14.10.13, 13:07fot. Free Digital Photo

Sąd uznał, że słowo "Allah" mogą używać tylko muzułmanie

O sprawie pisze portal Wprost.pl. Chodzi o sprawę Chrześcijan, którzy przekonywali przed sądem, że używają słowa "Allah" od dziesięcioleci, a orzeczenie gwałci ich prawa.

W 2009 r. rząd zakazał katolickiej gazecie "The Herald" używania słowa "Allah" w odniesieniu do Boga. "Redaktor naczelny pisma, wielebny Lawrence Andrew pozwał rząd i wygrał. Orzeczenie spowodowało wybuch zamieszek na tle religijnym. Najnowszy wyrok jest efektem rządowej apelacji".

Sąd uznał, że "używanie słowa Allah nie jest integralną częścią wiary chrześcijańskiej", dlatego chrześcijanie nie mają prawa używać słowa "Allah".

Zdaniem muzułmanów, chrześcijanie mogą używać zamiast "Allah" malajskiego słowa "Tuhan".

sm/Wprost.pl

Komentarze

anonim2013.10.14 13:18
Nie widzę problemu, Allach to tylko zastępcza nazwa dla szatana, teraz będzie można powrócić do oryginału.
anonim2013.10.14 14:08
Episkopat Polski poparł Ubój Rytualny. Za pewne po naciskach Bergoglio, który obiecał się wstawić za Żydami w Polsce. Super fajnie, niedługo Episkopat poprze usuwanie Krzyży z Kościołów i zamienianie ich tymi diabelskimi symbolami: http://biblicalfalseprophet.com/2013/07/28/new-style-of-cross/ ps. nie znam tej strony, ani nie popieram jej treści (bo nie wiem co tam jest), daję link bo są tam obrazki Begogliego z nowym "krzyżem". Jest ich znacznie więcej, poszukajcie tylko Pope New Cross itp. TO NIE JEST FOTOMONTAŻ.
anonim2013.10.14 16:32
@mikolodz Idź dziecko na onet i nie kombinuj, bo ci to szkodzi.
anonim2013.10.14 17:32
Fajnie być sędziom. Można ogłaszać różne absurdalne wyroki typu słowo Allah mogą używać tylko muzułmanie, albo że aborcje można nazywać morderstwem dzieci, ale tylko tak ogólnie. Klawy zawód.
anonim2013.10.14 17:39
*sedzią
anonim2013.10.14 21:55
Umiera imam. Staje u wrót nieba, otwiera św. Piotr. Imam na to: - ale jak to? to katolicy mieli rację? ale... ale... gdzie Allah? Piotr na to: a nieeee.... no Allah jest, ale wyżej, najwyżej! - Ufff... westchnął uspokojony Immam, ale sie wystraszyłem, że nie miałem racji. Mogę tam pójść??? - Jasne odpowiada Piotr. Imam wchodzi do przepięknej sali, widok boski! Zachwycony rozgląda się i.... Wychodzi do niego Jezus. - Jak to??? - krzyczy - przecież miał tu być Allah! - spokojnie - odpowiada Jezus - nie denerwuj się przyjacielu, jest, ale wyżej, u Boga Ojca! - ufff.... pomyslał imam. Kamień z serca! Idzie wyzej i spotyka Boga Ojca. Lekko zdenerwowany pyta, czy jest tu Allah??? - Bóg Ojciec odpowiada, ależ oczywiście dziecko, że jest! Pomyślał, że Bóg Ojciec zaprowadzi go do niego, jak w poprzednim przypadku, że Allah jest najwyższym w niebie, zniecierpliwiony więc czeka na wytyczne Boga Ojca.... Tymczasem: - Allah!!! - woła z klaśnięciem w dłonie Bóg Ojciec - przynieś dwie herbaty!!! haha :P tak będzie :D