02.10.15, 11:16

Równość! Mężczyźni też będą mogli się ubezpłodnić!

Japońscy naukowcy są coraz bliżej wyprodukowana pigułki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. Środek ma wpływać na komórki wytwarzające nasienie.

Nowa pigułka ma blokować białko zwane kalcyneuryną, odgrywające ważną rolę w męskiej płodności. Tabletka nie jest jeszcze gotowa, ale naukowcy stwierdzili w piśmie „Science”, że wykonali już „kluczowy krok” w kierunku jej opracowania. Na razie testują na myszach.

Skutki stosowania pigułki antykoncepcyjnej dla kobiet są znane. To m.in. spadek libido, przyrost masy ciała i choroby serca. W jaki sposób męska antykoncepcja będzie wpływać na stosujących, tego dowiemy się już wkrótce.

KJ/g1.globo.com

Komentarze

anonim2015.10.2 11:44
oprócz celibatu i aborcji są też inne sposoby... w dziedzinie rozpoznawania płodności też całkiem spory postęp się dokonał, są już urządzenia pokazujące czy kobieta w danym momencie jest płodna czy nie na podstawie badania krwi czy moczu (a zdaje się i śliny). To zdecydowanie dużo zdrowsze od wszystkich wymienionych przez Ciebie metod - więc może się zainteresuj :)
anonim2015.10.2 12:24
@Tek de Cart Na razie się nie interesuję. Faktem jest, że naturalne metody antykoncepcji stają się dokładniejsze, nadal jednak nie są tak skuteczne, jak inne metody. Poza tym, cała ich skuteczność jest zależna od regularności miesiączek oraz skrupulatności w obserwacji - wyjazd, picie alkoholu, stres, infekcja oraz wiele innych czynników mogą wpłynąć na przesunięcie okresu albo utrudnić obserwację objawów. Co więcej, te metody nie pozwalają na spontaniczny seks i uprawianie go wtedy, gdy kobieta ma na to największą ochotę, co może prowadzić do kryzysu w związku.
anonim2015.10.2 12:36
Już mogą, np. przez wazektomię.
anonim2015.10.2 13:10
Tabletki antykoncepcyjne to prosta i oczywista droga do nowotworów i bezpłodności. żadna normalna i wykształcona medycznie kobieta nie weźmie tego nigdy. Biorą jedynie przygłupie studentki marketingu itp. pseudo szkół i ich absolwentki na super stanowiskach typu asystentka ksero:)
anonim2015.10.2 14:22
@mniemanologia Własnie bym się nie zdziwił. Obracam się w tym środowisku i WSZYSTKIE kobiety z nim związane stanowczo odrzucają antykoncepcję hormonalną. Prezerwatywy to inna rzecz, nawet katoliczki pozwalają mężom na stosunek w nich, ale tabletki wszystkie odrzucają, a znam co najmniej 20 takich osób, bliskich znajomych, kobiety w wieku około 30- 35 lat. One wiedza, czym to grozi.
anonim2015.10.2 14:47
@krystyna Mówie o faktach a to boli bluźnierców.
anonim2015.10.3 11:28
Teraz drogie Panie przekonacie się jakich macie mężczyzn. Czy będą dla przyjemności chcieli zatruwać siebie.
anonim2015.10.5 15:37
Ten środek, działający zarazem jako immunosupresyjny, doskonale konkuruje o palmę pierwszeństwa z wirusem HIV. Niektóre inhibitory kalcyneuryny, zażywane przez kobiety, mogą służyć jako skuteczny środek "antykoncepcyjny", bo dziecko może się rodzic bez wykształconych płuc i zamiera.