Anja Rubik, pochodząca z Polski supermodelka, pojawiła się na okładce weekendowego magazynu „The Times”. Gwiazda opowiadała o swojej akcji #sexedpl, podczas której prowadzi postępową „edukację seksualną” w Polsce.

Modelka w rozmowie z magazynem przedstawiła Polskę jako kraj prawdziwie zacofany. Co Anja Rubik zdradziła brytyjskiemu pismu?

Według Rubik polskie dzieci często słyszą słowa: „Tego nie dotykaj, tego nie rób”.

"To był sposób wychowywania dzieci w Europie Wschodniej. (...) W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany „przygotowaniem do życia w rodzinie”. Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście, (…) w podręczniku homoseksualizm jest przedstawiany jako choroba, a masturbacja jest znakiem niedojrzałości"

Rubik skarżyła się również na poziom tolerancji dla homoseksualistów, zwłaszcza na prowincji.

"W Warszawie, czy Krakowie niebycie heteroseksualnym nastolatkiem nie jest takie straszne. Ale jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na „leczenie” zamiast cię zaakceptować"-zaznaczyła modelka.

Tysol.pl