24.07.21, 14:00Fot. volganet.ru via Wikipedia, CC 3.0 / kremlin.ru, CC BY 4.0

Sakiewicz: Trzeba zbroić armię i budować sojusze

Dokument, który 12 lipca bieżącego roku ogłosił prezydent Rosji Władimir Putin, nie tylko neguje suwerenność Ukrainy i prawo tego narodu do samostanowienia, lecz także jest wyrazem bardzo agresywnej postawy wobec Polski. Można dyskutować, czy jest to testament odchodzącego watażki, czy uzasadnienie imperialnej polityki na ostatnie lata jego rządów. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy mieć się na baczności, zbroić armię i trzymać się jedynego realnego sojuszu z USA, nawet jeżeli ten układ bywa czasem bardzo trudny ze względu na arogancję amerykańskich polityków. Amerykanie, jeżeli myślą o realnych wpływach w tej części świata, też powinni trzymać z Polską, ale jak to bywa w przypadku superimperiów – stać ich na poważne błędy.

W dokumencie Putina jest jeden niezwykle ciekawy element myślenia, który powoduje, że Rosjaninowi trudno będzie zrozumieć Europejczyka, a Europejczyk może nieprzyjemnie obudzić się jako Rosjanin. Putin podważa istnienie narodu ukraińskiego czy białoruskiego na podstawie mniej lub bardziej celnych wniosków płynących z historii tego regionu. Przynależność do narodu w myśli imperialnej Rosji zależy bowiem od decyzji władcy. W tradycji polskiej był to po prostu wybór i ani decyzja władcy, ani pochodzenie tego nie przesądzały. Zbyt to niebezpieczne dla totalitarnych władców. Dlatego rusyfikowano bezwzględnie podbite ziemie, dowolnie poszerzając definicję członka narodu. W XVII i XVIII wieku, na początku ekspansji Moskwy, miała to być wspólnota ziem ruskich, później wspólna religia. Gdy wkroczyli na obszary krajów katolickich i protestanckich, spoiwem była już tylko przynależność do rasy, czyli Słowian. Rosjanie i dzisiaj próbują stawiać się na czele państw słowiańskich, ale wychodzi im to coraz gorzej, choćby ze względu na zacofanie cywilizacyjne i gospodarcze w stosunku do Polaków, Czechów, Chorwatów itd. Najdalszym pomysłem jednoczenia świata przez władców z Kremla była doktryna Lenina – podboju świata przez Moskwę w imię nowej komunistycznej religii. Doktryna ta doznała poważnego oporu nad Wisłą po klęsce armii sowieckiej w wojnie z Polską, a runęła w latach 60. po konflikcie Moskwy z Pekinem. Dzisiaj mimo sojuszu Rosji i Chin wpływy rosyjskie w Azji kurczą się na rzecz tych ostatnich.

Putin nakreśla taki obszar zainteresowań Rosji, który jest realny. Realna w jego planach jest walka o podporządkowanie sobie Ukrainy i Białorusi. Oczywiście może to być bardzo niebezpieczne dla małych krajów na pograniczu tej walki, czyli Bałtów, Mołdawii i Gruzji. Koncepcja uznająca Moskwę za pana narodów ruskich jest starą doktryną Romanowów, ożywioną na krótko w czasie II wojny światowej przez Stalina, który chciał uchronić ZSRS przed rozpadem wywołanym atakiem Niemiec. Po pokonaniu Hitlera Stalin próbował łączyć ją z komunistycznym internacjonalizmem, co udało się jednak na bardzo krótko. Jeżeli Rosja ostatecznie zapanuje na ziemiach ruskich, wróci do koncepcji pansłowiańskiej, zagrażając bytowi Polaków i Czechów, a także Słowian południowych i zachodnich. Te apetyty aż nadto widać w wypowiedziach Putina i jego doradców. Dzisiaj Polska i Zachód są na razie stawiane jako przeszkoda w jednoczeniu wielkiej Rosji. Warszawa nie ma tu wyboru, bo każda opcja (zarówno wycofanie wsparcia dla aspiracji wolnościowych Ukraińców i Białorusinów, jak i starcie z Moskwą tymi siłami, które do niedawna mieliśmy) będzie dla nas zgubna. Trzeba więc zbroić armię i budować sojusze, nawet kiedy nie są one łatwe. To uchroni pokój i pozwoli żyć nam i sąsiadom w wolności.

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 29; data: 21.07.2021.

