08.11.19, 08:47(fot. screen)

,,SE'': Sąd chroni Durczoka?

Kamil Durczok podrobił weksle na 2 mln franków szwajcarskich i 300 tys. zł? Jak donosi "Super Express" właśnie to stara się sprawdzić katowicka prokuratura, jednak ma utrudnione zadanie, ponieważ Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił jej wniosku o zwolnienie banku z tajemnicy.

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie możliwego sfałszowania weksli, złożonych przez dziennikarza Kamila Durczoka. 

 – Sąd zarzucił prokuratorskiemu wnioskowi w tej sprawie ogólnikowość i niewskazanie konkretnych osób, które miałyby złożyć zeznania – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Jak dodała, „sąd sam wskazał, że dopiero analiza dokumentów bankowych, o które wnioskowała prokuratura, pozwoli na ustalenie osób, których przesłuchanie jest konieczne w toku postępowania”.

– W ocenie prokuratury wniosek wyczerpująco określał zakres informacji niezbędnych do dalszego prowadzenia śledztwa a samo postanowienie sądu jest wewnętrznie sprzeczne. Postanowienie sądu zostało zaskarżone przez prokuraturę. Obecnie prokuratura czeka na rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego – mówiła Bialik.

Jak donosi "Super Express", bank zawiadomił Prokuraturę Regionalną w Katowicach o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na podrobieniu weksli.

 

– W Prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa podrobienia podpisów poręczyciela na dwóch wekslach czym doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, które zostało zainicjowane z zawiadomienia pokrzywdzonej osoby fizycznej, a następnie banku – przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Katowicach prok. Agnieszka Wichary.

W 2009 roku Kamil Durczok w jednym z banków złożył dwa  „weksle własne – na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. zł – jako poręczenie kredytu na zakup nieruchomości." Na papierze widniały podpisy Durczoka i jego żony Marianny.

Bank w 2019 roku zwrócił się do byłej żony Durczoka z wezwaniem wykupu weksla z powodu niepłacenia należności. Była żona dziennikarza zaprzeczyła, że to był jej podpis, a przy sporządzeniu weksla jej nie było i nigdy go nie widziała.

 

bz/se.pl

Komentarze

chris2019.11.9 14:38
a gdzie indziej czytam, że policja ściga mężczyznę z to, że ukradł ptasie mleczko ze sklepu!!!
Mirek T2019.11.9 13:45
Nieszkodzi, że go chronią. W przyszłym roku po gruntownej reformie sądownictwa wznowimy te wszystkie niesprawiedliwe procesy i damy im po jajach !
grom2019.11.9 10:00
kiedys w PRLu ta Mafia w Togach stala na strazy interesow PZPR, minelo 30 lat a ONI dalej pilnuja interesow PZPR przebranej jako POlska Osmiornica
Matm 2019.11.9 3:43
Wszystko się zgadza:"będziemy cię zrobić jak niePOdległości"
Matm 2019.11.9 3:44
Bronić
Niewinny2019.11.8 17:53
Będzie jak z Najsztubem
obserwator.2019.11.8 11:49
Kamil Durczok, postać którą chronią służby PRL które w Polsce cały czas funkcjonują w sądach, prokuraturach, instytucjach, partiach, urzędach, w zasadzie nie ma w Polsce żadnej instytucji, rządowej czy samorządowej czy w partiach politycznych, stowarzyszeniach etc.by nie było szpicli, zdrajców, szkodników Polski, dlatego tacy ludzie jak w/w chodzą na wolności.
Tadeusz2019.11.8 11:03
Wprowadzić w Warszawie zarząd komisaryczny! Wywalić UB-eków na zbitą mordę! KOPIA komentarza z innego artykułu. NIC DODAĆ.
Nina2019.11.8 9:06
Sady w W-wie są obsadzone Politycznymi sędziami tam jest wiele świętych krów indyjskich z nadzwyczajnej kasty. nadzwyczajna kasta nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, bardziej bliżej im do przestępców.