19.06.21, 12:04Fot. screenshot - TVP Info

Sąd przychylny dla Nowaka. Zażalenie prokuratury odrzucone

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że warszawski Sąd Apelacyjny odmówił przyjęcia zażalenia prokuratora ws. Sławomira Nowaka. Prokuratura nie zgadzała się z możliwością zamienienia aresztu na poręczenie w wysokości miliona złotych.

Wczoraj Sąd Apelacyjny zdecydował o odmowie przyjęcia zażalenia prokuratury w sprawie byłego ministra w rządzie Donalda Tuska, Sławomira Nowaka, któremu postawiono 17 zarzutów dot. korupcji, prania brudnych pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Prokuratura zaskarżyła decyzję sądu z 2 czerwca, w myśl której tymczasowy areszt wobec Nowaka może zostać warunkowo zamieniony na kaucję w wysokości miliona złotych.

Na konto prokuratury kaucję w ub. czwartek wpłaciła córka byłego polityka. Prokuratura odmówiła wówczas przyjęcia pieniędzy, czekając na decyzję ws. złożonego zażalenia.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarży wczorajszą decyzję Sądu Apelacyjnego. W ocenie śledczych „„odmawiając przyjęcia zażalenia, Sąd unika merytorycznego odniesienia się do ważkich argumentów, które przemawiają za utrzymaniem aresztu wobec Sławomira N. w interesie skomplikowanego międzynarodowego śledztwa dotyczącego zorganizowanej międzynarodowej grupy”.

Podejmując decyzję o odmowie przyjęcia zażalenia sekcja zażaleniowo-wnioskowa SA uznała, że oskarżycielowi publicznemu nie należy się środek odwoławczy, ponieważ został zastosowany areszt, o który wnioskował.

Innego zdania jest jednak prokuratura.

- „Decyzja Sądu Apelacyjnego w Warszawie jest sprzeczna z art. 426 par. 2 kodeksu postępowania karnego, który stanowi, że takie zażalenie przysługuje wszystkim stronom, a więc zarówno prokuraturze, jak i podejrzanemu”

- powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

kak/PAP, RadioZET.pl, wPolityce.pl

Komentarze

Dona2021.06.20 9:25
Skąd wzięła córka Nowaka milion? Z dróg remontowanych przez Sławka. Jedno jest pewne, to patologiczna rodzina, jakich pełno w opozycji. Radzę popatrzeć na miasta zarządzane przez PO- przykład Łódź , setki milionów , może już miliardy długu ze Zdanowską. Dlatego POLACY nie dawajmy tym złodziejom pieniędzy, bo przemielą wszystko. Ilu jeszcze Kropiwnickich musimy tolerować. ONI SIĘ NIE ZMIENIAJĄ - ONI TYLKO ZWIĘKSZAJĄ SWÓJ OBSZAR WPŁYWÓW ......
gośc2021.06.20 9:14
Młoda osoba dysponuje milionem złotych i poręcza za swojego ojca, prokuratura ma instrumenty w ręku, by zweryfikować, skąd te środki finansowe znalazły się w jej dyspozycji
ala2021.06.20 9:13
Córka Sławomira Nowaka wpłaciła poręczenie za swojego ojca. Polacy zadają sobie pytanie, które wybrzmiewa również w przestrzeni publicznej – skąd tak młoda osoba dysponowała takimi środkami. Może Tusk odpowie.
Filip2021.06.19 15:46
Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Austriak Gerard Birgfellner w prokuraturze zeznał, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę na kwotę 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej, w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim. Czyli Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński złamali prawo, co potwierdziła kontrola Najwyższej Izby Kontroli. Wszystkie afery związane z PiS-em są ujawniane przez niezależne media, a nie przez powołane do tego służby. PiS kryje własne afery przed społeczeństwem. W przypadku sprawy Sławomira Nowaka Zbigniew Ziobro w ciągu 9 miesięcy nie potrafił sporządzić aktu oskarżenia. Na Ukrainie Sławomir Nowak nie ma postawionych zarzutów. To są podwójna standardy!
Ala2021.06.20 4:37
Kolego, sprawiasz wrażenie inteligentnego, budując zdania wielokrotnie złożone. Jednak cechą człowieka rozumnego nie jest forma, a treść. Pisz budując zdania co najwyżej dwukrotnie złożone. Albo pisz po trzeźwemu. Ciebie po prostu nie da się czytać.
Filip2021.06.20 5:56
W twoim wpisie koleżanko brak jest treści merytorycznych. Napisz jakie masz zastrzeżenia do treści mojego wpisu. Domyślam się, że jesteś zwolenniczką PiS-u i denerwują cię wpisy krytyczne w stosunku do tej partii.
gośc2021.06.20 9:26
Ty kiedykolwiek byłeś normalny? Oglądasz TVNienawiści 24, to nic dziwnego!
rychu2021.06.19 14:26
A dla kogo może byc przychylny sanhedryn
gość2021.06.20 9:16
Nowak wie dużo na temat każdego popapranca,boją się i bronią cwaniaków.
katolik2021.06.19 12:08
Bahrajn-- po szczepieniu chemią genetyczną 60 % społeczenstwa, ludzie masowo choruja, teraz to dopiero wstrzyknięty wirus robi spustoszenie w ich organizmach