Komentarze

Fumfel2021.07.25 23:52
Z kim ty biedny człowieku chcesz budować sojusze ? chyba tylko z neobanderowską ukrainą ? Nikt inny poważnie was nie traktuje.
gumowa kaczka2021.07.25 18:36
dobrze ,że z tymi sojuszami idzie znakomicie
PRAWDA2021.07.25 15:11
Rosja dalej walczy o Wielkiego Imperialnego ,,Mocarstwa ---Rosja bez Ukrainy nie bedzie mocarstwem światowym dlateego walczy o podbicie Ukrainy potem Polski ===nazywa Nas tzn Ukraine i Polske dalczymi terytoriami Rosji ==
Monika2021.07.25 10:45
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://cutt.ly/monika89
Nina2021.07.25 13:00
Spotkaj się ze mną Moniko. Zleje tobie goły tyłek skórzanym pasem tak mocno, że przez miesiąc nie usiądziesz!!!
Filip2021.07.25 10:09
Antoni Macierewicz zmienił lokalizację wielu jednostek wojskowych umieszczając je przy wschodniej granicy. Chodziło o przypodobanie się elektoratowi głosującemu na PiS. Jednostki te tworzyły w tych rejonach nowe miejsca pracy. Jednak w przypadku agresji, armia rosyjska okrążyłaby te jednostki, pozbawiając je możliwości walki. Jarosław Kaczyński chce dokonać zakupu 250 czołgów "Abrams" za 24 mld zł, mając nadzieję na uzyskanie w zamian zgody Amerykanów na przyjęcie TVN-u. W przypadku dokonania tego zakupu brak będzie w Polsce serwisu do tych czołgów. Eksperci ewentualną decyzję o zakupie tych czołgów uznali za sabotaż. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyński zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Przejęcie TVN-u przez PiS ma nie dopuścić, żeby takie informacje przedostały się do wyborców. W 2015 roku politycy z PiS-u głośno krzyczeli o Polsce w ruinie, ale to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza.
Jakub2021.07.24 22:26
Cenzorze Wolnego Słowa, wynocha! Przy okazji do Macierewicza. Macierewicz! gdzie jest Raport Podkomisji Smoleńskiej na temat wyjaśnienia okoliczności śmierci polskiej delegacji wraz z Prezydentami w Smoleńsku 10.04. 2010r.? Obiecałeś jego opublikowanie w lipcu br. Jeszcze 6 dni. Co prawda to mówiłeś o połowie lipca. Jak ci nie wstyd tak długo ciągnąć sprawę, zwodzicielu.
Prawda2021.07.24 21:11
Polska powinna natychmiast zwiekszyc na Uzbrojenie do 6 procent PKB inaczej jak w 1939 roku ==
Anonim2021.07.24 20:22
W jaki sposób zbroić Polskę ? Czym ? Skupując złom od USA ? Jakie sojusze Polska chce zawierać ? Z Zachodem ? Takie jak przed II Wojną Światową ? Z NATO już zawarła . A co on da to się okaże . Z Polską nikt się nie liczy . Ostatnio na jakieś tam obrady w NATO Polaków nawet nie zaproszono . Polska jest bezbronna i im szybciej Polacy to zrozumieją tym lepiej dla nich . Z kim Polacy chcą walczyć ? Z jakim wrogiem ? Domyślam się , że z Rosją , gdyż z innymi sąsiadami raczej nie .A Rosji się nieźle narazili swą rusofobią i polityką zagraniczną . Na razie cisza gdyż jest inny temat . Cowidek . Już tak Ruskimi nie straszą .Jeden zrobił wyłom w tej narracji . Trzeba się zbroić by dać swojakom zarobić ? Tak jak w przypadku niesprawnych respiratorów ?
