21.08.19, 12:00screenshot Youtube

Schetyna próbuje coś ugrać. Domaga się dymisji Ziobry

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna domaga się odejścia ministra Zbigniewa Ziobry w związku z publikacją portalu Onet na temat kontaktu byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka z kobietą o imieniu Emilia.

Dziś na konferencji prasowej Schetyna stwierdził:

Składamy ustawę w której gwarantowany będzie rozdział prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości”.

Dalej powiedział:

Nie może być tak że minister sprawiedliwości, partyjny polityk realizuje partyjną politykę, używając prokuratury. Dzisiaj doszło do absurdalnej sytuacji, że to właśnie minister Ziobro, prokurator generalny będzie sędzią we własnej sprawie, będzie nadzorował postępowanie, które jego będzie dotyczyć. To są standardy, które się nie mieszczą w cywilizacji zachodniej Europy”.

Lider Platformy zaapelował o „natychmiastową dymisję Ziobry” oraz o to, aby wziął na siebie polityczną odpowiedzialność za to, co miało miejsce w Ministerstwie Sprawiedliwości. Według Schetyny:

Jeżeli nie będzie zaangażowania się ze strony Jarosława Kaczyńskiego to znaczy, że on toleruje i sankcjonuje takie zachowania, przestępcze i wykraczające poza normy cywilizacji zachodniej”.

Zapowiedział, że jeśli do końca tygodnia nie będzie takiej decyzji, to PO złoży wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości.

Pytany przez dziennikarza TVP o to, dlaczego Sławomir Neumann został „jedynką” w Gdańsku mimo postawionych zarzutów, Schetyna nie raczył odpowiedzieć.

dam/300polityka.pl,PAP

Komentarze

Donald2019.08.22 20:55
ten czerwony głupek zapijaczony,niech idzie do jakiejś szkoły.
Donek SS-man2019.08.21 22:48
jak złodziej i kat Schetyna może domagac sie dymisji uczciewego człowieka.
Foster2019.08.21 19:42
Co on mówi ? Przeczytajcie i pomyślcie - w końcu chyba jesteście ludźmi. Iwaniec: Numer (telefoniczny - przyp. red.) do niego: (...) Emilia: Telefon załatwię. Iwaniec: [Numer telefonu do Krystiana Markiewicza] Emilia: Ale karta mi potrzebna. Nie mogę jej zarejestrować na siebie. Emilia: Imię i nazwisko konkubiny? Iwaniec: [W załączonym pliku pada nazwisko partnerki sędziego Markiewicza] Iwaniec: Też sędzia. A on to jeb**a. Kawał ch**a. Emilia: Ile lat ma dziecko? Iwaniec: Pięć. Emilia: Konkubinat? Iwaniec: On ją zdradzał, skur***l. Iwaniec: Tak. Emilia: Dowód? Nazwisko? Cokolwiek, by się zaczepić. Iwaniec: Zaraz. (http://www.tvn24.pl)
i kto to mówi2019.08.21 12:52
Jak działała prokuratura za PO to wszyscy wiedzą, mafie hulały po Polsce, seryjne samobójstwa, blokowanie nieprzychylnych dziennikarzy, podpalenie ruskiej budki, prowokacje itd. itd. Zachowanie z tym hejtem nieetyczne ale miało istotne, winni ukarani, nikt ich nie broni ani nie usprawiedliwia. Wyluzuj Grzegorzu bo sam takich ludzi awansujesz, pod warunkiem że szczują na PiS
Suweren2019.08.21 13:21
Nie to co teraz, kiedy prokuratorem jest minister sprawiedliwości. Wystarczy, że coś się wydarzy i od razu wiadomo, czy są winni, czy nie ma, było przestępstwo, czy też może nie. System jest tak klarowny, że właściwie wystarczy wiedzieć, czy dotyczy to człona z partii, czy spoza i już wiadomo, co orzeknie prokuratura.
i kto to mówi2019.08.21 14:07
Zawsze tak było niezależnie od tego kto był prokuratorem, każdy główny prokurator ma swoje sympatie polityczne a jeśli ma nieodpowiednie to go władza szybko odstrzeli pod byle pretekstem. Poprzedni niezależny był tylko z nazwy, wygodne to było dla władzy bo w razie draki władza umywała rączki. Teraz władza ponosi odpowiedzialność za działanie prokuratury i to jest lepsze. Bo jak się władza nie podoba to można jej drugi raz nie wybrać. Orzekają sądy nie prokuratura a władze wybieramy demokratycznie. Owocem zmiany jest m.in. rozbicie mafii vat i odzyskanie kasy i to jest konkret, paplanina o politycznej prokuraturze nie ma znaczenia. Niech Schetyna poda konkretny przykład na to że Ziobro ma układy z mafią, kryje przestępców to zrozumiem
Suweren2019.08.21 17:06
O czym ty człowieku piszesz. Jeszcze nigdy nie było takiego zamiatania spraw pod dywan, jak obecnie. I wynika to właśnie z łączenia stanowiska MS i Prok. Gen. Oni sami są mafią. Ale przyjdzie czas na wyjaśnienia.
Toni2019.08.21 12:38
Schetyna przywódca Przestępczej organizacji Poniemieckiej partii, kiedy ci przestepcy z jego organizacji przestaną okłamywać Polskę i Polaków, to sa zdrajcy i targowica Polski.Nie dosyć,że ochrania przestępców z swojej organizacji to jeszcze zjednoczył się z córą komunistów z PRLu Lubnauer,która powinna oddać pieniądze ze swojej najgłupszej partyjki którą sobie nz. Nowoczesną,a to ciemnota i ciemnogród.
Urszula2019.08.21 12:57
Nie wierzysz w to co piszesz. Nie jesteś aż taki zakłamany.
moher2019.08.21 12:33
Ziobro do dymisji. Ale pisiory nie mają honoru.
JONASIK2019.08.21 12:25
Jest nadzieja. Prokuratura dowodzone przez Ziobrę robi kontrolę w ministerstwie dowodzonym przez Ziobrę. Jestem pewien, że Ziobro (prokurator generalny) tak przyciśnie Ziobrę (ministra), że ten wszystko wyśpiewa.
Urszula2019.08.21 12:18
"- Miałam rozprowadzać w sieci brudy na niepokornych sędziów. Dostawałam z Ministerstwa Sprawiedliwości gotowe papiery - mówi kobieta, która jako "Emi" prowadziła akcję dyskredytowania sędziów przeciwnych ekipie Zbigniewa Ziobry. " Schetyna nie musi niczego ugrywać. Dostaje wszystko na tacy. Pisowski rząd to ośmiornica. Nikt w tym kraju nie może czuć się bezpiecznie skoro do zniszczenia człowieka rząd chwyta się takich metod. To zwykle gangsterstwo. I niech mi ktoś nie mówi, że ziobro o niczym nie wiedział skoro w ten proceder było zamieszanych kilkudziesięciu sędziów, których zadaniem było zdyskredytowanie w opinii publicznej sędziów nie popierających reform ziobro. (nie zasługuje na wielka literę w nazwisku)
Zyga2019.08.21 12:57
Urszula szmata bolszewicka!!!
Dam2019.08.21 14:44
Urszula chyba nie popiera PiSu, więc nie może być bolszewicka.
Suweren2019.08.21 12:17
Szkoda czasu i atłasu. Ziobro jest całkowicie pozbawionym honoru i moralności człowiekiem. Idealny sługa Presesa.