W rozmowie z Dominiką Wielowieyską na antenie radia TOK FM wiceminister kultury, Jarosław Sellin mówił między innymi o sytuacji w polskich mediach.

Zdaniem polityka, Polska w ostatnim ćwierćwieczu popełniła duży błąd, "jeśli chodzi o dopuszczenie do tak dużej koncentracji właścicielskiej zwłaszcza kapitału zagranicznego w mediach prasowych, zwłaszcza regionalnych i lokalnych".

Sekretarz stanu w MKDiN podkreślił, że do czegoś podobnego nie dopuściły "poważne państwa europejskie", które mają szczegółowe regulacje prawne w kwestii koncentracji właścicielskiej. 

"Ta nadmierna koncentracja na pewno parę podmiotów dotknie i te podmioty powinny się spokojnie do tego procesu przygotować"- powiedział Sellin. Jak podkreślił, dobrze by było, gdyby polskie firmy zainteresowane robieniem biznesu w mediach, były przygotowane na wykup jakiejść części udziałów.

"Na tym to powinno polegać, że to będzie wykupywanie udziałów – powiedział. Dziennikarka zapytała Sellina, kiedy mógłby zostać przedstawiony taki projekt. Wiceminister odpowiedział, że najprawdopodobniej już jesienią. 

"Wiadomo, że nowy sezon polityczny zaczyna się mniej więcej w połowie września, bo wtedy rozpoczyna prace ponownie Sejm i myślę, że jesienią będziemy nad tą ustawą debatować"- zapowiedział.

yenn/TVP Info, TOK FM, Fronda.pl