Armagedon2021.07.24 20:19
Sakiewicz nam nie tylko potrzeba licznej ok;250-300 tys zawodowej armii uzbrojonej po zęby.Potrzeba nam taktycznych pocisków nuklearnych jak powietrza.Masz jakieś wątpliwości że Putin jest w stanie użyć ich punktowo bo ja nie mam żadnych .Na dziś nie spełniamy żadnego warunku prócz mięsa armatniego,Dlatego zamiast pleść dyrdymały zacznijcie naprawdę myśleć Oczywiście znacznie większa dostępność do broni a nie rozbrojenie właściwie mało gdzie spotykane.też jest tak naprawdę konieczne
Jakub2021.07.25 0:14
do Armagedon. Jeden z w miarę rozsądnych głosów dlatego piszę. Kwestia 300-o tysięcznej armii (nie wiem czy nie 500 tys. lub więcej z dobrze przeszkoloną rezerwą) powinna być rozważana ale przedtem należy zbadać, czy Polacy dostrzegają zagrożenie kacapskie również dla Polski i jaka część populacji chciała by bronić swego kraju w wypadku ataku a przedtem ponosić trud szkolenia i dodatkowych podatków na obronność. Trzeba by też dowiedzieć się, czy wojsko zawodowe a szczególnie korpus oficerski zawodowy i rezerwy (wywodzące się z wojska komunistycznego podległego Sowietom) były by wierne swej Ojczyźnie w przypadku ataku na nią wojsk obecnej kacapii. To "wywodzenie się" dotyczy również wychowywania młodszych roczników oficerskich przez komunistycznych nauczycieli pod "delikatnym" okiem służb komunistycznych, spoufalonych np. w CEK NATO ze służbami kacapskimi FSB, które ich często odwiedzały (dopiero pan Misiewicz w raz z Żandarmerią musiał przerwać ten proceder gdy PiS doszedł do władzy). __ By nie okazało się, że podczas najazdu kacapskiego, większość wojska wraz z amerykańskim "złomem" przejdzie za Bug i podda się kacapom. Do tego może doprowadzić obecna sytuacja polityczna w Polsce, ciągnąca się od czasu pierwszego rządu PiS i pogłębiająca się jeszcze po tragedii smoleńskiej. __ Pociski nuklearne. Wydaje mi się, że w obecnym czasie taka broń własna nie jest możliwa do pozyskania, choć mogę się mylić. Wydaje mi się, że polskie władze powinny zabiegać o dostęp i szkolenie w NATO-wskim programie nuclear sharing, jednocześnie czyniąc starania o zakup nośników broni będącej dostępnej w tym programie. Jednocześnie należało by wypracować metodę politycznego nacisku na USA w/s stałych gwarancji gotowości użycia arsenału amerykańskiego w naszej obronie. Wg mnie, sprawa większej dostępności broni palnej wśród ludności nie przyczyni się do wzrostu obronności. Czasy pospolitego ruszenia dawno się skończyły i np. jakaś obrona kilku domków z żonami, dziadkami i dziećmi przez kilku mężczyzn z pistoletami lub sztucerami przed np. oddziałem rozpoznawczym regularnej armii zakończy się dla obrońców i tych, których będą bronić Armagedonem. Co innego, osada z bunkrami broniona przez wyszkolony i odpowiednio wyposażony oddział lekkiej piechoty (choćby WOT), choć w dalszym ciągu czarno to widzę. Własna broń może tylko posłużyć do nauczenia się celnie strzelać, pod warunkiem, że w okolicy jest strzelnica. A jeżeli jest to może mieć też broń do wypożyczenia.
Grzegorz2021.07.25 11:50
Boże co IDIOTYZMY. MEGALOMANIA wyłazi z Was uszami i nosem.
Jakub2021.07.26 21:28
Grzegorzu, do której klasy chodzisz? Ja rozumiem, że jesteś jeszcze za młody by zrozumieć co piszę do Armagedona a już zupełnie brak ci wiedzy by podjąć dyskusję. Dlaczego więc w ogóle piszesz?
To jarosław o tym nie wie?2021.07.24 19:42
Sakiewicz dopiero dzisiaj mu o tym powiedział ?
Anonim2021.07.24 18:57
Rządzą nami dyletanci i złodzieje!!!!!!! I efekt mamy !!!!!!!!
Pewnie tego nie wiesz, ale2021.07.24 17:28
𝐰𝐨𝐫𝐝𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬.𝐜𝐨𝐦 jest opłacany przez żyda oligarchę i kolesia Putina Romana Abramowicza! PAMIĘTAJ, że 𝐰𝐨𝐫𝐝𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬.𝐜𝐨𝐦 to SZCZEKACZKA KREMLA! ----------------
Anonim2021.07.24 19:07
W stanie wojennym Holoubka z mównicy zaatakował partyjny aparatczyk nazwiskiem Damski. Obrażał artystę, przede wszystkim, że Żyd. Zrobiła się cisza. Wtedy Holoubek również z mównicy powiedział: »Proszę państwa, wiele chu jów już w życiu widziałem, ale damskiego po raz pierwszy«”.
Anonim2021.07.24 16:43
Głupota Polaków zaczyna być głośna – jak świat długi i szeroki… .............. https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/
bogdanus2021.07.24 16:31
Ukraina nie postawiła się Rosji z tond przewaga Rosji. Przykład, Afganistan jest bardziej bitnym narodem i Rosja czy USA przegrali. Ukraina jest skorumpowana przez Moskwę i tak naprawdę niema zbytniej motywacji do obrony swojego narodu.
