05.10.11, 17:31

Ścięli głowę Korwina

Decyzja zapadła na niejawnym posiedzeniu WSA które zakończyło się w środę po godz. 15. Jak poinformowała tvn24.pl rzeczniczka WSA w Warszawie sędzia Małgorzata Jarecka sąd uznał, że nie jest organem właściwym do rozpatrywania tej skargi.

Nowa Prawica może złożyć jeszcze kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego na decyzję WSA. Korwin-Mikke powiedział nam, że nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Zrobi to po zapoznaniu się z pisemnym orzeczeniem sądu. Jednak nawet jeśli Nowa Prawica zdecyduje się odwołać do NSA to jest mało prawdopodobne, że sąd zdąży wydać wyrok przed wyborami.

 

PKW odmówiła rejestracji m.in. w okręgu warszawskim, z którego startować miał Korwin-Mikke.  Prócz skargi do WSA Nowa Prawica złożyła też protest do Sądu Najwyższego. SN postanowił jednak, że nie nada biegu tej sprawie. Zdaniem sądu protest został złożony przedwcześnie. Zgodnie z kodeksem wyborczym protesty wyborcze są bowiem składane już po wyborach. Korwin-Mikke zapowiada już, że po wyborach najprawdopodobniej ponownie złoży protest do SN.  

 

Czekaliśmy tydzień na ten wyrok, w końcu sędzina decyduje, że nie jest kompetentna w sprawie i tym samym uniemożliwia kandydowanie partii, która była w stanie dostać się do Sejmu. To niesamowite, ale to stało się naprawdę w wolnym, demokratycznym kraju. Łukaszenka mógłby uczyć się od polskich sądów i PKW jak w zgodzie z literą prawa zwalczać opozycję.

 

PSaw/tvn24.pl

Komentarze

anonim2011.10.5 18:36
<p>Coś mi to przypomina: W 2009 r. w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego KW Prawica Rzeczypospolitej złożył pozew do Sądu w trybie wyborczym. Sąd rozpatrywał wniosek, Sąd poprosił o przedłożenie dowodu, Sąd zapoznał się z dowodem, Sąd udał się na naradę i... Sąd uznał, że pozew nie może być rozpatrzony w trybie wyborczym!</p> <p>&nbsp;</p> <p>Paragraf 22</p>
anonim2011.10.5 18:55
<p>To państwo jest naszym okupantem.</p> <p>Hańba!</p>
anonim2011.10.5 19:01
<p>Ten system jest finansowany ze zrabowanych nam pieniędzy.</p> <p>\"Czuję się jak murzyn zmuszany do płacenia składek na <span class=\"st\"><em>Ku Klux Klan\"</em></span></p> <p><span class=\"st\">\" Jeśli brakuje wam pieniędzy w sklepie to popatrzcie sobie na uśmiechnięte twarze polityk&oacute;w z bilbord&oacute;w\"</span></p> <p><span class=\"st\"><em>polecam od 3-ciej minuty:</em> </span></p> <p>youtube.com/watch?v=dGec9OXYwWQ&amp;feature=feedu<span class=\"st\"><em><span \" : mceinline;\"></span></em></span></p> <p><span class=\"st\"><em> </em></span></p>