03.03.20, 08:51Jacek Saryusz-Wolski, imigranci z Turcji/YT/Telewizja Republika, Telewizja wPolsce

Saryusz-Wolski: Grecja się broni tak jak Węgry

Kilka dni Turcja wypuściła imigrantów w obozów. W efekcie zagrożone są na początek Grecja i Bułgaria, a sama Turcja prowadzi świadomą dezinformację i stosuje klasyczne techniki wojny asymetrycznej. Jak uważa europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, premier Grecji stosuje politykę na wzór Orbana. Powiedział:

- To, co robi premier Grecji, to dokładnie to samo, co robił w 2015 premier Orban. Popierała to Polska i za to wspólnie z Węgrami została surowo skarcona i oskarżona o antyimigranckie i niesolidarne działania

Europoseł zwrócił uwagę, że głównym problem napływu imigrantów jest wojna w Syrii, co się przekłada na działalność Putina i jego działania, żeby problem imigrantów nadal istniał. Imigranci są kartą w grze, którą prowadzi prezydent Rosji, a Unia Europejska jest z kolei zbyt słaba i nie chce Putina drażnić i co więcej pojawiają się głosy, głównie w Niemczech, żeby ponownie przyjmować imigrantów.

Jak zauważył Saryusz-Wolski, dla Europy zagrożeniem jest sojusz na linii Francja-Niemcy-Rosja. Stwierdził:

- Projekt osi Francja-Niemcy-Rosja rozsadza Unię Europejską, daje instrument Rosji do dzielenia Europy oraz wbija klin między Europejczyków a USA. Bez Stanów UE jest bezbronna wobec rosyjskich zakusów

 

mp/pr24/fronda.pl

Komentarze

B522020.03.3 14:40
wahadło poszło w drugą stronę Polska Węgry Słowacja czy zdąży zmieść czerwoną szarańczę w niebyt
ZERR02020.03.3 9:01
Brednie. Rosja wspiera legalny rząd Syrii, przeciwko atakującej go koalicji Turcji, Izraela, USA i parę pomniejszych hien. Problem uchodźców się skończy, gdy Syria wygra i zakończy tę wojnę.
Nemo2020.03.3 13:44
Ciemniaku, Rosja prowadzi wojnę wg zasad stalinowskich tzn. z Turcją podpisuje umowy handlowe (system rakietowy) i zarazem wspiera Assada aby utrzymać wpływy w Syrii. Turcja z kolei akcję w Syrii uzgodniła z Rosją w celu podbicia Kurdystanu.
ZERR02020.03.3 19:17
Jaśniak się znalazł. Jaśniak pisiackiego chowu.
F232020.03.3 9:01
Szkoda tego Saryusza. Zamiast mówić to co wie, mógłby się chwilę zastanowić, żeby wiedział co mówi.
Marek 2020.03.3 8:57
Pakt Niemcy rosja znów istnieje.Oni resztę europy maja w okręznicy