17.07.14, 19:37fot. Wikipedia

Rosyjskie media: Polska dąży do odbudowy dawnej potęgi

To już kolejny akt propagandowej machiny Kremla. Fronda.pl pisała w czwartek o podanych przez rosyjską telewizję informacjach, jakoby Polska zamierzała zająć część zachodniej Ukrainy dążąc tym samym do odbudowy dawnego kształtu Rzeczpospolitej.

Tym razem Moskwa straszy polsko-litewsko-ukraińskim przymierzem wojskowym. Według portalu „Rosyjska Planeta” Polska zamierza odbudować dawne wpływy. Chodzi tu o utworzenie polsko-litewsko-ukraińskiej brygady, która ma pełnić misje stabilizacyjne w zapalnych rejonach Ukrainy. 14 lipa prezydent Ukrainy i premier Polski uzgodnili utworzenie takiej brygady.

Według kremlowskich propagandzistów jest to „odwetowe uderzenie Rzeczpospolitej”. Portal podkreśla, że po ponad 200 latach pod jednym sztandarem ponownie staną żołnierze z trzech państw dawnej potęgi.

Połączenie oby powyższych propagandowych teorii daje całkiem zabawny efekt. Okazuje się bowiem, że Rosjanie jednego dnia słyszą o Polsce, która czai się na ukraińskie ziemie, a drugiego dnia – już o przymierzu wojskowym obu państw.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Propagandziści z Moskwy chcą wojny polsko-ukraińskiej!

pac/dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.07.17 20:40
Czjenie sie na "ukraińskie" (czyt. pograniczne) ziemie nie stoi w sprzeczności z "przymierzem" wojskowym. To plan "unii" pod wspólnym panowaniem Kagana Nie wyszło im po 1 wojnie swiatowej, musieli zainwestować w "śródziemiomorze" he he he... co się włąśne kończy... wracają do starej opcji. Marny nasz los.
anonim2014.07.17 22:22
sraty taty