22.02.19, 14:45

Ryszard Czarnecki: Muzułmańscy wyborcy wymuszają antyizraelską politykę

Izrael powinien dbać o tych w Europie, którzy mogą być jego przyjaciółmi. W związku z rosnącą liczbą wyborców muzułmańskich kraje Europy Zachodniej nie będą prezentować prożydowskich postaw. Atakując Polskę, Tel Awiw szkodzi sam sobie - mówił na antenie Radia Wnet europoseł Ryszard Czarnecki.

 

,,Mam wrażenie, że rzeczywiście to nie jest kwestia niedouczenia czy braku profesjonalizmu ze strony przedstawicieli Izraela, ale jest to pewna świadoma funkcja, działanie. Tyle, że uważam, że jest to irracjonalne, bo jest to wbrew ich interesowi, bo w szerszym kontekście Grupa V4 - i państwa naszego regionu, mówiąc szerzej - są tą częścią Unii, która jest bardziej otwarta na argumenty Tel-Awiwu i w większym stopniu stara się wykazywać empatię wobec Państwa Izrael, niż to czyni Europa Zachodnia'' - powiedział Ryszard Czarnecki.

,, Ja powiem teraz coś, co głoszę już od lat, pisząc choćby o tym do dwumiesięcznika „Arcana”, że państwa Europy Zachodniej, które zakładały Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, a potem Europejską Wspólnotę Gospodarczą, one przeżyły w ostatnich 15 latach duża ewolucje, od postaw proizraelskich do neutralnych lub sceptycznych. Wzrasta wyraźnie ilość wyborców muzułmańskich na Wyspach Brytyjskich, we Francji, w krajach Beneluxu, krajach Europy Południowej, Niemczech i oni niejako wymuszają na politykach stosunek bardziej sceptyczny do Tel-Awiwu, niż był dotychczas'' - dodał polityk.

,,W tej sytuacji to raczej Izrael powinien szukać sojuszników i troszczyć się o państwa, które na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, forum Parlamentu Europejskiego czy też innych strukturach międzynarodowych zajmują stanowisko bardziej ciepłe wobec Izraela, niż takie kraje, jak Francja czy Niemcy'' - stwierdził dalej.

bb/salon24.pl

Komentarze

Stasio345366342019.03.7 23:25
PIS przyjął już 100.000 muzułmanów!!! K****WA do tego klekają przd Izraelem
Tylko prawda sie liczy.2019.03.20 6:52
Czy ty napewno potrafisz liczyc?
vel2019.02.22 23:49
a u was, swinio antysemicka, kto wymusza antyizraelską politykę? twoj pedal kaczynski, czy ty,smieciu polski?
Tylko prawda sie liczy.2019.03.20 7:01
A ty polakofobie, co masz w glowie.Napewno poza sieczka, tam sie niczego innego nie znajduje, dlatego co mowisz i piszesz to wygwizduje. Faktem jednak jest , ze polakofobia, dreczy cie okrutnie.
droma2019.02.22 18:01
to sa kupcy ,ale tandetni,zobacz prace polakow nowym jorku ,u zydow :oszukanstwo ,wyzysk,chamstwo ...
vel2019.02.22 23:50
to po co swinei tepe o prace prosza nas? bo polaczki sa.
Johan2019.02.22 17:30
dobrze Pan mówi, we Francji ta nagonka na Żydów już się rozkręca. Szkoda, że mają taki wredny charakter, bo można by było z nimi inaczej świat poukłądać, ale jak mówi król Salomon, że oni są narodem kupieckim to zachowani mówi samo za siebie. Dla kupca nie ma honoru, racji, czy sprawiedliwości, liczy się tylko ZYSK i nic poza tym. A szkoda !!