03.12.13, 09:34Jarosław Kaczyński (fot. Wikipedia)

Rosyjskie media: Kaczyński pełza po majdanie

Rosyjskie media są niezwykle krytyczne wobec zaangażowania polskich polityków w sytuację na Ukrainie. Zarzucają Warszawie, że ma pretensje terytorialne wobec Kijowa, a Polacy traktują Ukraińców  jak "panowie poddanych".

"Polskie uderzenie w Kijów" - taki tekst można przeczytać na łamach dziennika "Rossijskaja Gazieta". W artykule można wyczytać m.in., że "eurokomisarze szantażują i zastraszają ukraińskie władze. Zasadniczy błąd Unii Europejskiej w odniesieniu do Ukrainy polega na tym, że powierzyła przygotowanie dokumentów o integracji Polakom". 

"Rossijskaja Gazieta" utrzymuje, że na stosunkach Polski i Ukrainy wciąż kładą się cieniem historyczne zaszłości. Dziennik wskazuje na pretensje terytorialne i stosunek pan - poddany.

Zdaniem rosyjskich dziennikarzy, zwołanie w Warszawie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie Ukrainy to "bezpośrednia groźba w stosunku do ukraińskich władz i podjudzanie opozycji do kontynuowania niezgodnych z prawem działań".  Także wypowiedź byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego o tym, że nie można zostawić Ukraińców bez pomocy "Rossijskaja Gazieta" nazywa "groźbami wobec Kijowa". "Gdy Jarosław Kaczyński z liderami opozycji pełza po majdanie, obiecując pomoc Warszawy. Czy to nie jest agresja" - pyta retorycznie dziennik. 

