27.01.22, 19:09Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Saryusz-Wolski: Gdyby stosować standardy Berlina, Niemiec nie byłoby w NATO

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski opublikował wpis, w którym odnosi się do postawy Niemiec wobec Ukrainy. Polityk zauważa, że gdyby Zachód w 1955 roku stosował dzisiejsze standardy Berlina, Niemiec nie byłoby w NATO.

Niemcy wciąż zdają się nie być solidarne z resztą państw NATO i Unii Europejskiej w sprawie pomocy Ukrainie w obliczu zagrożenia rosyjską inwazją. Berlin jest niechętny zablokowaniu gazociągu Nord Stram 2 i odcięciu Rosji od systemu SWIFT. Samemu odmawiając dostaw broni, nie zgodził się na wysłanie przez Estonię haubic pochodzących z NRD. Wczoraj natomiast jako gest dobrej woli niemiecka minister obrony ogłosiła przekazanie Ukrainie… 5 tys. hełmów.

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski zauważa, że gdyby w przeszłości stosowano niemieckie standardy, Niemiec nie byłoby dziś w NATO.

- „Gdyby obecne podejście Niemiec odmawiające Ukrainie pomocy i członkostwa w NATO, bo - drażniłoby to Rosję, wschód kraju okupowany przez Rosję (NRD), demokracja świeża (Hitler) - zastosować swego czasy do nich samych, to Niemcy nie zostałyby przyjęte do NATO w 1955, a Berlin Zachodni poddany”

- napisał eurodeputowany.

kak/Twitter

Komentarze

Fumfel2022.01.27 23:20
Natomiast gdyby stosować standardy polskie to ten kraj jest republiką bananową na smyczy ambasady amerykańskiej. no i w sumie tak jest.
Hahahhahah2022.01.27 22:19
Niech zyje nam Maleńczuk, idol i guru Frondy i PiS..................: "Nie dla mnie przyjaźń polsko niemiecka Niemców nienawidzę od dziecka A więc podaj faję w pozytywnej relacji Bez zbędnych niemieckich dewiacji Twist again"
Roman2022.01.27 21:35
Pan Saryusz-Wolski to bardzo mądry poseł i porządny reprezentant polskich interesów w UE On też wie doskonale , że pakt NATO oraz 35 000 żołnierzy USA w Niemczech jest po to aby trzymać niemców za pysk w razie kłopotów w Europie .
a tam mądry2022.01.27 21:37
wyrachowany ;-)
ile gwiazdek na wers?2022.01.27 21:14
******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* ******************************************************************************************************* *******************************************************************************************************
man.of.Stagira2022.01.27 20:40
NIEMCY to chory człowiek Europy.// Wypowiedź 27.01.2022 w Bundestagu szefa CDU Friedricha Merza do Kanclerza Niemiec Olafa Scholza cyt. "„Potrzeba jasnej i niebudzącej wątpliwości odpowiedzi Republiki Federalnej Niemiec [na kryzys]. Może mamy trochę czasu, ale nie może być wątpliwości co do zdecydowania Unii Europejskiej i Niemiec. A te wątpliwości są. Udało się panu doprowadzić do tego, że zazwyczaj całkowicie skłócony kongres USA zgodnie oszacował stanowisko Niemiec jako niejasne i a same Niemcy jako państwo, na którym nie można polegać. I to pan za to odpowiada, a pan nie przewodzi ani w Niemczech, ani w Europie”. // Jak w tytule: Niemcy to chory człowiek Europy.
Saryuszu z Wolski2022.01.27 20:05
Oskarżam cię o zły erotyzm.
Anonim2022.01.27 19:51
też mi sie wydaje,że obecne niemieckie bękarty produkowałyby z zydów szampon p/łupieżowy zamiast mydła
sok z banana2022.01.27 19:27
Pewien dziobaty poszedł kiedyś na skrzaty.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.27 19:27
W polsce rządzą zielone ludziki sterowane z Moskwy! od dawna się mówi że kaczński to dziwka Putina. Najśmieszniejsze jest to, że PiSdowaty elektorat naprawdę wierzy, że PiSdzielce bronią ich przed Rosją! Jednak debilny wyborca to jest prawdziwy skarb dla Złajdaczonej Prawicy...
wniosek z komentarza2022.01.27 19:44
nikt nie jest takim debilem jak jesteś ty
Niemcy nie są w NATO!2022.01.27 19:20
USA ich okupuje i jak się okazuje za dużo im pozwala!
harry2022.01.27 19:19
Tak się składa, że lewacko-tęczowy neo-komunistyczny motłoch Europy każde ugrupowanie prawicowe i konserwatywne określa od razu nazistami, faszystami i generalnie patologią. Jakby nie było tak, że samo lewactwo tęczowe z definicji jest antycywilizacyjną patologią samą w sobie. Areną tego czym w istocie jest lewacko-tęczowa patologia są Stany Zjednoczone i cały przegniły zachód Europy. To już nawet nie upadek jakiejkolwiek organizacji państwowej, to erozja humanizmu i wszystkiego co przez tysiące lat budowało cywilizację klasyczną, europejską. I niech sobie obłąkany lewacko-tęczowy motłoch walczy o utrzymanie takiej zdegenerowanej UE, w której Niemcy, w porozumieniu z Putinem, budując z nim gazowo-naftowego potwora Nord Stream 1 i 2 i robiąc z Kremlem interesy za które kolejni ministrowie i kanclerze Niemiec dostają od Putina w jego spółkach intratne posady toczą na pyskach pianę, że są tacy, którzy obnażają ich obłudę i hipokryzję. Oni od dawna usiłowali sobie podporządkować pomniejsze państwa przy pomocy sługusów jak ten ryży szczur z Sopotu. Normalni ludzie pomni historii swojej cywilizacji i wartości, które ją budowały albo tę Unię uczynią na powrót tym, czym była na początku, albo utworzą nową wspólnotę suwerennych państw. Na pewno nie pod przywództwem zdegenerowanych moralnie Niemiec i uwijających się u ich stóp sługusów. Wolne narody mają swoje ambicje w przeciwieństwie do zmutowanych globalnych paranoików obściskujących się i przybijających żółwiki z Putinem.