16.07.13, 09:30John Godson (Zdjecia Marcin Janowski)

Polityczne rozdwojenie Godsona: obawia się rządów Kaczyńskiego i nosi w teczce list z rezygnacją z PO

- Pamiętam, że jak rządził PiS, to był zły klimat w Polsce. Polacy mieli poczucie zagrożenia, niepewności i nie ufali sobie wzajemnie. Obawiam się rządów Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem. Szanuję ich, ale osoby, które knują, węszą i żyją w świecie konspiracji, zawsze budzą mój niepokój - mówi "Rzeczpospolitej" John Godson.

Czy to znaczy, że Godson pragnie pozostać w PO na zawsze? Nic z tego. Jak sam przyznaje nadal nosi w swojej teczce "list z rezygnacją z PO". - Dotychczas zawsze bliski był mi Donald Tusk. Ale mam za złe premierowi, że pozwolił, aby projekty światopoglądowe poróżniły członków Platformy. Mam za złe, że pozwolił naciskać na posłów PO myślących inaczej niż reszta. Odebrałem to bardzo osobiście - stwierdza Godson.

Poseł PO zdradza podczas wywiadu, że może będzie kandydował na prezydenta Łodzi, bądź stanie do wyborów do Europarlamentu. Na razie Godson żyje w politycznym rozdwojeniu, co musi być niezwykle ciężkie.