MBW/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2013.12.3 9:39
Lider opozycji może sobie "pełzać po Majdanie" ile mu się podoba, ponieważ jego obecność tam realnie nie znaczy nic. A poza tym, to jest nasza sprawa co Polska robi wobec Ukrainy. Każdy ma swój interes, my tak samo jak Rosjanie. I jakoś my nie krytykujemy Rosjan za realizację swoich interesów...
anonim2013.12.3 9:40
Rosja nie traktuje Ukrainy jak pan - poddanego? A to zaskoczyli mnie;)
anonim2013.12.3 9:55
Wygląda mi na to, że Niemcy jednak chętnie by widziały Ukrainę w swojej strefie wpływów, ale z powodu umowy partnerskiej z Rosją mogą to robić tylko rękami swoich wasali. Swoja drogą, jakie pouczające porozumienie "ponad podziałami" naszych mężyków stanu z wszelkich partii. Czyżby wszyscy oni byli "stronnictwie pruskim" ?
anonim2013.12.3 9:59
To najlepszy dowód na prawidłowość postępowania i .... zamach smoleński ....
anonim2013.12.3 10:18
Merak - co?
anonim2013.12.3 11:26
Rosyjskie ,,wolne" media plotą to, co im każe pleść Kreml i tyle.
anonim2013.12.3 11:49
Teraz przynajmniej jasno i bez kamuflowania pokazało się czyim językiem posługuje się polskojęzyczny reżim Tuska i jego media reżimowe mówią i piszą o agresji opozycji. Widać czyja to narracja, widać jak wielkie jest poporzadokowanie reżimu Tuska Moskwie. No i element lewej, komunistyczne (przez sowietów doprowadzonej do perfekcji) nowomowy - zagwozdka dla lemingów: czy można "pełzanie" nazwać "agresją"? Sięgnijmy do źródłosłowu: pełzać u czyichś stóp, płaszczyć się itd to wyraz poddaństwa, uległości; A zatem czy można komuś być poddanym, płaszczyć się, pełzać przednim okazując uległość i być agresywnym? No ale różne Szarleje, Woje, pederaści jak Cz-kiP-ta i inni lewi ideolodzy niezdolni do myślenia tego nie zauważą, ani wielu innych sprzeczności w lewej nowomowie, bo oni zostali wytresowania do postawy - "nie myśleć!!!!" - "wykonywać!!!"
anonim2013.12.3 11:57
Nabi, wiesz, zaskoczyłeś mnie, zaliczając mnie do lewaków i pederastów. Co Ci się stało ? Kochasz bezmyślnie PiS, czy jesteś naiwny i sądzisz, że tam, w Kijowie, jest pełny spontan i odlot, a Pan Prezes dobrze radzi Ukraińcom ? Jakiej ich części ? Twoja analiza słowna jest błędna, bo chodzi o pełzanie gada, żmii, która atakuje z ziemi ...
anonim2013.12.3 12:05
Odnoszę się zawsze do wpisów, moje oceny z nich wynikają, do nich się odnoszą i tak było z Wojo. Ale po jego wpisie w którym zwraca się bezpośrednio do mnie nabieram przekonania, że to samo można by odnieść do Woja (sam to zasugerował tym wpisem). W dodatku utwierdza mnie w tym okazana przez Woja zdolność "prorocka' - proszę, proszę - Wojo "wie", nawet lepiej ode mnie, kogo i jak ja kocham. No, no... No cóż, z takim "prorokiem" (może jasnowidzem, czy innym "widzem") dyskutować nie śmiem, nie jestem godny tej "wielkości" i "majestatu" "widzącego" (bardziej ciemno niż jasno) Woja.
anonim2013.12.3 12:13
casimirus, celne spostrzeżenie. :) Generalnie, ja nie wierzę, ani za grosz w bajki, że lud Ukrainy zrozumiał, że lepiej mu będzie w UE, że będzie w niej bardziej wolny. Takie wydarzenia, jak te obecne, są prowokowane tak samo jak "pomarańczowa rewolucja". Z pewnością jest sporo ludzi, którzy chcą lekko żyć jak firmy konsultingowe, urzędnicy, politycy, zboczki itd. pasący się na dotacjach z UE, ale nie większość społeczeństwa Ukrainy. Ile kosztuje uczestnictwo w Unii sami dobrze wiemy, więc Pan Prezes jest nieuczciwy, milcząc na temat tych zagrożeń..
anonim2013.12.3 12:15
Nabi, ochłoń, ja stawiam pytania nie stwierdzenia, a po liczbie błędów logicznych w Twoich wypowiedziach widać, że emocje wzięły górę na rozumem. :)
anonim2013.12.3 12:21
AirWolf eee, nie przesadzaj, myślisz, że tak źle życzą pederastom i chcieliby ich w tak straszny sposób ukarać, znęcać się nad nimi i dręczyć?
anonim2013.12.3 12:23
Panie Wojo :-) Oszolomstwo @Nabi przewyższa Himalaje , więc krytykę plynącą od tego trolla należy traktować jako swoistą nobilitację. Ukraina domaga się zmian i dopóki protesty jej obywateli mają charakter pokojowy , dopóty są szanse na tych przemian wdrożenie , bez różnicy czy jakowaś gadzina pełza po Majdanie czy nie . Podobny schemat miał miejsce w Uzbekistanie na przełomie 80/90 tych . Tam też był majdan - Mustakillik Maoidanyi - Plac Niepodległości Pozdrawiam aromz.p
anonim2013.12.3 12:36
Panie Zmoro, :) a co to to jest "Ukraina", "obywatele" ? jedyne, co mnie naprawdę bardzo ciekawi, to zdanie samych Ukraińców, tych z majdanu i i tych nieobecnych tam. O co im chodzi ? Na co liczą ? Dlaczego wolą UE od Wspólnoty Niepodległych Państw ( czy jak tam się nazywa ten ZSRR bis) ? I ilu ich woli UE a ilu WNP ?
anonim2013.12.3 12:43
Proszę spojrzeć na wpis osobnika o nicku WŁODEK - nick po ukochanym wodzu rewolucji zobowiązuje, co we wpisie widać jak na dłoni. I drugi przykład, który warto wskazać, a lewi jak na bezmyślnych przystało takich niuansów nie widzą. Otóż chciałbym podziękować sowiecie WŁODKowi za komplement poprzez przypisanie mi "Oszołomstwa". Lemingi tego nie wiedzą, ale w historii już ludzie byli tak nazywani - dziś słowo "oszołomstwo" kiedyś wyrażano słowem "otumanieni" i tak między innymi określano I Kadrową w 1914 - po 6 latach Polska była Wolna i Niepodległa... Dzięki towarzyszu WŁODEK ... :-))
anonim2013.12.3 12:52
Poszukałem trochę na temat haseł tej "rewolucji" i wygląda na to, że tak naprawdę to nie jest żaden wybór między Putinem a Merkel, ale okazja, aby zademonstrować przeciwko stanowi państwa ukraińskiego i pustce w kieszeniach. Wielu z nich zapewne naiwnie sądzi, że członkostwo w UE zlikwiduje patologie ...
anonim2013.12.3 13:15
@ Nabi Osobnika o imieniu Włodek! To tak na przyszłość , a co tam sobie dalej bełkoczesz , kompletnie wali mnie to...
anonim2013.12.3 13:18
Panie Wojo :-) Marzenia! Ukraicy ośmielili się mieć marzenia.... Marzenia i nadzieje , a czy dobrze lokowane? Czas pokaże
anonim2013.12.3 19:03
WŁODEK napisał(a): "a co tam sobie dalej bełkoczesz , kompletnie wali mnie to..." No proszę, kto by pomyślał, że mój wpis towarzysz WŁODEK skojarzy seksualnie i wyrazi to wulgaryzmem we wpisie...