12.11.19, 20:56(fot. screen)

Schetyna do Kaczyńskiego: Dzisiaj skończyła się władza totalna

"Chciałbym dedykować to głosowanie i tę decyzję Senatu prezesowi Kaczyńskiemu, który powiedział, że opozycja totalna się skończyła. Chciałem mu powiedzieć, że dzisiaj, teraz skończyła się władza totalna, że trzeba szanować opozycję, trzeba szanować Senat, trzeba szanować izbę wyższą." - mówił po wyborze prof. Tomasza Grodzkiego na nowego marszałka Senatu Grzegorz Schetyna.

Nowym marszałkiem Senatu został dziś wybrany prof. Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał on 51 głosów. Jego rywal Stanisław Karczewski 48. Jeden senator (Lidia Staroń) wstrzymał się od głosu.

- To jest zwycięstwo demokracji. Ale wznoszę ten gest w chwili triumfu, ale nie mojego. Tę funkcję przyjmuję z ogromną pokorą i poczuciem obowiązku. (…) Przybywam ze Szczecina, ze stolicy Pomorza Zachodniego. Miasta, które najdłużej w historii było stolicą potężnego księstwa - mówił podczas swojego przemówienia nowy marszałek Senatu.

- W tej sali chciałbym i obiecuję to wszystkim, żeby królowała przyzwoitość, godność, wzajemny szacunek i honor, a obłuda i kłamstwo i niegodziwość nie miały tu nigdy wstępu. (…) Nie będę jak Churchill obiecywał krwi, potu i łez, bo to nie ten czas. Będę obiecywał państwu ciężką pracę - zadeklarował prof. Tomasz Grodzki.


Wybór nowego marszałka Senatu podczas konferencji prasowej skomentował Grzegorz Schetyna:

- Chciałbym dedykować to głosowanie i tę decyzję Senatu prezesowi Kaczyńskiemu, który powiedział, że opozycja totalna się skończyła. Chciałem mu powiedzieć, że dzisiaj, teraz skończyła się władza totalna, że trzeba szanować opozycję, trzeba szanować Senat,  trzeba szanować izbę wyższą. - powiedział.

bz/tysol.pl/fronda.pl

Komentarze

Dr Nobody2019.11.13 18:49
Schetyna czy żeby być z wami to wystarczy być złodziejem i pluć na Polskę??
urszula2019.11.13 10:36
PRZEDE WSZYSTKIM TRZEBA SZANOWAC TO, ZE SIE JEST POLAKIEM I PO POLSKU MYSLI TO JEST NADRZEDNA ZASADA,OD PRAWA DO LEWA- JEST SIE POLAKIEM I DLA POLSKI I JEJ NARODU WSZYSTKIE RECE NA POKLAD. opozycja ,najwyzszy czas , by zrozumiała, ze musi byc op[ozycja dla POLSKI , DLA JEJ NARODU, A NIE .......SPRZYJAC OBCYM INTERESOM. NAJWYZSZY CZAS TO ZROZUMIEC.!! PANIE Schetyna!!
obserwator.2019.11.13 9:47
Schetyna opowiada pierdoły, oni nie są żadną opozycją, to targowica, mafia, szpicle i donosiciele, szkodnicy Polski, to jest anty Polska formacja destruktorów Państwa Polskiego w Sejmie i Senacie RP.
Administrator - PL 2019.11.12 22:59
Schetyna czyli p. Grzegorz " Demolka " by nie wpuścić na nowo do PO - Lolka ( Tuska) zapomniał albo ściemnia , że aby rządzić w Senacie trzeba mieć stabilną większość a takiej PO i przystawki nie mają .......... !? . PiS jak dobrze rozegra Temat .... to odbije Senat ale pod warunkiem powołania nowego Marszałka Senatu i realizacji korzystnych dla PL - Reform i Ustaw dla Obywateli - RP z zagwarantowaniem stabilnego poparcia dla grupy senatorów w tej i przyszłej Kadencji Parlamentu RP - którzy pomogą odwołać aktualnego " marszałka " - senatora Grodzkiego . I powołają nowego Marszałka Senatu .
stan2019.11.12 22:48
Przez tyle lat dawałeś przykład jak należy szanować sejm (PO była przykładem kłamstw wyborczych, oszustw, złodziejstwa), a zwłaszcza w ciągu ostatnich 4 lat udzielałeś Polakom lekcji szacunku do ich demokratycznych wyborów. Trzeba szanować Senat, a Sejmu - nie? Wprowadzając na listy chamów z kompetencjami wyłącznie do pyskowania i krętactwa zeszmaciłeś polski parlament, a teraz mówisz o szacunku? Czy ty człowieku wiesz, co to pojęcie znaczy? Chciałeś strząsać PiSowską szarańczę z polskiego drzewa, ale to wkrótce spotyka ciebie i nie ze strony PiS., tylko twoja macierzysta partia straci właśnie ciebie, szkodniku.
NSDAP to partia lewicowa 2019.11.12 22:19
pewnie że się skończyła władza totalna, a zdarzyło się to w 2015 roku
AAAtomek2019.11.12 22:15
Senat odzyskany dla Ciebie Polsko! Meldujemy wykonanie zadania Polsko.
aldek2019.11.12 21:59
Co ten człowiek bredzi. Zadaje się z wszelkiego rodzaju "lumpami politycznymi", byle tylko wygrać z PiS i to po bandzie i na chama. Takie umawianie się w wyborach i nieformalne koalicje winny być karane odebraniem dotacji partyjnych jeżeli jakaś partia, uczestnicząc w sojuszu pozaprawnym, nie wystawia kandydata w wyborach. To jest kpina z ordynacji i demokracji. Winno to dotyczyć wszystkich. Tak samo zakaz jakichkolwiek transferów międzypartyjnych w czasie trwania kadencji. Rezygnujesz ze swego komitetu odchodzisz a na twoje miejsce wchodzi kolega z twojej dotychczasowej formacji. Inna sytuacja to zwykle oszukiwanie wyborców.
stan2019.11.12 22:51
Dotacje powinny być przyznawane nie poszczególnym partiom, ale jedna całej koalicji do podziału, skoro stworzyli jedną partię - jedna dotacja!
Dam2019.11.12 21:43
Jakoś wszyscy tutaj nazywający opozycję "totalną" zapominają (albo nie wiedzą), że jednocześnie twierdzą, że PIS jest "totalną władzą". No chyba, że takiej pragną i potrzebują.
stan2019.11.12 22:58
Kto tak twierdzi? Przecież to słowa Schetyny. A totalną opozycją nazwaliśmy nie my, tylko Kopacz użyła tego sformułowania i jak się okazało, widocznie podjęli kolektywnie taką decyzję po przegranych wyborach, gdyż zawsze totalnie byli przeciwko Polsce i Polakom, twierdząc, że są przeciwko państwu PiS. Totalnie żądali ukarania Polski, pozbawienia dotacji, ucięcia dotacji rolnikom. Proszę ćwiczyć pamięć i nie liczyć na demencję Polaków.
anonim2019.11.12 21:35
i twoje 5 minut też