26.02.16, 20:30

Sondaż na 100 dni rządu:PiS miażdży politycznych rywali

PiS niezmienne prowadzi w sondażach. Spada za to poparcie dla Nowoczesnej Ryszarda Petru. 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24 partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała od ostatniego badania dwa punkty procentowe i może liczyć na 32 proc. poparcia.

Druga jest .Nowoczesna. Na ugrupowanie Ryszarda Petru chce oddać swój głos 22 proc. ankietowanych (spadek o 5 punktów proc.). Ostatnie miejsce na podium zajmuje Platforma Obywatelska. Na największą partię opozycyjną chce głosować 17 proc. Polaków (wzrost o 3 punkty proc.).

W Sejmie znalazłby się jeszcze ruch Kukiz'15, który stracił 1 punkt procentowy i może liczyć obecnie na 8 proc. poparcia. Z kolei partie: SLD (4 proc.), KORWiN (3 proc.) Razem (3 proc.) oraz PSL (2 proc.) nie weszłyby do parlamentu. 9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddać swój głos.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie TVN i TVN24 przez pracownię Millward Brown w dniach 25-26 lutego 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1003.

emde/telewizjarepublika.pl