sm/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2013.07.16 9:35
Biedny ! Dał sobie wmówić uprzedzenia do bliźnich z partii Prawo i Sprawiedliwość.
anonim2013.07.16 9:42
Nie miałem w czasie rządów p.Kaczyńskiego żadnego poczucia obawy czy niepewności. Wręcz przeciwnie, cieszyłem się, że nareszcie ktoś na poważnie zajął się złodziejami, łapownikami i może także ubekami i oczyści wreszcie tę stajnie Augiasza. Niestety nie udało się, okazało się, że w Polsce jest tak wiele osób, które maja coś na sumieniu i boją się o własną skórę, że to co było jedną z głównych zalet rządów PiS okazało się także przyczyną jego upadku. Pan Godson niestety za bardzo wierzy reżimowym mediom, które robią nam wodę z mózgu już od tylu lat, ale go nie winię, on nie jest stąd dlatego nie potrafi się zorientować w tej grze. Jednocześnie nie zauważa, że władza PO jest o całe niebo bardziej represyjna niż rządy PiS.
anonim2013.07.16 9:47
@Zed Nie ma to jak rasistowski dowcip na dobry początek dnia..
anonim2013.07.16 9:52
Za klimat w UBekistanie odpowiadają od z górą dwudziestu lat tuszcze media drogi pastorze ....
anonim2013.07.16 9:56
@ arbiter ty lekarz czy może z lekarskiej rodziny ? bajać o wszystkich sprawiedliwych lekarzach to se możesz ... A co do rządzenia - otrzymał mandat ( wynik wyborów) na część kadencji wyczerpał mandat to zrezygnował ...
anonim2013.07.16 10:05
@arbiter PiS potrafił się przyznać do porażki i zrezygnować z władzy. PO tego nie potrafi i rujnuje kraj w imię własnych prywatnych interesików. PiS rządził o całe niebo lepiej niż PO, jeśli tego nie widzisz to po prostu jesteś politycznym ślepcem. Zresztą nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo to raczej bezcelowe , po prostu szczerze mówię o moich przekonaniach.
anonim2013.07.16 10:09
Pesymista 100/100 (za oba wpisy). Pozdrawiam.
anonim2013.07.16 10:16
Dziwny gość kierujący się swoją logiką. Np. wstrzymał się w ostatnim głosowaniu ws. uboju rytualnego, nie powiedział "Tak mi dopomóż Bóg" podczas przysięgi, nie sprzeciwił się prawom obcokrajowców do legalności ich "małżeństw" homoseksualnych. Z drugiej strony bardzo prawe poglądy na aborcję czy nawet ewolucję. Z jednej zdjęcia z Niesiołowskim czy Zdanowską, z drugiej ostatnia całkiem sensowna krytyka Tuska i rządu
anonim2013.07.16 10:21
Pesymista - czy PiS rządził lepiej jest kwestią subiektywną, pewne jest że PiS rządził w dużo lepszych czasach do rządzenia. Powiem Ci, że ja również się rządów PiS nie obawiałem i nie obawiam, ale tamta ekipa po prostu mnie denerwowała swoją arogancja i psychozami... Śp. Krzysztof Putra powtarzał jak mantrę słowa "najlepszy rząd po '89 roku", Jarosław Kaczyński odmówił odpowiedzi na konferencji prasowej bo "pani jest z niemieckiego radia", a pielęgniarki nie strajkowały dlatego że im źle tylko dlatego że je układ podburzył, więc trzeba było je podsłuchiwać. A obecnie to Polsce nie jest potrzebny ani PiS, ani PO.
anonim2013.07.16 12:11
@Szarlej Jeśli tylko byłaby alternatywa... Co do podsłuchów, teraz jest ich dużo, dużo więcej, tak samo zresztą jak i radarów na drogach, a po publicznym skrytykowaniu prezydenta można mieć w domu o 6 rano antyterrorystów lub siedzieć pół roku w pierdlu bez postawienia zarzutów za transparent na meczu. Zwróć tez uwagę kto podnosi, a kto obniżał podatki, że nie wspomnę o kradzieży moich środków zebranych w drugim filarze. Dziesiątki innych wpadek pominę milczeniem. Rządowi PiSu daleko było do ideału, ale rząd PO jest z całą pewnością najgorszy w historii PRL bis. Jest jeszcze coś - polityka zagraniczna, a właściwie jej brak powoduje całkowite uzależnienie nas od Niemiec. Rządy PO to totalne dno i zgadzam się, na gwałt potrzebujemy alternatywy dla PiS, albo radykalnej zmiany samego PiSu. Tu niestety jestem pesymistą...
anonim2013.07.16 12:32
"poczucie zagrożenia", "atmosfera niepewności" Widać, że gość, jak wszyscy salonowcy i peowcy, nie potrafi sformułować żadnego konkretnego zarzutu tylko operuje dawno zgranymi ogólnikami. Nie posądzam pana Godsona aby miał na koncie jakieś przekręty więc ciekaw jest bardzo czego tak się strasznie obawiał.
anonim2013.07.16 12:46
@arbiter ciekawe, że dalej są lemingi, które do dzisiaj wierzą w transplantacyjny mit wykreowany propagandowo na potrzeby Tuska. Na podstawie zwyczajnej statystyki już dawno zostało wykazane, że rzekomy krach transplantacji to było nic więcej jak jedna z wielu brudnych i kłamliwych zagrywek Partii Oszustów. Kto jeszcze tego nie wie to może sobie doczytać i uzupełnić wiedzę: http://www.rp.pl/artykul/457722.html?p=1 http://www.rp.pl/artykul/457722.html?p=2
anonim2013.07.16 12:52
W czasach rządów PO nikt sobie raczej nie ufa...
anonim2013.07.16 13:42
wiecie kiedy Godson będzie prawdziwym Polakiem ? kiedy przeprosi żydów za Jedwabne...
anonim2013.07.16 15:15
Już to przerabialiśmy. Porządny człowiek nie należy do PO. Rezygnuje i już. Zachowanie w stylu "i chcę i boję się" jak panienka nie przystoi człowiekowi uważającemu się za katolika.
anonim2013.07.16 17:16
Panie pośle Godson - niebezpieczny to jest ten, który stoi w rozkroku - tak jak pan
anonim2013.07.17 7:41
też się trochę boję, ale co zrobić znowu "po" tego już Kochana Polska nie zniesie.