Niezwykle niepokojące doniesienia na temat rosyjskiej ofensywy na Ukrainie. Według informacji CNN, które powołuje się na wysokiego rangą przedstawiciela administracji amerykańskiego prezydenta, do Kijowa zbliżają się dwie grupy rosyjskich wojsk.

Według wspomnianego źródła, jedna z grup znajduje się zaledwie 30 km od stolicy Ukrainy. Władze spodziewają się, że atak czołgów nastąpi jeszcze dzisiaj. Również w internecie pojawiały się dziś doniesienia o wozach bojowych Rosji, które dotarły na odległość zaledwie 30 km od Kijowa.

Opublikowano też nagranie, które przedstawia miejscowość Dymer w obwodzie kijowskim i przejeżdżające transportery opancerzone. To około 30 km na północ od Kijowa. Jak informują media, miejscowość znajduje się na południe od przeprawy mostowej w Iwankowie, którą ukraińskie wojska wczoraj wysadziły.

Pojawiło się również ostrzeżenie ze strony wysokiego rangą urzędnika ds. obrony Ukrainy. Jego zdaniem rosyjskie wojska na tereny przed Kijowem mogą wkroczyć w ciągu najbliższych godzin.

dam/IAR,CNN,TVP.Info