Palestyna2021.07.24 15:38
Patrząc na realizację programu modernizacji technicznej naszego wojska...to prężnym krokiem idziemy w kierunku '39 roku, niestety...
Anonim2021.07.24 15:22
PIS buduje sojusze wylacznie z bracmi z Izraela i wujkami z USA, Efekty takie ze chca od nas coraz wiecej pieniedzy.
Kibuc Po11... im. Yitzhak Shamir2021.07.24 15:24
Nadaje wam towariszcz jewrej honorowe członkostwo! K urwy jak wy antypolskie mile widziane u nas.
2021.07.24 15:09
Następny STRASZAK!!! ...
Kibuc Po11... im. Yitzhak Shamir2021.07.24 14:59
ma otwarte zapisy. I-szy Sekretarz kibucu Jan Hertrich-Woleński (rat) oraz jego przyduupas do dupczenia Lech Keller-Krawczyk (shit) namawia wszystkie mendy antypolskie, antykatolskie, anty-wsioryba do zapisów!
Skrzypek na dachu2021.07.24 14:54
Brawo Turcja . Brawo Japonia . Brawo Brazil . Brawo Poludniowa Korea . Moze jeszcze Hindusi przysla wojska troche .
Kibuc Po11... im. Yitzhak Shamir2021.07.24 14:57
Macie towariszcz jewrej od nas ledykimacje nomier 3
Alekz77 oraz2021.07.24 14:47
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Alekz772021.07.24 14:46
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
Alekz772021.07.24 14:38
O "wartości" sojuszów z państwami zachodnimi to aktualnie najboleśniej przekonuje się Ukraina bo Polska już to przerabiała z Anglią, Francją w 39 oraz w Jałcie jak razem z USA sprzedano Polske na pół wieku w łapy Stalina, więc chyba trzeba liczyć na siebie bo sojusze ze zdrajcami w dzisiejszych czasach są praktycznie bezwartościowe
Miałki, zdegenerowany i sprzedajny Zachód2021.07.24 14:35
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Miałki, zdegenerowany i sprzedajny Zachód2021.07.24 14:34
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Miałki, zdegenerowany i sprzedajny Zachód2021.07.24 14:33
Dzisiejsi młodzi Francuzi, Niemcy, Anglicy to sami by się szybciutko poddali bez jednego wystrzału... no chyba że we własne gacie... Sojusze ze sprzedajnym Zachodem są warte tyle co papier na którym je spisano... NAPEWNO NIKT NA ZACHODZIE NIE BĘDZIE CHCIAŁ UMIERAĆ ZA GDAŃSK... i czy bedą poobrażani czy nie to nie ma znaczenia (nie będą obrażeni jak bedziemy ich kolonią i podporządkowaną bananową republiką zarządzana przez namiestników...). A jak narazie to PKB całej zdziadziałej Rosji (która nawet nie jest cieniem dawnego ZSRR) jest mniejsze niż miasta Nowy Jork.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:32
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:28
Putin i Merkel to Azymuty Komunistyczne rzekomo prawicowych Anarchistow z Konfederacji.
Po 11 ... "patriota z Polinu" pisze CYT.:2021.07.24 14:26
"Podarował to Ziutek Słoneczko. Lekką ręką podarował Śląsk, Wrocław, Szczecin, Elbląg i Opole. To był podarunek. Oewnie nie wiedziales, ze „festung Breslau” to nie AK zdobyla tylko ktos calkiem inny?' . . .
Po11 ...2021.07.24 14:24
Tak przyznaje, jestem skończony! Fronda jest moim narkotykiem a ja nałogowcem i jak każdy nałogowiec zatraciłem wszelką godność, poczucie wstydu i szacunek do samego siebie. Byleby tylko rzygnąć nienawiścią na Frondzie. Z poważaniem: prof. dr Jan Hertrich-Woleński, Loża Polin.
Krakus z Radomia chuj obrzezany pisze CYT.:2021.07.24 14:24
"Pokaż sojusznzików, których już nie mamy..." - - - - - - - - - - - JUŻ SPIESZĘ z ODPOWIEDZIĄ! - - - I tak: Tusk zapewnił Polsce dozgonną przyjaźń ze Zw. Radzieckim wersja "Putin 01"! I już tej przyjaźni NIE MA! Ale za to wrak jest!
