22.11.19, 10:50Screenshot Youtube

Ryszard Terlecki: Głosowanie można było przerwać

Pani marszałek nie kierowała się głosem wystraszonych posłanek” - powiedział dziś szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki komentując głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa, które zostało anulowane i powtórzone.

Choć opozycja mówi, że doszło do skandalu i zapowiedziała złożenie wniosku o odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a nawet zawiadomienie prokuratury, Terlecki podkreślił, że podobne sytuacje miały miejsce wcześniej i głosowania również powtarzano.

W trakcie głosowania miały mieć miejsce problemy z maszynkami do głosowania, w związku z czym marszałek Sejmu podjęła decyzję o jego anulowaniu. Była zaskoczona protestami opozycji, ponieważ wcześniej, przed głosowaniem, również po tej stronie pojawiały się skargi na działanie systemu do głosowania.

Na podstawie oceny sytuacji uznała, że głosowanie trzeba powtórzyć” - poinformował Ryszard Terlecki w trakcie spotkania z dziennikarzami. Dodał, że głosowanie anulowano na prośbę posłów:

Tak samo jak pani marszałek przerwała na życzenie posła Szczerby. Jeden poseł żalił się, że nie mógł oddać głosu i marszałek Witek powtórzyła głosowanie. Dokładnie ta sama sytuacja”

- mówił szef klubu PiS.

Zaznaczył, że to nie głosy posłanek o możliwości przegrania głosowania wpłynęły na decyzję marszałek Sejmu, bo nikt nie wiedział, czy głosowanie poszło po myśli PiS. Podkreślił:

Nie było potrzeby reasumpcji głosowania, bo ono jeszcze trwało i można było je przerwać”.

Powiedział też, że przewaga PiS byłana tyle bezpieczna, ze nie istniało zagrożenie przegranej.

Odniósł się także do wspomnianych wniosków opozycji i ocenił, że są one „niepoważne”.

dam/TVP Info,PAP

Komentarze

?2019.11.22 15:20
O co jest ta awantura? że PiS wygrał głosowanie mając większość głosów w sejmie? Ludzie ochłońcie nieco, jakie to ma znaczenie dla waszego życia czy oni przyciskali jeden raz czy dwa razy bo za pierwszym część nie poradziła sobie ze sprzętem
lady chapel2019.11.22 15:37
białoruskie standardy w polskim parlamencie (czyt. bajzlu) w wykonaniu PiS (czyt.PZPR+)
anonim2019.11.22 13:32
Po prostu PiS głosuje tyle razy, aż wygrają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lady chapel2019.11.22 13:25
mozna tez bylo tyle buciora nie wciagac... https://youtu.be/lbArbZLEX80
MirekT2019.11.22 13:02
Terlecki ty ćpunie, anulowaliście, bo Pisowi wynik nie pasował !!!!!
hm2019.11.22 12:48
Marszałek ma rację było tak jak mówi, jedno głosowanie było przerwane na wniosek Szczerby bo latał po sali z kartą jak wszyscy już zagłosowali że on nie mógł bo coś nie działa i Witek czekała i jeszcze raz powtórzyła formułkę proszę wcisnąć... a w czasie następnego głosowania, gdy zapytała czy wszyscy już zagłosowali powstał na sali rumor z każdej strony zgłaszano problemy, więc nie liczyła głosów tylko powtórzyła instrukcję obsługi, poprosiła żeby jeszcze każdy sprawdził czy wszystko u niego działa poprawnie i zagłosował ponownie. No wielka afera, kryminał! Opozycja wytropiła to zdanie że musimy powtórzyć bo przegramy i odwróciła kota ogonem ogłaszając że PiS przegrał i dlatego powtórzyła i że PiS głosuje dotąd aż wygra, ciekawe tylko po co to im skoro mają przewagę i mogą wygrać normalnie a nie za pomocą sztuczek. To że Witek nie znała wyniku ani nikt inny oczywiście się nie liczy, podobnie jak to że nie tylko PiS chciał powtórzyć
bezlitosny internauta2019.11.22 11:56
Nie "przerwać" tylko anulować. I nie - nie można było. W alterświecie, w którym Fronda nie jest propagandową tubą Nowogrodzkiej nagłówek wyglądałby tak: "Marszałkini Witek ma kłopoty. Sprawa w prokuraturze. PRZECZYTAJ!"
Micek2019.11.22 12:27
Nie zabrakłoby też SKANDAL w tytule
Urszula2019.11.22 11:33
Upiór Luwru się odezwał.
PiSS na PiSS2019.11.22 11:26
Nie próbuj tłumaczyć tego oszustwa, paskudny trollu!!! Wszystkie media (poza pisowskimi) pokazują jak było! Wy kundle, po prostu inaczej nie potraficie. Oszustwa, kłamstwa i manipulacje, macie we krwi i w statucie partii!!!
Torchwood2019.11.22 11:24
Republika bananowa PiS - jak wynik głosowania się nie podoba, to się je anuluje, i powtarza do skutku.
Dam2019.11.22 14:25
Nie pierwszy raz, jak tak zrobili.
Ja2019.11.22 11:14
Celowo mieszają jak mogą!!! ŁoPOzycja.