17.09.15, 11:19

Rostowski o hipokryzji Zachodu ws uchodźców

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Polityk Platformy Obywatelskiej Jacek Rostowski otwarcie staje po stronie Polski ws. kryzysu migracyjnego. Były minister finansów na łamach „Financial Times” powiedział: "Zachodni Europejczycy oddają się orgii świętoszkowatości w sprawie kryzysu związanego z syryjskimi uchodźcami, a wschodni Europejczycy stali się ulubionym chłopcem do bicia. Solidarność i własne interesy nie wymagają od krajów przyjęcia kwot uchodźców, czy to obowiązkowych, czy nie". 

I co najważniejsze, Rostowski krytykuje Niemcy: "Podczas gdy uchodźcy mają prawo do azylu, to jest całkiem naturalne, że chcą więcej: możliwości dobrze płatnej pracy (a jeśli jej nie mogą znaleźć, to zasiłków socjalnych) w bogatych krajach północnej Europy. (…) Teraz gdy konsekwencje stały się jasne, Niemcy próbują powstrzymać napływ uchodźców poprzez podkreślanie, że zasady porozumienia z Dublina mają być przestrzegane, a jednocześnie nawołując do obowiązkowych kwot, które nie mają podstaw w tych przepisach".

Widać, że nawet ludzie z PO potrafią coś mądrego powiedzieć na temat zagrożenia jakie kryje się wśród nielegalnych imigrantów. 

mm/Fakt.pl

Komentarze

anonim2015.09.17 11:22
Boże Rostowski okazał się być Polakiem. No no czy to przypadkiem nie jest przymilanie się żeby wrócic na swoje dawne stanowisko.
anonim2015.09.17 11:34
....a co na to Kopaczka, Grupiński czy Balcerowicz? Nie krzyczą, że jest bez serca? hm... a na Kaczyńskiego krzyczeli wycierając sobie przy tym gęby Katolicyzmem. Szkoda, że Ci sami "Katolicy" nie są Katolikami gdy chodzi o ochronę dzieci nienarodzonych czy w sprawie in vitro.
anonim2015.09.17 11:58
On coś kombinuje . Przecież tak sam od siebie prawdy by nie powiedział..
anonim2015.09.17 12:11
kors, Jeżeli jesteś sfanatyzowanym lewakiem i ateistą, to ten portal nie jest dla Ciebie. Po co Ci ten stres na tym forum ? . Przejdź na forum GW lub Foxweek. Tam Ci ulży. Będziesz u samych swoich, wylewających jad nienawiści do wszystkiego, co narodowe i religijne :) Powodzenia ! A jak Bóg da, to może się nawrócisz i wtedy wrócisz :) Tak ja to zrobiłem :)))
anonim2015.09.17 12:38
Na łożu śmierci (politycznej) zawsze można przyznać się do grzechów z nadzieją, że zostaną odpuszczone.
anonim2015.09.17 13:30
Rostowski lęka się o UE, a nie o Polskę. Tak samo jak Gowin. Mogą udawać narodowców, ale to globaliści i wrogowie Kościoła. Boją się rozwarstwienia UE. Zastanawiające, że w prawie UE, jest uwzględniona procedura wystąpienia danego kraju z tej zgniłej socjalistycznej organizacji.