25.06.20, 10:08Fot. via: gov.pl

Rosjo, zaprzestań fałszowania historii!

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii wystosowali wspólny apel do władz Rosji i Dumy Państwowej,  ws. obrony prawdy historycznej. Chodzi o prezentowaną przez Rosję nową, fałszywą interpretację paktu Ribbentrop-Mołotow.

-„Rezolucja nr 971-1 Zjazdu Deputowanych Ludowych ZSRS z dnia 24 grudnia 1989 r. w sprawie politycznej i prawnej oceny Paktu o nieagresji pomiędzy Sowietami i Niemcami z 1939 r. była wyrazem odwagi i mądrości polityków okresu pierestrojki, którzy podjęli starania dążące do przywrócenia godności swojemu krajowi w oparciu o prawdę, zrozumienie własnej historii i szacunek dla sąsiednich państw. Dzisiaj z niepokojem obserwujemy próby wypaczenia znaczenia tych wydarzeń poprzez ogłoszenie w Federacji Rosyjskiej przyjęcia nowej interpretacji paktu Ribbentrop - Mołotow, zmierzającej do uchylenia rezolucji z 1989 r. i uznania jej za nieważną na całym terytorium Federacji Rosyjskiej” – czytamy we wspólnym stanowisku Przewodniczących.

W związku z tym politycy wystosowali apel do Dumy Państwowej oraz władz Federacji Rosyjskiej o zaprzestanie prac zmierzających do fałszowania historii. Jednocześnie wezwali do podjęcia działań ukierunkowanych na budowanie wzajemnych relacji w oparciu o prawo międzynarodowe, poszanowanie suwerenności i integralności terytorialnej.

kak/sejm.gov.pl

Komentarze

Maciej Łagodny.2020.06.25 12:13
Nie INTERESUJE MNIE Interpretacja W.Putina Gołych FAKTÓW:)Współpraca Polsko-Niemiecka była ,POLOWANIA Gerlinga w Polsce Były? Były ,ODMOWA WYDANIA ZGODY na PRZEMARSZ Wojsk ZSRR idących na pomoc Czechom-była-Była Itd,Zajęcie ZAOLZIA Było -BYŁO.I WIELE pomniejszych Faktów.
Anonim2020.06.25 11:38
Szacunek dla prawdy to chyba podstawowa cecha kultury łacińskiej, podstawowy czynnik jej rozwoju. Jakże Pan Putin chce się mienić obrońcą tej kultury, nie mając dla tej bazy szacunku. Co zaś do kłamstwa i obłudy, to są w tym bardziej doświadczeni i przebieglejsi, wielu ich jest.
oj niedobrze niedobrze2020.06.25 10:46
Komentatorzy w mediach społecznościowych z byłym premierem, Leszkiem Millerem na czele, twierdzą, że prezydent RP nie podpisuje na zdjęciu żadnej umowy, choć zdjęcie z takim właśnie podpisem krąży od wczoraj w sieci. Jak się okazuje, czujny fotograf sportretował moment... wpisywania się do księgi pamiątkowej.
Darek2020.06.25 10:39
Ogromny sukces dyplomatyczny PiS, to jest przecież.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 10:30
Trump publicznie zareagował na słowa PADalca i powiedział, ze w nieodróżnieniu od niego ma zamiar utrzymywać stosunki z Rosją dlatego wysłał na defiladę do Moskwy swoich przedstawicieli i będzie wysyłał tam swoich najważniejszych ludzi bo zamierza prowadzić interesy nie tylko z Polską . I te kilka słów Trumpa stanowi najlepsze podsumowanie zerowych efektów wizyty PADnóżka Kałczyńskiego w USA.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 12:03
Nie znam angielskiego polegam na tłumaczeniach TASS-u i Sputnika! Niech żyje wieczna przyjaźń RADZIECKI PRL- KRAJ RAD!