Po 11 ...2021.07.24 14:22
Polska ma tylko jedną drogę do wolności i bezpieczeństwa. Konsolidacja z krajami zachodniej Europy i sojusz z USA. "Polityka" PiS oddala nas od cywilizacji europejskiej i skłóca z USA. To oczywiste realizowanie polityki Kremla. Powiem wprost: To zdrada! To zdrada!!! To nikczemna ZDRADA!!!
Krakus2021.07.24 14:22
Na razie Macierewicz rozbroił armię, a PiS nas skłócił z całym światem. Papierowy sojusz mamy z... Węgrami :D :D :D
Karkus2021.07.24 14:34
Na razie Tusk rozbroił armię, a Tusk nas skłócił z całym światem. Papierowy sojusz Tuska mamy z... LGBT Brukselą :D :D :D
Krakus2021.07.24 16:11
Srogie piguły bierzesz :D :D :D
krakus2021.07.24 19:51
Srogie piguły bierzesz :D :D :D krakus żydzioru
Żydek Grizzly srający ze strachu2021.07.24 14:18
z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
bękart wojny2021.07.24 14:17
Tak przyznaje, jestem skończony! Fronda jest moim narkotykiem a ja nałogowcem i jak każdy nałogowiec zatraciłem wszelką godność, poczucie wstydu i szacunek do samego siebie. Byleby tylko rzygnąć nienawiścią na Frondzie. Z poważaniem: dr had elektryk-teoretyk Lech Keller-Krawczyk.
bękart wojny2021.07.24 14:19
nie podszywaj się pod mój nick żydowska szumowin0
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk2021.07.24 14:22
wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Grizzly2021.07.24 14:17
Ruskie trolle kwiczą już na tym forum, zapamiętajcie ich!
bękart wojny2021.07.24 14:13
kolejny pisowski przygłup dołączył do pisowskiego przygłupa Syriusza-Wolskiego, już dwóch bohaterów maszeruje na Moskwę, żyd i Ukrainiec, oprawę medialną wojny zapewni zażydzona Fronda
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:21
Putin to sluga zydowskich oiigarchow i zaprzyjaznione go Izraela,
Anonim2021.07.24 14:12
Misiewicz i Macierewicz tyle zrobili dla obronności Polski, że chyba nie musimy się nikogo obawiać...
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:22
Konfederacja MUREM za Putinem !
jle_ffm2021.07.24 14:12
Tylko z kim te sojusze pisowcy będą budować, jak wszyscy dookoła poobrażani? Chyba tylko z Węgrami i Włochami (brunatnymi koszulami od Salviniego) no i może jeszcze tymi od Le Pen (zakładając ,że ona ma też jakieś bojówki)?
Anonim2021.07.24 14:13
Nie zapominaj o armii świętych, z JPII na czele!
picmen2021.07.24 14:16
Le Pen chodzi już na rosyjskiej smyczy
jle_ffm2021.07.24 14:20
No tak, więc sprawa dla pisowców się komplikuje. Orban i Salvini, Le Pen to przyjaciele Władimira Władimirowicza..także, ten, tego...czyli nie mamy z kim?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:24
Konfederacja ,jak widac,ZAWSZE przeciwko Polsce
Olej2021.07.24 14:11
Trzeba było grzmieć dziesięć lat temu !!!!! O potrzebie silnej uzbrojonej armii.
Po11 ...2021.07.24 14:10
Tak przyznaje, jestem skończony! Fronda jest moim narkotykiem a ja nałogowcem i jak każdy nałogowiec zatraciłem wszelką godność, poczucie wstydu i szacunek do samego siebie. Byleby tylko rzygnąć nienawiścią na Frondzie. Z poważaniem: prof. dr Jan Hertrich-Woleński, Loża Polin.
Po 11 ...2021.07.24 14:08
Od 6-ciu lat konsekwentnie osłabiamy nasze sojusze i uskuteczniamy kompletny chaos w zbrojeniu armii. Co jeszcze, sppperdollicie pisowskie pachołki Putina?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:25
Konfederacja nienawidzi Polski,i cieszy sie,gdy cos nie gra.
cynik2021.07.24 14:03
Od 6-ciu lat konsekwentnie osłabiamy nasze sojusze i uskuteczniamy kompletny chaos w zbrojeniu armii. Coś jeszcze?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 14:26
Konfederacja klamie ,morduje i dezorganizuje. A teraz pytanie,czym wiec rozni sie ona od Komuny ?
cynik2021.07.24 14:28
Czym się ty różnisz od komuny, bo nie widzę różnic?