albo na Litwę, Estonię, itp.
Anonim2021.10.1 17:18
czyli wg twojej prawackiej wiedzy, białoruś graniczy z krajami arabskimi, gratuluje wiedzy geograficznej.
PIERWSZYM KRAJU, do którego przybyli2021.10.1 17:53
Obojętnie czy droga lotnicza, czy na wrotkach. TAKIE JEST PRAWO!
Anonim2021.10.1 18:53
Jesteś debilem, gratulacje.
Anonim2021.10.3 1:00
Merytoryczność Twojej wypowiedzi powala.
Anonim2021.10.3 1:01
Nie "prawackiej", a prawniczej. Webkomando schodzi na psy.
Oficer prowadzący2021.10.1 17:16
Mamy nowy miesiąc. Czas na podsumowania i wyznaczenie celów. 1. Po opieprzu z zeszłego tygodnia widzę poprawę. Wpisy stały się bardziej subtelne i zwodnicze. Licze ze będzie trwała. 2. Nadal dajemy krótsze wpisy chyba, ze podszywamy się pod pato katolika wtedy ma być na maksa. 3. Dobry manewr z przykrywaniem inteligentnych prokooperacyjnych wpisów deszczem gnojówki. Tak trzymać. 4. Nadal podszywamy się pod cudze niki - to wytrąca z równowagi. 5. Pochwała szczególna odnośnie akcji na ks. Isakowicza-Zaleskiego dobre, subtelne wpisy paraliźujące ocene i rozeznanie sytuacji u katoloików. Nadal jedziemy, pedofile a nie homo.... mało kto zna dane. 6. Poraźką był operacja krowa, klacz , pornol z vhs. Ten co to wymyślił jest juź nieobecny. 7. Tradycyjnie rozdajcie sobie role: świr patriota, współczujący zaciemniający, więcej dziewczyn które łagodnie tłumaczą a na końcu wprow. manipulacje. 8.Są wsród nas weterani i starzy wyjadacze. Jechaliście na kontrze Polak vs Zyd z tym ostroźnie zaczyna się wypalać. Dlatego powiem tylko tyle albo zmieniacie styl albo nie ma was. Teraz gramy nie odstraszanie od forum tylko zwabianie i sianie zamętu. 9. Akcja z UWr ro była wtopa beź źadnego spójnego przekazu. Nad tym będę z wami pracował. 9. Chrześcijanie mają wiele argumetnów przeciwko wam więc nie wdawać się w dyskusje bo polegniecie. 10. Teraz jedziemy imigrańci, dzieci - kot nie wypalił - przymrozki, brak butów. Macie ich ześwinić az pękną. Z jedej strony szułe serduszka zvdrugiej, ze nie przestrzegają traktatów. Przykładowy wpis poniźej - nowy nabytek!!!! - witam na pokładzie. Op. Grima S.J.
Jawny2021.10.1 17:24
так точно
Grizzly2021.10.1 17:24
przelewy nie przyszły!
Portofino2021.10.1 17:28
tak jest towarzyszu, ale przyslijcie jakis komputer z polskimi czcionkami, bo trace wiarygodnosc
Palestyna2021.10.1 17:28
i jakis podrecznik polskiego
Yo....shitty kitte!2021.10.1 17:42
Stay where you are on your shitty "blog" and FUCK OFF with your ethical and moral "teaching", you commie jew bastard motherfucker. Got that?!
Anonim2021.10.1 17:14
Ale by było fajnie, jakby Szwedzi i Niemcy zostawiali w zimnej wodzie tych Polaków, co skakali z promów w grudniu 1981, jakby Austriacy deportowali z powrotem tych wszystkich co spier.alali w stanie wojennym, jakby Rumuni strzelali do umundurowanych uciekinierów na szosie w Zaleszczykach. Całkiem spoko i zrozumiałe byłoby, jakby Irańczycy kazali Polakom wypier.dalać z powrotem na Syberię i do Kazachstanu w 1942. A nie, zaraz....
Anonim2021.10.3 1:09
Dla Polaków to był PIERWSZY bezpieczny kraj. Dla tamtych takim krajem jest jakiś sąsiedni. W przypadku transportu lotniczego jest nim Białoruś. I tam powinni znaleźć opiekę. Powiedz sąsiadowi, że ma obowiązek zająć się Twoimi gośćmi. Wyśmieje Cię.
Kamil2021.10.1 16:52
Powtórzę po raz ostatni, Polska ma każdego ubiegającego się o azyl przyjąć do ośrodka i ocenić czy się kwalifikuje. To że w obecnej sytuacji 100% wniosków o azyl powinno być odrzucone, a imigranci nielegalni wydaleni ( do kraju pochodzenia) nie zmienia faktu że mamy przestrzegać prawa międzynarodowego. Podobno u władzy jest partia która prawo i sprawiedliwość ma w nazwie.
żydku, żydku...2021.10.1 16:57
Ubieganie się o azyl, o pozwolenie na pobyt, zgodnie z prawem międzynarodowym powinien taki "uchodźca" złożyć w PIERWSZYM KRAJU do którego PRZYBYŁ. W tym przypadku Białoruś!
Kamil2021.10.1 16:58
Debilku debilku, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo właśnie to debilku napisałem.
NIE POLSKA ale BIAŁORUŚ debilku!2021.10.1 17:01
"Powtórzę po raz ostatni, Polska ma każdego ubiegającego się o azyl przyjąć do ośrodka i ocenić czy się kwalifikuje."
dupku, dupku…2021.10.1 17:05
Konwencje zakazują przepychania, czyli pushback.
Kamil2021.10.1 17:05
Nie, białoruś bo nie graniczy z afganistanem ale też nie ogarniasz. Zrozum prosty fakt, człowiek na granicy polskiej proszący o azyl musi zgodnie z konwencją genewska być przyjęty, a jego wniosek rozpatrzony. To że musimy wywalić legalnie samych nielegalnych emigrantów nie zmienia treści umowy międzynarodowej, to że putin i łukaszenka wykorzystują sytuację też nas z tego nie zwalnia. No ale masz mentalność kaczyńskiego, jak prawo ci nie pasuje to je olewasz.
alusia2021.10.2 16:15
Do przechodzenia przez granicę są oficjalne przejścia graniczne z ważnymi dokumentami.Przez tzw.zieloną granicę przechodzi kontrabanda ,albo ludzie o niecnych zamiarach.
BRAWO!!! PILNE!!! SAMOZAORANIE!!!2021.10.1 16:51
Już niedługo Boże Narodzenie - święto wspominające narodziny Jezusa w stajni bo nigdzie indziej jego rodziców przyjąć nie chcieli. Brawo! I to jest właśnie katolicyzm.
Anonim2021.10.1 16:53
I zastawa dodatkowa dla zbłąkanego wędrowca nawet na każdym stole będzie :)
Polak Słowianin.2021.10.1 16:55
To akurat stary słowiański zwyczaj nie praktykowany przez żadnego katolika poza Polską, zresztą z kolędą jest tak samo.
Dad2021.10.1 16:53
Czego innego się po żydowskiej sekcie spodziewałeś ?
Anonim2021.10.1 20:59
jesusa na świat durnie nie wysłał łukaszenka i kgb