09.02.15, 08:20fot. sxc.hu

Rozmowy ws. Ukrainy. Wyłania się czarny scenariusz: WOJNA!

Wczoraj wieczorem szef litewskiego MSZ Linas Linkevičius na swoim Twitterze umieścił post: "Nie ufam ani jednemu słowu rosyjskiego przywódcy. Są one bezwartościowe, dopóki ich wiarygodność nie zostanie udowodniona czynami". 

Z kolei prezydent Francji François Hollande powiedział: "Doskonale wiemy, jak wygląda dalszy scenariusz, jeśli nie zdołamy znaleźć nie tyle kompromisu, ile porozumienia pokojowego. On ma swoją nazwę. Określa się go mianem wojny". Angela Merkel: "Sukces pozostaje niepewny. Ale warto spróbować. Jesteśmy to przynajmniej winni Ukraińcom".

Hollande i Merkel spotkali się z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym na Ukrainie. W piątek – ze względu na sprzeciw Moskwy bez Kerry’ego – przez pięć godzin rozmawiali z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. W sobotę dyskusja była kontynuowana podczas monachijskiej konferencji na temat bezpieczeństwa, a weekend skończył się rozmowami telefonicznymi przywódców czterech państw tzw. formatu normandzkiego (Francja, Niemcy, Ukraina, Rosja). 

Widać, że negocjacje są trudne. Perspektywa wojny coraz bardziej realna. Co zrobi Europa, gdy okaże się, że Rosja nie wycofa się z Ukrainy? Czy pomoże Ukrainie czy raczej będzie przyglądać się całej sprawie ze swych ciepłych gabinetów? I co najważnienjsze, brak Polski w negocjacjach to dramatyczna sytuacja. Gdy wybuchnie totalna wojna na Ukrainie, odczujemy to i my!

mod/dziennik.pl

Komentarze

anonim2015.02.9 9:31
Dzisiaj przypada 65 rocznica konferencji w Jałcie. Mówimy, że Polska została wtedy zdradzona. Nie zapominajmy jednak, iż Armia Czerwona znajdowała się już kilkadziesiąt kilometrów przed Berlinem, i że było duże prawdopodobieństwo, iż Stalni posunie się dalej, nie można było wykluczyć zagarnięcia prawie całej Europy. Przy tym - co jest zrozumiałe - chciano już jak najszybciej zakończyć tę wojnę. Dziś, w Białym Domu, Angela Merkel ma się spotkać z Barackiem Obamą. Będziemy mogli zobaczyć, na ile Niemcy stały się samodzielnym bytem politycznym, ale i okaże się, czy będziemy mieli "powtórkę z rozrywki".
anonim2015.02.9 9:46
Rosja twierdzi że na Ukrainie niema sowieckich wojsk i należ to wykorzystać. Jeżeli tak, to należy zorganizować w dwóch kierunkach, ofensywę wojskową, oskrzydlającą separatystów wzdłuż granicy z Rosją. Dla bezpieczeństwa ofensywa powinna być oddalona od granic Rosji o ok. 20 km od granicy, aby nie dać Rosjanom żadnego pretekstu. Ukraińcy mają prawo zwalczać terrorystów i Rosji nic do tego.
anonim2015.02.9 10:17
@existenZ,@pawel.nn A potem takie same lewackie mędrki w Niemczech czy Francji ,będą pisały to samo co wy teraz o Litwie czy Polsce.
anonim2015.02.9 10:24
@bogdanusn Pomysł dobry pod warunkiem że Rosja będzie się przejmować jakimiś międzynarodowymi prawami. Po rosyjskiej lekcji z zamordowaniem pasażerów samolotu malezyjskiego mam co do tego wątpliwości. Państwo które prowadzi dyplomację za pomocą czołgów nie będzie specjalnie przejmować się pretekstami.
anonim2015.02.9 10:41
masoneria światowa robi i zrobiła z ludzi zwierzęta, tylko jeść, pić, ruchać co popadnie, egoizmi i zyski tylko kasa i kasa a teraz zabijanie mordowanie, to islamiści to Ukraina, terroryzm, aborcja, eutanazja itd itd można w nieskończoność pisać, i tutaj też jak czytam to widzę takich ludzi, mówicie że tam tzreba mordować Ruskich i separatystów, a czyż oni nie są ludźmi też, a czy Jezus nie kazał miłować waszych nieprzyjaciół?, a co powiesz jak Niemcy podburzą i uzbroją Ślązaków by odłączyli się od Polski, to co będziesz strzelał w Katowice i mordował Ślązaków? i nawołewał by zlikwidować terrorystów ze śląska? a nie piszę tego od tak ale jeśli gospodarczo Niemcy przejeli Śląsk, to i to sie może wydarzyć, w Doniecku przed wojną była taka sama sytuacja z kopalniami jak teraz u nas
anonim2015.02.9 11:27
@wróg publiczny nr 1 Ja ciebie rozumiem ale gdyby przyjąć twój punkt widzenia to okazałoby się że kompletnie niepotrzebnie walczyliśmy w 1939r przeciw Niemcom i V kolumnie. Chciałem też zauważyć że brak oporu przeciw okupantomi w żadnym wypadku nie gwarantuje ci przeżycia, no chyba że jesteś w stanie zmienić mentalność naszych wrogów.
anonim2015.02.9 11:40
Bezwarunkowi pro ukraińscy idioci pierwsi pójdą na front .
anonim2015.02.9 12:38
Winniśmy ruszyć na Rosję razem z Litwą, Gruzją , Białorusią, Czechami, Słowacją i Węgrami. Inaczej będzie to co zawsze.
anonim2015.02.9 13:33
"Kto nie zna historii jest zmuszony na jej powtarzanie" - stara łacińska maksyma. Przypomnijcie sobie unas nazywany "haniebnym" traktat monachijski o oddaniu Czechosłowacji Hitlerowi... i co zatrzymał się.... dopiero 3 lata później na wybrzeżu kanału Lamanche, szykując się do desantu na Anglię. Nie wystarczy mu Ukraina, weźmie jeszcze Litwę Łotwę Estonię Mołdawię Białoruś, umocni się w Słowacji, Węgrzech Bułgarii Serbii w Czechach, później przyjdzie czas na Kazachstan Armenię i niektóre inne kraje Azjatyckie. I tak trup ZSRR powstanie z martwych.