25.02.19, 20:04Zdj. Youtube, Twitter/Kancelaria Premiera (edytowane)

Rząd PiS jak... Rocky Balboa? Mocne przemówienie premiera

"Chcemy, właśnie tak jak ten Rocky (…) Ile tam było tych części, chyba z pięć czy sześć? To tylu kadencji też chyba możemy sobie życzyć"- powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas gali Człowiek Roku Strefy Wolnego Słowa. 

Szef polskiego rządu odebrał w poniedziałkowy wieczór tytuł Człowieka Roku "Gazety Polskiej". Wyróżnienie polityk odebrał przy akompaniamencie odegranego przez orkiestrę motywu z filmu "Rocky". Morawiecki podkreślił, że tytuł odbiera w zastępstwie całego rządu PiS.  Premier Morawiecki rozpoznał również utwór z filmu i do niego nawiązał. 

"Rząd PiS, trochę jak filmowy Rocky, próbuje walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych; chcemy tylu kadencji, ile części miał „Rocky”- podkreślił. 

"Nie chcemy być gdzieś tam w kącie, nie chcemy mieć programu minimalistycznego, nie chcemy tylko służyć za worek treningowy, tylko chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą, wielką Polskę"- zapewnił szef polskiego rządu. Mateusz Morawiecki zwrócił się do przedstawicieli Klubów "Gazety Polskiej". Jak podkreślił premier, są oni na pierwszej linii frontu” i bronią tej linii w trudnych czasach.

"Wytyczacie też drogę ku naszym aspiracjom, ambicjom, bo jesteśmy ambitni w naszych zamiarach wobec Polski i chcemy, właśnie tak jak ten Rocky (…) Ile tam było tych części, chyba z pięć czy sześć? To tylu kadencji też chyba możemy sobie życzyć"-wskazał. 

Polityk wyraził przekonanie, że drugs kadencja rządu będzie "fundamentalnie ważna" i naznaczona "dodatkowym wysiłkiem", który miałby prowadzić do dokończenia oraz utrwalenia naprawy Rzeczypospolitej. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

bea2019.02.26 7:11
Brawo Panie Premierze Zwyciezymy Bog Honor Ojczyzna motto Prawicy Zjednoczonej
Stachu2019.02.26 7:49
Zechciej łaskawco wypowiadać się wyłącznie we własnym imieniu.
Mateusz Jeglinski2019.02.26 11:24
Ty też.
Stachu2019.02.26 6:59
A rzeczywistość skrzeczy: W piątek 15 lutego Jarosław Kaczyński wezwał premiera na rozmowę w cztery oczy. – Oskarżył Morawieckiego o organizowanie „irańskiego szczytu” za plecami prezesa. Dowiedział się o nim dopiero wtedy, gdy przygotowania szły pełną parą i nie dało się odwołać szczytu – mówi ważny polityk PiS. Kaczyński, tak jak opozycja, jest przekonany, że szczyt był klapą. Polacy zapamiętają ponaglenia amerykańskich polityków dotyczące restytucji mienia żydowskiego i zdanie szefa izraelskiego MSZ o Polakach, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Morawiecki bronił się, zwalając winę na Jacka Czaputowicza. To szef MSZ miał przywieźć pomysł szczytu z USA, zauroczony tym, że mógł spotkać się tam na kolacji z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo. Kalkulacja była taka, że w zamian za szczyt w Warszawie Amerykanie zwiększą liczbę swoich żołnierzy w Polsce. Jednak Pentagon wydał komunikat, że żadne ustalenia w tej sprawie nie zapadły.
GaGaChwałaBohateromSakiewicza2019.02.25 23:13
Znowu władzolizus Sakiewicz wydrukował dyplomy i rozdawał rządzącym na żałosnej gali, żeby państwowe zakłady finansowały sakieowczowego brukowca zamieszczaniem reklam produktów gospodarki socjalistycznej. Marionetka żoliborskiego konusa Człowiekiem Roku... Małym ludziom władza odbiera poczucie wstydu.
alik2019.02.25 21:32
Ale chodzi o poziom aktorstwa ? bo przecież Rocky Balboa to filmowa fikcja
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.25 21:19
Koalicja opozycji + WIOSNA = koniec PiSobolszewickiego nierządu ...i koniec bankstera z głupkowatym uśmieszkiem na powyższym zdjęciu